2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
musím jít, vzbudila se mi dcerka, pak sem hodím odkaz ;-)
Profilova fotka
ahojky :-) tak mi do konce týdne mámemít hotový první jakýsi nárys studie, sejdeme se, prodebatíme to, řeknem tohle ne, tohle jo... jsem zvědavá a nemůžu se dočkat :-D jinak včera jsme byli na Výstavišti na veletrhu Bydlení 2008, pobrali nějaké letáky, koupili další katalog domečků :-N :-D taky se na to koukám tak, že výklenky jsou vlastně blbost... krom toho všeho, co píšeš - už dnes nejsou nijak moderní, co teprve za 20 let že... takže na všem negativním, co nás zatím potkalo, se snažím najít něco pozitovního a odůvodnit soi to tak, abych to vlastně přestala chtít :-D uvidíme, jak vše půjde, teoreticky když se nám poštěstí a nebude se protahovat stavební povolení, mohli bychom na podzim začít a do konce roku mít hrubou stavbu... x-) Pebi, zrovna včera jsem viděla asi něco takového, co chcete... je to krásný... já jsem tedy na ty zděný, ale na pohled se mi to líbí moc... někam na hory.... hmmmmmmmmm :-)
Profilova fotka
Luci - my byli vcera taky ne veletrhu.... japato, ze jsme se napotkali?? :-(
Profilova fotka
Jéé, my taky byli na veletrhu, ale už ve čtvrtek :-) Jinak jsme dali výpověď z podnájmu a budem bydlet než postaví (snad jen do konce roku) u přítelový babičky. Je moc hodná, ale někdy až moc, znáte to, mě asi picne.. Ale přes léto je na chalupě celou dobu a my ušetříme dost peněz za nájem a za to by mohly být všechny přípojky :-) Takže to překousnem. Stejně jsme do večera v práci a na víkendy pryč :-) Právě jsem dostala do ruky od projektanta řez domem, pohledy ze všech stran a je to paráda! Už aby to bylo celý! :-) Teď sháníme věci pro stavebaní povolení, snad s tím nebudou problémy a když vše půjde podle plánu, tak na Vánoce jsme ve svým, i když ne uplně 100% dodělaným, ale obyvatelný to bude, super!!!
Profilova fotka
Kristýnko, to mi ani neříkej :-| :-| :-( my jsme tam byli okolo druhý asi do čtyř... Zuzko, to přežijete, vždyť je to chvilka a navíc když máte takové vyhlídky... ;-) jak píšeš, penízky budou potřeba a budou se hodit. projkt závodím, já už chci aspoň u studii\!!! :-) ;-)
Profilova fotka
holky, kuk do alba, mám tam náš vysněný domeček... x-)
Profilova fotka
Lucikku, to víš, že to přežijeme, musíme ;-) o víkendech jsme stejně pryč, v týdnu v práci do večera, takže to snad půjde všechno v klidu. A jak pokračujete vy s tím projektem? Taky se vám to už kreslí? Držim pěsti, je to fakt super, dolaďovat detaily v projektu a plánovat... Ale na to vyřizování stavebního povolení se moc netěšim. Jen ty přípojky co nás už teď stojí nervů... A to jsme ještě ani nekopli ]-( Už aby to rostlo před očima :-)
Profilova fotka
Lucinko - tak to jsme se minuli... my jsme tam bylo od jedenacti do pul druhe... potom jsme mazali k cinanovi na obed :o))
Profilova fotka
Kristýnko ]-( no a co jste na to říkali? Líbilo se vám tam něco nebo jste pochytali nějaké inspirace??? Zuzko, zatím se nám kreslí studie, ta by měla být do konce února komplet hotová, pak se přejde na projekt. Vy řešíte přípojky? My si taky musíme vyřešit vodu a elektriku, jaký byl u vás postup??? Pebi, jdu kouknout ;-)
Profilova fotka
Lucikk: tak my už studii máme, včera jsem zase byla za projektantem a má už hotové rozvody elektriky a teď dodělá přes víkend vodu a izolace proti radonu a jiné věci a v pondělí mi to zas předá. Fakt pracuje rychle, spolehlivě, je vstřícnej, prostě pohoda. Říkal, že by to měl mít už do 14ti dnů! To je fakt super! Když jsem za ním poprvé přišla, tak říkal, že toho má hodně a že tak min dva měsíce, do smlouvy napsal 5 týdnů a teď z toho budou 3 :-) Už aby to bylo, moc se na to těšíme! ... Jen toho stavebního povolení se trochu bojim a nejhorší asi je vybrat správnou firmu... To bude boj.
Profilova fotka
zuzko, na kolik vás ten projekt vyjde??? A máte ho sloučený nebo budete mít projekt pro stavební povolrní a pak ještě realizační??? My si dnes jedeme pro první verzi studie, se nemůžu dočkat x-) :-) ;-) tak pak napíšu, co vytvořil ;-) jsem teď o víkendu viděla jeden moooc krásný domeček x-) už aby to bylo a něco se začalo dít... nevím, jestli jsem to psala, ale možná,možná taky začneme letos.... ;-) možná... záleží, jak vše půjde... povolení, hypotéka....
