2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
CHKO schváleno, naopak nám i hned pošlou souhlas ke stavebnímu povolení, že už o to žádat nemusíme. Na stavebním úřadě řekli, že do 14 dnů pošlou veškerou dokumentaci, co po nám budou ctít, papaíry, co musíme vyplnit... ale už kvůli otmuhle, abysme věděli, co po nás budou chtít za žádosti, si musíme vyplnit žádost :-D :-p :-p jo na CHKO říkali, že naší studii budou dávat za vzor :-D x-)
Profilova fotka
Lucinko, gratuluju a mooooc moc vam to preju.... :-) Jen at to jde takhle hladce dal ;-)
Profilova fotka
No tak to je super!!! Nám přišel poslední papír ze životního prostředí, že je všechno ok, tak snad to bude ok i na stavebním úřadě. My se teď přestěhovali z podnájmu k přítelový babičce, bude to boj, tak už aby nám to rostlo před očima :-)
Profilova fotka
JJ, na životní prostředí musíme taky... a zavolat na povodí, jestli by přeci jen nepovolili tu čističku, ale vidím to bledě... :-( :-| a mmusím obvolat firmy s kotlema, jestli se s námu sejdou a kdy, abychom si mohli udělat představu o ceně a který bud enejlepší... je to věcí... :-D
Profilova fotka
Luci, a to jsou ještě maličkosti, počkej, až bude postupovat samotná stavba! :-) Včera jsem byla u známého, co prodává krby a krbová kamna, tak jsme si už vybrali krbovou vložku za 48000, fakt ranec! Ale zase na tomhle šetřit nechceme... Tak uvidíme... No a k tomu ještě ta stavebnice co dělá krb krásným a nejen užitečným a jsme na tom víc jak 100tis! Už mi z toho lezou vlasy dolů ]-( :-D
Profilova fotka
uááááááááá :-N teda tak drahý krb??? hele, popiš ... technické parametry a tak... tohel nás čeká taky a zatím o tom nic nevíme, tak mi písni, proč jste si vybrali zrovna to, co jste si vybrali a ne něco jinýho ju? díky ;-) my máme v pátek schůzku s panem kvůli kotlům, tak jsem taky zvědavá....
Profilova fotka
NJ, je to ranec, žádná láce... Ale zase je to napořád, co naplat... Je to krbová vložka s výměníkem, tzn., že nám bude rozvádět teplo do radiátorů po celém baráku. Má asi 16kW, sklo je lomené (ne placaté, ale jakoby 3-stěnné), podobné tomuto: http://www.abx.cz/index/www/katalog_k... Ale není tak vysoké. Teď to nemůžu přesně najít, pač si to nepamatuju, ale pokusim se to doma najít v katalogu. Kdybys chtěla, dám ti kontakt na mého známého, co s tím dělá a můžete ho navštívit a poptat se.
Profilova fotka
Jaký budete mít kotel? My elektrický, tak sháním taky jakékoli info :-)
Profilova fotka
na peletky ;-) takže o elektrickém neporadím... :-| JJ, s výměníkem právě chceme taky, resp. ani jsme o jiném neuvažřovali. je blbost mít krb a nemít ho na vytápění celého domečku, teda aspoň dle mého ;-)
Profilova fotka
jo a tady z toho krbu ti kouká jen to sklo viď? No my zatím po krbech moc nekoukali, na to je času celkem dost... ale asi taky něco takového...
