Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Profilova fotka
hamar: no tak koukam, ze nase bankovni ustavy jsou vazne velmi pruzne a urady jakby smet. OK, tak to musi byt vazne dost velke zkresleni, ale presne jak rikas - oni si to tam narvali tak at si tam ten strop udelaji:-) A muzu se zeptat na kolik vas topeni v domecku vyslo? Nas topeni (vcetne kotle za 90 tis.) vcetne vsech praci, vseho okolo - radiatoru, armatur a podlahoveho topeni v techto mistnostech - kuchyn s jidelnou (20m2), obe koupelny a WC (17m2) a chodba (9m2) vysla na 230 tis.
nás to vyjde asi na 160tis. pokud budeme mít tu podlahovku, která bude v kuchyni s jídelnou, obýváku, chodbě a obou koupelnách. Dole v jídelním koutě bude ale ještě malinkej radiátor. A jinak všude radiátory. Té podlahovky bude asi 50m2. A u těch úřadů už jsem rezignovala. Nejdřív jsem byla milá, pak to přešlo do naštvanosti a teď ž jen čekám. Nejhorší je, že pak když máme zaplatit, tak vypadme jak debilové my a přitom za to nemůžeme :-( Ale tak to asi má být :-( Vždycky se něco musí pokazit, protože to začalo nějak dobře klapat, tak snad až dořešíme toto, budeme mít zase na chvilku klid ;-) Nebo pak zase začnou problémy dostat tam dělníky :-x Radši ani nemyslet ;-)
Profilova fotka
tak rekla bych ze my ten barak mame vetsi nez vy, takze ten rozdil by tak odpovidal. Nam to hodne navysuje ten kotel za 90 tis. Podlahovku bych si dala, myslim ze je to fajn, alespon v koupelnach, kdyz nic jinyho jeste ze my jsme techto problemu usetreni, to by manzela asi vrazdil:-)
čauky, my podlahovku mít nebudeme. Bylo nám to doporučeno max. tak do koupelny a nezbyly by nám prašule. Už takhle vidim, jak se do toho rozpočtu vejdem jen tak tak a to ještě budeme muset koupit tu jímku, udělat plot, terasu, kuchyň, atd atd. :-p
Profilova fotka
kaci: tak pokud nejsou penize tak to je jasny, to chapu. Ale pokud si to clovek muze dovolit, tak bych nevahala. Tak myslim ze plot je to posledni co bych resila - mezi parcelama natahnes pletivo a pred barakem plot mit nemusis
godi: mezi parcelama máme pletivo, spíš chceme ještě ten přední...vim, že to neni nutnost, ale vleze ti tam nějakej zloděj a bude se ohánět tim, že nevěděl, že leze na soukromej pozemek, když to neni oplocený....
Profilova fotka
kacabacka: ze zakona nemas povinost svuj pozemek oplocovat! A pokud ti tam vleze zlodej, tak argumentovat timhle, kdyz na pozemku stoji barak je vazne kravina... Je to vase vec, ale plot bych vazne neresila, my ho asi ani vepredu nebudeme mit, nebo mozna az casem
hoj holky, Kači, tys na nás konečně udělala BAF :-D kaci, my plot neřešíme a já teď nechci řešit ani fasádu. Pro mě je důležitější topení a vnitřek a pak až podle zbylých peněz budeme řešit zbytek. Jasně, že to máme nějak rozpočítaný, ale samozřejmě, že se vždycky nevlezeš, takže to ani nejde říct hned, jestli vyjdou peníze na plot nebo ne. To všechno nechávám situaci, ale chceme mít hlavně zařízený vnitřek, aby se tam zase pár let nemuselo nic dělat.Plotem už se pak může bavit manža ;-)
Profilova fotka
kaci: hamar ma pravdu - dulezite je aby byl dum obyvatelny a jeslti ma plot nebo ne, je to posledni, az jestli zbydou penize.
godi, dík :-D U nás to máme tak nějak rozdělený - já se starám o úvěr a penízky a manžel o kvalitu stavby, takže když m začne vykládat, že nakoupíme teď polystyren, protože se možná do prázdnin zvedne cena, tak ho pošlu na procházku, aby se mu rozsvítilo a pak mám klid ;-) :-D Přee nemůžu řešit něco, co není nutné k bydlení/ nastěhování a hlavně kolaudaci a dát do pozadí něco, co je důležité. Ale to topení není zase problém. My kdybychom měli větší prostory, tak bych si z důvodu šetření taky asi dala radiátory, ale jelikož je pro mě teď důležitější místo, tak topení jsme nějak neřešili. A navíc to ušetříme na eletrice. Navíc nám teď ten klučina eletrikář řekl, že se vleze do 50 tis. Takže to by bylo ještě lepší, jelikož přešlápneme rozpočet skoro jednou tolik na kuchyň :-(
tak sem zase kukám :-D a bafám :-D včera jsme se byli podívat na stavbě a už máme nahoře krov :-) sice ještě ne celej, ale vypadá to, že by to mohli mít do pátku hotový ;-) Pořád váhám mezi tou střešní krytinou...Asi dáme Bramac, ale nevim, jestli moravskou nebo alpskou.... :-(
Profilova fotka
kaci: a cenove to vychazi jak... je tam nejaky cenovy rozdil?
