Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
no vidiš, my máme kromě hypo ještě další splátky, takže to by manža sice poplatil, ale už bysme neměli z čeho zbytek měsíce žít, zajít si do kina, něco si koupit....
na prvním stupni malé dětičky, ale nevím, jestli to jsou v dnešní době dětičky, někteří umí dát pěkně zabrat. Holčeny, já vás lituju, já bych nešla dělat fakt ani za milion (no, to asi jo, kdyby to měl být příjem - aspoň za rok :-) )
to máme taky, ale hypo je taková největši položka. A to teď ještě manžel přišel, že prodáme auto a koupíme nový. Tak to jsem v prvním jednání zavrhla a udělala za tím tlustou čáru. Mi chce prodat mýho drahouška :-D Nene, to už by bylo hodně. Teď je to ještě dobrý, ještě neplatíme plyn, eletriku (neberu to na stavební hodiny, to je nula celá nula nic), ale až se nastěhujeme, to bude záhul :-(
hamar: stejně jednou budeš muset jít makat :-D :-p
Profilova fotka
hamar: a ja bych nesla ucit ani za ten milion, sice mas dva mesice volna, ale jinak si dovcu nemuzes vzit. Dej pokoj ucit, bych je musela zabit. Ja mam svoji praci rada, makam od 7,45 do 15,45 a pohoda. no my nastesti financujeme ze sveho stavbu, zadny uver, zadny hypo
godi, tak to máte super, u nás by to nešlo, nebo možná šlo, ale trvalo by to hróóóóózně dlouho, takže nebyla jiná možnost. kati, to jo, makat půjdu, ale ještě chvilu ne. Když chodím na brigádu, je to na směny, tak si vždycky uvědomím, že můžu být ráda, že studuju něco, kde na směny dělat nebudu.
hamar: já taky nedělám na směny :-D
já vím, no ale kdyby byla nutnost, tak budu muset, ještěže mám vystudovanou jistotu. Zdravotních sester není nikdy dost, takže kdyby bylo nejhůř :-( ]-( godi, kdy jede manžel pro ty obklady? Pak dej vědět, jestli překvapil ;-)
Profilova fotka
hamar: pritel podnika a ma usetreny prachy z minulych let, takze pohoda. Vsechno zvladneme ze svych penez + neco daji rodice. no mozna dneska, mozna zitra, to nevim. On by tam mel nejdriv zavolat, jestli to vubec je, takze uvidime. Ale muzu te ujistit, on opravdu neprekvapi:-) ten ma tolik litani, ze na nejaky koukani poobkladech nebude ani cas:-)
aha, je dobře, že ho tak znáš. Já u manžela nikdy nevím :-D Tak to máte super, v dnešní době málokdo staví z úspor, ale pokud je máš, je to super ;-)
Profilova fotka
hamar: no nerekla bych ze znam, v moc vecech ne,ale tohle je jedna z mala v ktere jsem si uplne jista:-)
Profilova fotka
hamar: takze dle predpokladu, zadny prekvapko ze Sika se nekonalo:-) akorat dovezl tu do kuchyne a hned se zacala pokladat,takze pridavam foto
Článek se načítá
Profilova fotka
ahojky holky, nejak mrtvo tady... my uz mame tu kuchyn hotovou a dneska manzel s tchanem dodelaji snad to okno v loznici
no jo...mrtvo..... co je nového? My budeme opět bez stavebního dozoru ]-( dneska přebírat první patro :-D jupí, snad to bude v pohodě. dneska dodělali překlady. Jinak fotky z víkendu mam v albu, kdyby to někoho zajímalo :-N Máme se rozhodnout pro barvu krovů....prej zelený, hnědý nebo světlý - přírodní....no, zelený absolutně nepřipadaj v úvahu a světlý budou k hnědo-vínový krytině vypadat asi blbě...takže asi hnědý? :-N
Profilova fotka
kaci: no me to urcite zajima, hned se jdu podivat. Barva krovu?? je to to nastrese na co se dava krytina? to slysim poprve, vzdyt to nebude videt, tak proc vybirat barvu??