Profilova fotka
To si taky myslim, že by to byl zbytečný luxus se jen koukat do ohýnku a nemít z toho užitek... ;-) Nj, ty peletky, já furt zapomínám :-)
Profilova fotka
jsem děsná ostuda, musím se dokopat doma k tomu, abych naskenovala naši finální studii a dala ji do alba :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
Ty jo, určitě nejsi větší ostuda než já.. Já ještě ani nenaskenovala náš projekt... Hm... Ale fakt teď mám nějak moc věcí v práci i doma... Omlouvám se a stydím se |-| :-N
Profilova fotka
no tak aspoň v tom nejsme ani jedna sama ;-)
Profilova fotka
tak máme na poště dopísky z CHKO a ze stavbního úřadu, tak se těšíííííííííííííím :-) aspoň teda na to CHKO, tam už bude povolení x-) jo a představte si, že musíme žádat o vyjmutí z půdního fondu, což je pochopitelné, ale nechápu, proč teď, když zatím nevíme nic moc, max kde bude barák, musíme jim namalovat, kde bude bazén, jaký bude mít tvar, kde si uděláme nějaké posezení s grilem atd atd... doprčic jak to mám teď vědět???? ]-( ]-( ]-(
Profilova fotka
No a když se rozmyslíš udělat jiný bazén nebo ho šoupnout, tak zase šup na CHKO a žádat.. Je to jak v Kocourkově s tímto, že? :-) My uháníme firmy na rozpočty jak diví, jsem zvědavá, jak to s nimi dopadne... Docela mě napínají... Už budeme mít pomalu povolení v ruce a aby se to nezdržovalo na firmě... Chjoooooooo ]-(
Profilova fotka
no to po nás nechce CHKO, to máme už komplet z krku, tohle je ke stavebnímu povolení!!!! taky řešíme, jestli projektant udělá stavební projekt jakoby dřív a profese bude až pak dodělávat, že bysme mohli právě obeslat stavební firmy aby nám udělaly rozpočty... jo a holky, když budete mít samostatný záchod, budete tam mít umyvadýlko??? Mě se to nějak protiví.... a Vráťa zas říká, že to tam chce... když mě se to ukrutně nelíbí :-|
Profilova fotka
Tak to určitě, budeme mít na druhém samostatném wc umyvadýlko. Proč se ti to nelíbí? Přeci jen už vidím ty naše chlapy, jak pospíchaj a jsou líní dojít si umýt ruce do druhé koupelny :-) Takže umyvadýlko na druhém wc určitě bude, to bez debat :-)
Profilova fotka
hele, já to vysvětlit neumí proč... mě to přijde takový.... nechutný? :-N :-D fakt to neumím správně popsta, asi bych řekla, že pak si umýt ruce v koupelně mi přijde hygieničtější, ale je to asi tím, že doma jsme měli koupelnu a záchod dohromady, teď doma to máme každé zvlášť a bez umyvadla a když se řekne záchod s umyvadlem, vybavím si takový ty starý od tety ze straýho baráku, no fuuuuuuuuuuuj :-D :-p takže to je díky mým "zkušenostem a předsudkům" :-D jinak tedy ten můj chlaP do tý vedlejší koupelny chodí, takže v tom problém já nevidím ;-)
Profilova fotka
Luci, ale kdyz bude umyvadylko na zachode, tak si ty ruce umyje, jeste nez sahne na vypinas, kliku od WC a kliku od koupelny ;-) Ja jsem taky pro umyvadlo na WC, nasi to maji a je to fajn.
Profilova fotka
Přesně tak, neomaká všechno... :-) Já bych bez umyvadla na wc nebyla. Luci, to jsou fakt jen předsudky, když zvolíš pěkné umyvadlo, pěknou dlažbu, doplňky, tak je to moc hezké a fakt praktické. A nehygienické? Je to víc hygienické než jít vedle do koupelny... Ale proti gustu ;-)
Profilova fotka
Tááák, právě jsem se zamilovala do kuchyně. Teď nebudu celý víkend dělat nic jiného než kreslit a promýšlet kuchyň :-) Obrázek vyvýšeného dřezu a snížené varné desky mám v albu ;-) x-) Jééé, já se tak těšíííím!