Článek se načítá
godi: no asi 14kč/m2...
Profilova fotka
kaci: to uz je docela potom rozdil kdyz se to nascita...
godi: zas takovej ne....
Profilova fotka
kaci: takze o cem to je.. vahas kvulůi vzhledu??
hojda hlky, teď jsem dojela teprve ze školy a koukám, že řešíte střechu :-D Kati, my chtěli původně alpskou, ale skončili jsme s KM Betou, má stejný tašky, takže ji máme v podstatě taky. Ale víc než moravská se mi líbí alpská. A jakou byste chtěli barvu?
ahojky, je to o vzhledu, ale hlavně jsme teď koukali, že ta Alpská má ochranu protector, kdežto Moravská ne. Má sice nějakou povrchovou úpravu, ale Alpská má lepší, ale vzhledově se mi líbí víc asi ta Moravská protože neni tak robustní jako Alpská. Chceme červenohnědou.
kati: do kdy se musíte rozhodnout?
hamar: do pátku, v pondělí se už asi bude objednávat. Zítra přebíráme krov, tak se ještě zeptám. Stavební dozor nám doporučil tu Moravskou, že je to prej skoro to samý jako Alpská. Škoda, že tu Moravskou taky nedělají s tou protect ochranou |-| vzhledově je lepší....zase když o tom tak přemejšlim, tak na střechu asi moc často koukat nebudu co? :-N Zase kolega, ten si staví sám a vybral si Moravskou, že prej je to skoro stejný jako Alpská, ale to neni pravda...tak já nevim...
hamar: koukám, že ta tvoje KM beta vypadá skoro jako Alpská...
já tomu taky nerozumím a hlavně každá taška by měla něco vydržet ;-) Já třeba měla hrozněj problémsi představit, jak bude vypadat celá střecha, protože mě každá střecha připadá stejná. Budeš se na ni dívat stejně z dálky a důležitá je barva, protože ta bude první, co ti práskne do očí ;-)
hamar: a odkud víš, že ta KM beta je to samý jako bramac?
radili jsme se s tesařem a říkal, že je to dělané stejným způsobem, akorát že lidi moc KM Betu nechtějí, protože je to česká výroba a každý radši připlatí za Němce a údajně za kvalitu. Obě jsou betonový a když nám říkal, jak to srovnával - kolik to nasákne vody, jak dlouho trvá, než vyschne, atd. tak se to prý moc nelišilo, ale nevím, co je na tom pravdy :-| Každý tesař má jiný názor a hlavně má každý tesař nasmlouvané firmy, kterým dohazuje kšeft :-D
hamar: no právě, to by se musel udělat nějakej průzkum nezávislou společností, aby se tohle zjistilo....
Profilova fotka
kaci: ja bych sla radsi do te s tim protectorem, prece jen je to lepsi nez bez neho, alespo ti to vydrzi dele...
godi: no, taky si řikám.....zeptám se odpoledne na předání a uvidíme...
Profilova fotka
hojky holky, tak mi pribila jedna fotka - manzel s tchanem dneska usadili krb a jsme pripaveni na krbare, ktery by meli za 14 dni polozit kamen, domerit a udelat zbytek, tak jsem zvedava
jéé, godi, to bude nádhera, už si to dokážu představit. Godi, mám dotaz? Krb se dává před položením podlah, že? Myslím, před linem ... Kati, pak napiš, co vám poradili ;-)
Profilova fotka
hamar: ja si to taky dovedu predstavit, uz jen proto, ze tchan ma krb, takze si to clovek tak nejak i lepe predstavi. Jo, krb se dava pred polozenim podlah - na podlahovy beton jsme vylili tzv. nivelacni hmotu (vyrovna nerovnosti v podlahovem betonu), na to jsme usadili tu krbovu vlozku a pripojili kominove roury, pak prijde krbar, obezdi to kamenem a pred krbem udelame cca 2 m pruh dlazby, kvuli popelu z krbu, aby to neslo hned na plovoucky... no snad sjem to vysvetlila nejak srozumitelne. Casem pridam fotky tak to snad bude i lepsi

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?