Profilova fotka
Lucko, projekt nás vyjde na 24 tis se všema rozvodama, revizema, zprávou pro hasiče, realizační zprávou, prostě se vším. Ale je to od kolegy z práce. Jinde za něj chtěli cca 40-60tis! Ale když budeme chtít třeba rozkreslit střechu ještě víc než je (což si myslím, že teď už to stačí a postavil by to podle toho i blb :-) ), tak se za to platí, třeba 3-6tis. No, ale teď už mám žaludeční vředy z toho, jak budu lítat po úřadech a zajišťovat povolení, všude platit... A co teprve výběr firmy? No, uvidíme... Ťuk ťuk, aby to všechno dopadlo dobře! Tak vy taky byste už začali letos? No to gratuluju! To je paráda!!! My teď s projektem poletíme do banky, musíme mít ještě rozpočet a odhad z banky a vyřízení hypotéky budeme mít zdarma, když se to všechno stihne do 15.3.08... Ušetřených 18tis by bylo moc fajn :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
No když bychom vše stihly (hypotéka, povolení) tak jo... bylo by to super :-) No tak to máte levný projekt... my zaplatíme za studii 12 000,- a pak projekt pro povolení i realizační po 70 000,-, když se sloučí do jednoho, tak asi okolo 100 000... už ten začátek je palba... jinak včera jsme se moc neshodli, ale každopádně nás to posunulo dál... jdu udělat album, už tam mám co dávat :-) ;-)
Profilova fotka
Cooo? Tolik za prijekt? No mě by asi už kleplo... Už takhle jsme spočítali, že ještě než kopnem do země, tak to bude min 120tis (projekt, přípojky, povolení apod.), je to mazec :-) Držím moc palce a těším se na fotečky!
Profilova fotka
no tolik nooo.... máme tu smůlu, že na katalogový nemáme pozemek... :-( dnes jsem celý den na netu a koukám po kuchyních.... možná, že nakonec budu moci mít svoji vysvěnou kuchyň s varným ostrůvkem x-) x-)
Profilova fotka
Jé, vlož do alba fotku tvé vysněné kuchyně? Nějak nevím, co si představuješ pod varným ostrůvkem :-) Jako mimo kuchyň ale u kuchyně? My taky nemáme katalogový dům, jen jsme si vzali inspiraci a dle toho nám projektant kreslí. Jinak by nás to vyšlo asi stejně dráž. Ale začínám mít nějak nervy s vyřizováním stavebního povolení... No, jsem na to zvědavá :-)
Ahoj Holky, můžu se k Vám přidat? Začínáme vše vyřizovat a že toho je co? Ale příští rok chceme začít stavět a to bude super odměna...
Profilova fotka
ahojky unka, vítáme další dušičku :-) ;-) kde budete stavět?? Už máte projekt? Jdu ti projet albíčko ;-) zuzko, nemám úplně vysněnou kuchyň, protože není žádná, která by se mi zcela komplet líbila, ale něco pro inspiraci tam dám, abys měla představu ;-) chci si ji nechat udělat na zakázku, takže jen sbírám nápady a užitečné věcičky, co tam mít...
Ahojky, jsme z Karlových Varů a budeme stavět kousek nad nimi, takže do centra po obchvatu 5 minut, což je ideální. Projekt mám vybraný a teď zbírám informace, co dál. Budeme stavět svépomocí, protože můj taťka to umí, takže to bude sice pomalejší, ale kdo si počká ten se dočká...
Profilova fotka
tak to máš výhodu, sice pomeji, ale pečlivě a hlavně za mnooohem míň korunek ;-) koukala jsem, máte vybraný hezký domeček, celkem podobný tomu našemu, ke ketrému se chceme přiblížit, i když včera mi manžel říkal, že ten vikýř či co to je je u nás zbytečný... tak nevím... ale shodli jsme se na balkonu, aby to vypadalo líp ;-) a máte krásného pejska ;-) my máme dvě jorkšíří slečny ;-) ještě jdu dodělat albíčko ;-)
Nám, se bude stavět perfektně, pozemek jsme získali naproti našemu bytu, takže jenom vyběhneme a můžeme makat. A hlavně je obrovský... A co vy, kde budete stavět?
Profilova fotka
my na Berounsku, kousíček od Berouna... se peru s albem, jsem tam vložila fotky bez popisků, že je dopíšu až v albu a ono se to neukládá :-S :-( ]-(
A co už všechno máte, mi zatím jen ten pozemek
Profilova fotka
pozemek a první nárys studie, do konce února by studie měla být hotová a bude s epokračovat na projektu, pak stavební povolení, přípojky, hypotéka, vykácet pozemek (máme trošku džungli :-D ) ... a když to časově klapne, mohli bychom nakonec začít už letos, ale to se vše teprve uvidí...
No jo a vlastně finance mám taky vyřešený x-) , takže o další krůček dál...Mi začneme až příští rok
Profilova fotka
vy máte hotovost nebo vyřešenou už hypotéku???
Část mám ze svého a zbytek si půjčíme a protože dělám s financema, tak to není problém, takže vše je připraveno a stačí jen doklepnout
Profilova fotka
jé a kde pracuješ? Manžel totiž taky ;-)
Já mám kancelář v Praze, Plzni a Karlových Varech a dělám pod záštitou OVB allfinanz
Profilova fotka
jé, tak to jste na tom stejně :-D :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?