Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Popsala jsi to úúúúplně bezvadně ;-) Já abych věděla, kdy můžu začít vybírat :-D No náhodou nevíš jak se to dělá, když to tam nejdřív mít nebudeš a potom se rozmyslíš, že to tam chceš (já kdyby náhodou nevyšly penízky :-( )
Profilova fotka
hamar: tak to nevim,ale ten pas dlazby neni povinny (mozna, nejsem si jista, jestli by hasici ci bezpecak nejak nerval). A hlavne - napojovat dva topne systemy na jeden komin si myslim, ze neni idealni a krb sam o sobe ti barak nevytopi. My ho taky nemame jako primarni zdroj tepla, ale jako sekundarni
my ho ani jako topení pro celý barák mít nebudeme. Bude to spíš jako takový relaxační prostředek na mrazivé zimní večery :-D Já si právě myslím, že před tím musí být aspoň trocha nehořlavé podlahy, ale nevím kolik. No, my to budeme řešit podle rozpočtu :-| , ale kdyžtak oželím super sedačku na kterou jsme dostaly na svatbě a bude nějaká obyčejnější a krb :-D
jéé, godi, ještě se chci zeptt, ale jestli nechceš, neodpovídej, na kolik vás celý krb asi vyjde?
Profilova fotka
hamar: tajemstvi to neni - krbova vlozka stala cca 35 tis., kominove roury stali 4 tis. , ten zelezny stolecek pod ten krb nam delal muj tatka, takze zadarmiko. A vic ti zatim nereknu, protoze tod tech chlapu co nam to budou obkladat jeste nevime, ale predpokladam tak 15 - 20 tis. + neco dlazba pred krb, takze tak +/- uplne vsechno ta 65 tis. - to si myslim ja, ale konecnou cenu ti reknu az to bude, coz bude tak za mesic
jasan, to nespěchá ;-) Já abych měla představu. Dala jsem si za úkol si dát dopořádku veškerý finance, co už máme prostavěný. Dnes se mě na to ptal známý a já nebyla schopná mu říct, kolik už v tom je peněz :-|
jo a ještě jsem se chtěla zeptat, teda jestli to není tajemství, kolik jste cca dali za omítky a kolik za podlahu. Potřebuju si zhruba propočítat, jestli vyjdeme nebo ne a vůbec nemám páru, kolik se to pohybuje :-| :-(
Profilova fotka
hamar: to my taky nejsme schopni a hlavne to ani neresime... AKorat vzdycky tu konkretni platbu a kolik na tom mame slevu atd. Dle meho odhadu jsme usetrili tak 150 tis. mozna i vic Nejhorsi jsou takove ty "par tisicove" polozky od kterych clovek treba ani nema paragon a myslim ze kdyby se to potom za celou stavbu nascitalo tak by se mozna clovek divil
no, já si ze začátku psala i takový blbiny jako třeba pytle na bordel, hřebíky atd. ale jak říkáš. Něco jsme zaplatitli bez papíru, já si řekla, to si potom zapíšu, zatím si to pamatuju a najednou nevíš :-D Protože už i mě začíná skleróza :-D
Profilova fotka
to neni o skleroze, spis je to o tom, ze to jsou nepodstatny castky....
no, to jo, ale přesně jak říkáš... když s to spočítá, tak je to potom třeba ten zaplacený krb ;-)
Profilova fotka
i tak je to mozny:-)
Článek se načítá
to jo, pak písnu, jak mi to zatím vyšlo, ale dnes na to nemám náladu. Měla jsem celkem pakárnu ve škole, byla jsem zralá na panáka, ale jelikož jsem byla autem, tak jsem nemohla ]-( Ale vynahradila jsem si to v čokoládovně a nakoupila si móóóóóóóc čokolády :-D
Profilova fotka
ja mam zase pakarnu v praci... to vuc ekonomicke oddeleni ve viru rocni uzaverky, takze fakt na odstrel. Cokoladovna?? wau, co si pod tim mam predstavit??
