Stavba jaro 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, je tu někdo kdo bude začínat stavět také v tuto dobu? Chtěl bych stavět z porothermu 44 profi na tenkou maltu. Máte nějaké zkušenosti? (dobré nebo špatné)
@mattyna Jdu se juknout, kdy je v Litoměřicích Můj dům můj hrad, vloni to nebylo ještě tak aktuální jako letos :-) Doufám, že to bude o něco lepší než teď v Praze :-(
@lzicarovi taky objíždíte výstavy...ale ono kolikrát tam nic moc není....my akorát počkáme s ytongem na brno....v dubnu, to bude tak akorát po desce, prý by mohla být nějaká sleva...zatím nám ve stavebninách počítají cca 36% a kdyby bylo nějaký % navíc tím líp :-)
@mattyna no v tý Praze to byla tragédie teda :-( Tak my už máme Ytong zaplacenej, čekáme, až ho vyroběj :d Dostali jsme super slevu, ale muselo se to zaplatit do konce listopadu :-) Tchánova firma totiž objednávala 10 kamionů - budou současně s naším domkem stavět dalších 9 vedle ve vesnici, tak jsme se "svezli" :-) Letím do peří, ráno opět brzký budíček :-)
@lzicarovi ok, tak to máte super....dobrou noc :-)
Juj, to je příspěvků. Mattyna, tak to je haluz, my taky budeme mít 3 okna přibližně stejně velká :) Tašku musíme mít kvůli památkářům režnou. Jinak by sme taky určitě šli do tmavé :) Fasádu bílou (došeda) a mezi okny dřevo (hudba budoucnosti) :)
@biscocho pak si vyměníme foto až to bude stát :-D
@mattyna ahojky, tak právě volal manžel, že v pondělí nastoupí dělníci :-) :-) :-) No od neděle má být zataženo a déšť, tak to jsem na to zvědavá 8-)
@lzicarovi téda, tak vám to pojede!!! to se máte!! :-)
@mattyna Ahojky, tak bagr už je na pozemku, probíhá poslední vyměřování, sypání vápnem a začíná se kopat :-d jupíííí
@lzicarovi super....!!! to se máte a počasí kráááááásný :-)
@mattyna Když si vzpomenu, že loni touhle dobou byla kosa a na pozemku půl metru sněhu, tak jsem táák šťastná, že letos zima neskončí v květnu :-D :-D . A co Vy? Pokročili jste nějak?
@lzicarovi hmm, pokročili-nepokročili, dnes volali z SÚ že musíme kvůli ČOV znovu na životní...nechápu že to nemůžou udělat najednou, když už to tam měli :-( takže zítra tam jdu :-|
Článek se načítá
@mattyna Chjo, tohle Vám nezávidím. Nám to vyřizoval všechno manželův otec, mě by jinak kleplo nebo bych nějakýcho toho úředníka určitě přizabila. Já bych na to neměla nervy. No když Vám řeknu, že s papírama se začalo vloni v únoru a stavební povolení přišlo v listopadu - a to vlastně stavíme na ohlášku do 150m2, ale papírově je to snad horší, než na klasický povolení, děs, běs. Na to papírování jednou umřeme, fakt. Tak držím pěsti, ať Vám to dobře dopadne ;-)
@lzicarovi no já to začala vyřizovat v září...doufám, že to na životním nebudou nějak zdržovat, nechápu to, vždyť si přidělávaj práci sami sobě, když to tam mají opakovaně :-(
@mattyna My jsme zjistili, že oni mají málo práce, proto si vymejšlej takovýhle blbiny :-D jinak to ani není možný. Taky nechápu, že se nám papír válel na policajtech přes měsíc a přitom už to bylo schválený a jen bylo potřeba razítka a podpisu ]-(
@lzicarovi my celkem dobrý s úřadama, až na to teda, že vodárna a povodí si to tam nechali dva měsíce a nic s tím nikdo neudělá, ale jinak žádný problém ze strany úřadů nebyl...jen ty zbytečný čekací lhůty...vy budete mít taky ČOVku nebo budete napojený na kanalizaci?
@mattyna To čekání je nejhorší. Jj, taky ČOVku, kanalizace ani plyn ve vesnici není a nebude.
@lzicarovi to je přesně tak...jak to normálně staršně rychle utíká, tak při tom čekání nic moc :-|
@mattyna Teď jsem psala manželovi a dostala jsem vynadáno, že ho zdržuju, že vozí štěrk, odpoledne se bude vylejvat betonem. On je šťastný jako děcko :-D . Zítra v noci odjíždí do práce a vůbec se mu nechce...a já se mu nedivím :-)
@lzicarovi tak to u nás bude to samé...manža už se nemůže dočkat :-) a já taky ne....tak ho nezdržuj jo, ať to stihne :-)
@mattyna jj, už mlčim :-D Prý se háže do základovky něco na památku? Nejlépe prý boty, abychom neutekli :-D Takže mám 14dní na to najít doma nějaký křusky. Tak u dětí to nebude problém, zrovna vyrůstají z bačkor, ale u nás to bude horší :-D
@lzicarovi tak snad stihnul i něco nafotit, tak přidej foto až bude čas... ;-)
@mattyna tak fotky jsou v albu :-)
@lzicarovi díky a pasy už máte zalitý?