Profilova fotka
ahojky... tak my stále řešíme kdejaké papíry... je to vopruz... kvůli stavebnímu povolení takových věcí kolem :-p museli jsme ještě na další úřad kvůli jakémusi koordinovanému stanovisku, nechali jsme tam žádost a studii, oni volali, že tak ne, že tam musíme dát projekt... ale že snad nám to schválí do 14 dnů... čistička nebude, na poli vedle má jeden pán studny... takže vymalováno.... starostka je nám zatím nakloněná, líbí se jí náš domeček... jen nám všichni z okolí tvrdí, že jsme naivní když si myslíme že začneme letos... že prý stavebníé úřad si vždy něco najde.. a že jednomu chlapovi to protahovat až na 3 roky... nechápu proč ]-( :-( snažíme se vše splnit a oni ještě budou vopruzovat??!!! jsem z toho celá nešťastná.... kotel máme snad už vybraný... nakonec české firmy a se všíém to vyjde asi na 190 000,-... no pořád méně než 270 000 a navíc cena bez práce... kvůli vyjmutí z půdního fondu nás donutili obíhat i bazénové firmy... vybrali jsme si krásný, dle nás vyrobený tou nejkvalitnější technologií... cena cca se vším 250 000,-... :-S ale i to by se snad dalo... jenže... technologie je taková, že převážejí celý bazén... no a k nám nevede moc široká cesta, takže pochybuju, že by se bazén dal přivézt... (má na šířku asi 4,2 metru)... takže asi nakonec budem muset zvolit takové ty svařované... které jsou sice levnější, ale ne tak kvalitní, nemají hezké schody... a já se do tamtoho tak zamilovala ]-( :-( http://www.nautilus-bazeny.cz/foto_ex... je to ten rubín... krásný co? :-) tak to asi tak ve zkratce vše... zkrátka papírujeme a papírujeme... těch podpisů co jsme musela už vyplodit :-p
Profilova fotka
jé, Zuzi, tak pak dej návrhy do alba ;-) jdu se ti tam te´ˇd kouknout ;-) jo a s tím umyvadlem máte asi pravdu noooooooo...........
to lucikk: omlouvam se , ze vstupuju do diskuze, ale nahodou jsem procetla posledni prispevky a chtela bych te ujistit, ze ne vzdycky je pro bazen treba prijezdova cesta, u nas byl ten samy problem a nakonec se to podarilo vyresit s firmou, proste prijelo vic lidi a bazen donesli poslednich cca 300m rucne, na vysku... takze pokud se nejedna o 10km, treba jeste neni vsechno ztraceno... hodne uspechu s barackem a hezky den preju...
Profilova fotka
nooo... u nás by to bylo aspoň 500 metrů... do kopce :-p nevím nevím... jinak řešíme vykácení pozemku... ta naše firma udělala cenovou nabídku i pro starostku, protože 80% všeho křoví je na obecním pozemku hned vedle toho našeho, tak jsem zvědavá, jak se na to bude tvářit, je to 27 000,-... ale prý i ona má kdyžtak někoho, tak když by se jí to zdálo moc, ať si sežene tu její firmu... předpokládám, že nám nemůže říct, že obci to tam vlastně nevadí a ýže to financovat nebude... protože jinak bysme to museli zaplatit my, je to děsný křoví, kterýá za plotem fakt nechceme :-p
Profilova fotka
Ahojda! Nechci být za tyrana, ale co takhle milé křoví zalévat nějakým parádním přípravkem? Roundup a pod? Za čas uschne a obec to bude muset odstranit ať chce nebo nechce... Hmm? :-) Jinak snad už budeme mít konečně rozpočet na dům do neděle, tak jsem na to zvědavá, čekáme na to už dost dlouho :-( Snad nás z toho neklepne...
Profilova fotka
No já myslím, že to snad obec pokácí... ono uschlý je to prakticky už teď.... a rozpočet už od stavební firmy??? My jsme museli žádat o vyjádření ještě úřadu v Berouně, nějaké koordinované stanovisko či co... a že vyjádření bude do dvou měsíců!!! Tak jsme žádost podali, a oni že kde máme projekt, že studie k tomu nestačí... ale že to nepotrvá dva měsíce ale asi 14 dnů... nicméně i tak jsme to tam nechali a ejhle... včera volali, že vlastně ta studie k tomu stačila :-D :-N a že nám to přijde do 14 dnů... tak doufám, že pošlou schválení a ne nějaký nesouhlas... chjooo... jsou to děsný nervy, teda aspoň pro mě, aby nám to všichni odsouhlasili a my mohli začít...
Profilova fotka
Hooolky, myslim na vas a zatim tise zaaaavidim..... snad se jednou taky rozjedeme :-|
Profilova fotka
ahoj Kristýnko :-) už jsme přemýšlela, že na beremku zavedu monolog :-D :-( neboj, to víš, že rozjedete ;-) :-) my se taky dočkali a že jsme museli čekat dlouho :-) ;-) jen z dnešního pohledu jsme měli projekt řešit vloni a letos už jen to povolení... jenže to jsme zase neměli v plánu začít letos... chjooo... mám nervy, abysme letos začali... už jsme řekla, že když nezačnem letos, al eaž příští rok, tak z takových materiálů, abych i příští rok bydlela a nemuseli jsme to nechat vymrznout... holky, co říkáte na velox?????

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?