čauky, předání krovů proběhlo, nebo vlastně spíš neproběhlo ]-( :-( se z toho picnu...víc k tomu písnu zejtra ráno, musim jít balit, tak zatim čusky ;-)
jééé, hoja kati, tak koukám, že momentálně neřešíme problémy sami :-| já bych se na to vyprdla (jak je to ve Slunce, seno :-D ).Proto si vždycky večer říkám, že bych čas posunula dopředu, do té doby, kdy už konečně budeme bydlet a budeme jakštakš zabydlení :-(
Ahoj, tak jsem tu... včera nastala tahle situace: koordinátor firmy, který nám zprostředkovává stavební firmu si přebral krov od stavbyvedoucího. Ten samý den akorát večer jsme se tam sešli s naším nezávislým dozorem a proběhla kontrola. Dozor zjistil, že trámy mají úplně jiné rozměry (samozřejmě menší) než je dáno v projektu + ještě další nedostatky. Tak volal koordinátorovi a ten se obhajuje tím, že si s kolegou, který koordinuje stavbu stejného domu, omylem prohodili projektovou dok. na krovy. Prý mají odborný posudek, který prokáže, že je tenhle krov staticky v pořádku. Teď se to asi na tejden zasekne, protože ředitel tý firmy je na dovolený a konečnej verdikt, co s tím bude dál musí dát on. Jsou tu dvě možnosti: Buď to celý sundaj a daj tam to, co tam patří nebo nám daj nějakou slevu. Nepochopim, jak to ten koordinátor mohl převzít, když si to ani pořádně nezkontroloval, ani to neměřil, prostě se na to asi jen podíval...prej tomu stavbyvedoucímu důvěřuje! Asi nezná heslo: Důvěřuj, ale prověřuj. A další věc, kterou nechápu je, proč maj v projektu daný schválně tlustý trámy, který tam teda v tom případě ani nejsou potřeba, když tyhlety staticky vyhovujou.... Budí to v nás dojem, že tam prostě dali tenčí trámy a mysleli si, že jim to projde, že na to nepřijdem a cena by samozřejmě zůstala stejná. Doufám, že dostanou za uši a příště si už nic nezkusej... ]-( ]-( ]-( Tim ale nechci zpochybňovat jejich verzi, samozřejmě se to mohlo stát, ale dojem je jinej...
jinak mam fotky v albu ;-)
Kati, já bych trvala na sundání a dát nové krovy, takové, jaké jsou v projektu. Samozřejmě, že vše na náklady firmy ;-) I když je možná fakt, že v projektech ty krovy bývají prý větší, ale radši masivnější, než aby ti pak střecha spadla po čase na hlavu ;-)
Profilova fotka
kaci: tak to je sila, to jsem zvedava, jak to dopadne ten staticky posudek. Tak dulezity bude jakou budes mit krytinu, jestli tyhle tramy budou schopny tu tasku unest. Od toho se to bude vsechno odvijet. No hele, nejste v tom sami - kdyz nam delali krovy, tak tesari se nejak stalo, ze asi spatne uvazal bremeno a jak to tam jerabem davali nahoru tak se jim to vysmeklo, shodilo nam to pulku praveho stitu a jak do dopadlo na beton tak jak se to odpruzilo, tak nam to v garazi a v dilne vymlatilo beton (klidne dam fotky aby jste videli). Tesar se k tomu postavil dobre a vsechno na sve naklady opravil. Takze hlavu vzhuru, tohle neni zas tak hrozny. A pokud by to sundavali cely, tak zadnou slevu, proste at to udelaji na sve naklady je to jejich blbost!!! Jo a taky si premerte tramy, jestli vam "licuji" - kdyz prilozis vodovahu, jestli jsou v rovine, nebo jim to lita. Vim ze tchan tam mel na cele te delce rozdil 5 cm, coz kdyz se obklada palubkama tak docela sranda!