Profilova fotka
kaci: kouakm do alba, takze vm budou krovy koukat ven?? Tak to chapu ten barevny vyber
Hoja hoj holky, tak jsem se sem konečně dostala, začali jsme taky pracovat na domečku, takže pořád něco.Dnes nám dávali vatu jako izolaci pod střechu, vykopali megadíru na čističku a zítra pokračujeme v krasojízdě s čističkou a odpady. Do toho opět řešíme problémy s katastrem. Už dávno tam měla mít banka zástavní právo, ale jaksi pořád nic, takže banka drží penízky, tak doufám, že to do konce týdne napraví. Hlavně, že jsem minulý týden byla speciálně v Brně kvůli fakturám, aby byly brzo zaplacený ]-( Ještě musím jít rychle zkouknut novinky ve vašich albech :-D
Profilova fotka
hamar: ja jsem si rikala, ze jsem te tu dlouho nevidela, co s tebou je:-) Novinky jsem ti popsala a i par fotek pridala, tak se kochej:-)
už jsem koukala,nějak nestíhám, do toho jsem byla dnes po dlouhé době ve škole ]-( a samozřejmě, že co chvilu mi volal manžel, že jsou problémy s katastrem, bankou atd. Doteď všechno klapalo,to jsem byla doma a jak se pohnu z baráku a začnu chodit do školy, tak začnou problémy ]-( Klasika :-( Já dám do alba taky nějaké fotečky z dneška, ale nejdřív je musím stánout. Když nebude mrznout, tak zítra udělají komín a můžeme topit :-D (to ne, protože nemáme kamínka :-) ) A jelikož ještě nejsou penízky, tak se posune eletrika a všechno o týden :-( ]-( A hyběla jsem vám tu? :-D :-D
Profilova fotka
hamar: to vis ze jo, nemala jsem si s kym povidat:-) a podelit se o nove dojmy o vyvoji situace na baracku. Nam ted obkladac lehnul s nejakou chripkou, ma 40 st. horecky tak jsem zvedava. Ale kuchyn je temer hotova, chybi asi 3 rady na podlaze polozit a pak by se pustil do obkladani zdi mezi hornima skrinkama a linkou... mozna o vikend "nabehne" krbar a udela krb. Pak se zacnou lakovat palubky na dalsi mistnost, jezste by bylo fajn udelat pricku v koupelne aby se mohla taky zacit obklat, ale to si nejdriv musi manzel vybrat nejaky ty obklady, atd:-)
godi: jojo, přivezou ty trámy totiž napuštěný něčim, aby to neplesnivělo a nedali se do toho červotoči a podobný "broučci" a něco nám bude koukat ven, takže to se musí natřít, aby to nebylo zelený, nakonec jsme vybrali nějakou hnědou, která má zvýraznit ty léta a suky na dřevě.... hamar: tenhle výkop jsme taky dělali - na vodu, naopak nám bylo řečeno, ať dáváme pozor, že tam jsou někde kabely od elektriky, tak bagrista hrabal a hrabal opatrně, ale nic jsme nenašli a to jsme dělali ten výkop přes celou ulici, takže nevim, kde ta elektrika vůbec je =-) Prosim tě, co máte za krytinu? My budeme mít Bramac hnědo-červenou, nebo jak se to jmenuje, ale nevíme, jestli si dát Moravskou nebo Alpskou klasik... Jinak my včera přebrali to první patro, dneska tam maj navozit trámy a truhláři to budou řezat a brousit či co do 14 ti- dnů by to mělo bejt nahoře a pak se budou objednávat tašky.
Profilova fotka
kaci: jo uz mi to doslo:-) nam to koukat ven nebude, takze nebylo co resit. Hlavne kdyz mas drevo takhle volne venku, tak to porad musis natirat a o to vazne nestojim. Bramac? Proc nejdete do tondachu, prece jen palena taska je klasicka a hlave ti vydrzi daleko vic nez bramac.
godi: já se v tom nevyznám....od firmy máme danou Bramac, tak mě ani nenapadlo to nějak měnit....
Profilova fotka
kaci: jo jasne, ale kdyz bych si mela dat neco za strechu, tak betonovou bych si nedala. Vidim to u tchana... ten ma jedinej v ulici Tondach a strechu ma 4 roky a v pohode ostatni v ulici co maji Bramac, tak maji strechu taky tak +/- stejne a ta taska je proste uz zele, porostla mechem. Proste palena taska je palena taska, sice je drazsi ale vyplati se to. A pokud mate na klic, tak chapu ze firma da lacinejsi krytinu
godi: a nevíš náhodou kolik stojí m2 tý tmavě červený? Nějakej podobnej vzhled jako má ta alpská klasik od Bramacu...
Profilova fotka
kaci: cenu vazne nevim, my tu strechu mame hotovu pres 1,5 roku. Mrkni na www.tondach.cz
Profilova fotka
kaci: jen tak dotaz - proc vam budou koukat tramy ven?? Vis jak to bude sileny na udrzbu a co bude pod tim? Tam bude omitka nebo to nejak podbijete??
godi: hele, já ani nevim, proč to tak je :-D Ty trámy jsou ošetřený proti plísním, vodě, broukům atd. tak by s tim snad nic bejt nemělo...
godi: dyť ty máš v albu na tý stříšce nad vchodovejma dveřma úplně to samý :-p :-D s tim dřevem....
hoja holky, celý den jsme byli na stavbě,jsem zmrzlá jak preclík :-D Kati, my máme krytinu KM beta, protože je o 8kč levnejší než Bramac a to jsou úplně stejný, takže jsme dali hezší od KM Bety a ještě nám vyšla o 3Kč levněji na tašce. A jak jste se bavili o trámech. My měli namořený trámy zelenou, ale konce, který čouhají ven jsme nechali ohoblovat a přetřeli barvou, ale už nevím jakou. Ono je celkem jedno, jaká barva trámů je, stejně nejsou vidět, hlavně musí být něčím namořený ;-) Ale to by měli tesaři vědět ;-) My dnes konečně usadili do zeme ČOV, ale byl to porod, zjistili jsme, že místo aby šly odpady spádem z baráku ven, tak jdou spádem dovnitř, takže manžel muset podkopávat základy, zbourat bednění a pomalu jsme to napravovali, ale povedlo se :-D Zedníkům jsme nachystali na omítání a teď budeme čekat na penízky z banky, aby mohl naběhnout eletrikř :-( ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?