@mattyna Ty se budou zalívat zítra. Dáváme teď s manžou dohromady krabičku, kterou tam naší památku hodíme :-D
Ahojky, tak se taky pridam. Ikdyz jestli sem vubec patrim :-) Desku mame hotovou od podzima. Zima pro nas byla hrozne dlouha, uplne jsem ocima tahala teplicko. O vikende jsme konecne patlali penetraci a lepili lepenku pod budouci zdi. Kdyz vynecham prismahnuty oblicej od ohne, tak to slo hodne dobre. 8-) Ted budeme cekat na chlapiky z Ytongu, pry nam polozi prvni radu :-) Uz aby tady byli.. Jinak co se papiru tyce - pro nas uplny horor. Pul roku trvalo papirove rozdeleni pozemku, na kterem nic nebylo a o stavebnim povoleni radsi nemluve. Sice mame domek do 150 m2, ale pres 100m dlouho prijezdovou cestu. Jinak to vyresit neslo a to jim porad nejde do hlavy. Domek musi stat do 50m, jinak potrebujeme jakousi vyjimku. Mame 7 sousedu, takze vsechny porad informovat, oslovovat. Porad byli zvani na ruzna jednani, jestli jim jako ta cesta nevadi atd... Myslim, ze jak se objevi moje jmeno na dopise, tak uz zuri :-| Nez se na urade vyjadrili k jednomu, uz nam propadly papiry u druheho vyrizovani. Stavime 2 domky naraz (jeste s brachou) a vybehat stavebni povoleni jsme nechali nasemu projektantovi. Ani jemu se nepodarilo to urychlit... Ale moc uz se tesim. Ytongy jsme koupili uz loni v kvetnu, meli nejakou slevovou akci na Lambdu, tasky prijely minuly tyden, zase jsme vychytali slusnou slevu. Asi budeme mit vic materialu nez hotove prace :-)
@kaacka Ahojky, já si myslím, že sem patříš, proč ne? ;-) S tím počasím: my teď denně sledujeme předpovědi, hlavně, aby nepršelo, ale včera vykopal bagr pásy a to jsme měli strach, aby bylo solidně, aby se nebořil a zase se zbytečně nečekalo. Takže si stavíte sami? Obdivuji Vás, my bysme to asi nezvládli. Ne, že by nebyl manžel šikovný, ale protože je vždy půl měsíce mimo ČR, tak to bysme stavěli asi hodně dlouho :d Papírování - už jsem psala výše, děs běs v tomhle státě. A ještě u nás máme nepochopitelnej stavební odbor, kterej chce vše jinak než je běžný. Takže taky děs. Problémy jsme měli s CHKO,po měsíci jsme se nějak dohodli. Ale zase to bylo o lidech, jak se narazí na blbce, je to pech :-( Sousedi - máme 4, z toho dva známí, jednoho dědulu 80letýho-u toho jsme se báli nejvíc, bo teta říkala, jakej je to zmetek :d Ale my s ním vycházíme od samýho začátku naprosto bez problémů, tak snad to bude tak i dál :d My jsme taky chtěli zakládat první řadu z profíkama z Ytongu, ale protože stavíme s firmou tchána, ten svoje zedníky zná, tak prý nebude problém. Ale docela bych ty od Ytongu viděla. Na CDčku jim to šlo skvěle od ruky, tak snad to půjde tak i u Vás. Kdyžtak pak napište, tohle by mě zajímalo :-). Budete pak ještě zateplovat? A jakou střechu máte vybranou?A domeček budete mít jak veliký na m2?
@mattyna Ahojky, tak betonovat se bude zítra, dneska není beton - objednává se den dopředu :-S :-S . Takže si manžel aspoň před cestou do práce odpočine, v noci vyráží :-(
@lzicarovi ahojky...tak to je škoda...ale já dnes taky nic moc ...musela jsem stáhnout ohlášku, jelikož máme čovku a nejdřív musí být stavební povolení na ni... :-( na vodoprávním mi sdělili, že ze zákona na to mají 3 měsíce!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-( takže děs a hrůza :-(
@mattyna Jj, to máš recht, vím, že jsme vlastně taky čekali nejdřív na tohle. A soused, kterej potřeboval stavět rychle, ČOVku zrušil a že bude mít žumpu. Ale nechápu, že to neřeknou hned na začátku, co? Nechaj to tam válet a pak milostivě Ti oznámí, že to je špatně a že musíš začít z opačný strany. Fakt děs. :-(

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?