hamar: ta střecha by měla bejt staticky v pořádku, prej nám dodaj statickej posudek, takže by to na hlavu spadnout nemělo :-) teď se asi bude tejden čekat, jak se vyjádří pan ředitel...jestli daj slevu nebo se to bude sundavat, ale pokud to bude staticky v pořádku, tak bysme to tam chtěli nechat a aby nám dali slevu. Jestli je to tak, jak řikaj, tak si ty krovy na ten samej dům objednal někdo jinej, tak by to mělo bejt v pohodě. uvidíme, co se teda bude dít.... :-p
Profilova fotka
no tak dej pak vedet, docela me to zajima
Tak hlásím, že jsem včera do jedné ráno seděla nad fakturana, lístečkama atd. co se týkalo stavby, dnes jsem to hodila do PC a výsledky jsou hotovy. Nezdá se mi, že bysme utratili zrovna nějakou závratnou sumu, zato mě celkem zarazilo, kolik jsme dali v hotovosti :-| No, je tam započítán už obklad do horní koupenly, vana, která je taky koupená atd. a pořád ještě nemáme na ten odhad, který nám dělala nedávno :-D kaca: to já vím, že to nespadne, ale nikdy nevíš. A nadruhou stranu, když to dělá firma, tak pokud je kvalitní, tak by taky měla udělat kvalitní práci a ne, že za tebou přijdou, že je to jinak. Dělá tam X lidí a to si toho jako nikdo nevšim? U nás pořád drželi plány v ruce a kontrolovali :-D To jsme se potom divili, když měl být štít ještě o 4 řady vyšší než je teď :-D Naštěstí jsme to včas zastavili :-) Ale pak dej vědět, mě to taky zajímá. Jestli dají slevu, tak to bude super a aspoň to můžete použít jinde ;-)
Profilova fotka
hamar: tak pochlubis se, kolik to je korunek???
hihi, tak se přïšlo na to, že je to asi úplně jinak :-N ještě před tím, než jsme s firmou začali vůbec stavět jsme byli u nich na schůzce kvůli rozpočtu i s dozorem a až když to řekl, tak jsem si vzpomněla, jak to asi bylo... v tý firmě mají dvě projektantky. Jedna tu střechu udělala z těch tlustších trámů a druhá z tenčích. Při projednávání ceny na to dozor přišel a ptal se, jak je to možný a oni prej, že projektantka se tím jistí. Tak my jsme řekli, že chceme teda ty užší krovy, že nebudeme platit bůhví kolik tisíc za to, že ona se jistí a přitom ty tenčí jsou staticky v pořádku. No a tak se taky stalo. V kalkulaci nám odečetli rozdíl ceny, ale co už neudělali bylo, že nám nedali tu novou část toho projektu a za ten půlrok jsme už zapomněli, co jsme řešili...Takže tak, ale je to každopádně chyba na jejich straně, protože nám měli dát novej projekt na ty krovy, tak se pak nemůžou divit :-N :-N takže sleva ani sundavání nebude, ale aspoň můžou pokračovat dál ;-)
a všimli jste si vůbec toho hnědýho fleku nahoře v okně??? To vám mávám :-D :-D :-D
koukali jste už na tu novou kolekci od Raka? Řekla bych, že nic moc, ale docela se mi líbí ta Linea :-D
Já na to, kati, koukala, ale celkem nic moc. Čekala jsem, že to bude lepší, ale aspoň máme konečně k Sambě mozaiku a můžeme ji dát na zem do sprcháče ;-) Jinak, jak jsi mávala, tak já ti mávala zpátky, tak doufám, že ti ten pozdrav došel :-D godi, tak jestli tě to zajímá, tak jsem dali cca 140tis. za administrativu (ale dvakrát jsme vyřizovali úvěr) - plány, LV, zakreslení ČOV, vyřízení stav. povolení... za stavbu jsme zatím dali 1 375 000kč. Hypotékou máme zaplaceno 1 047 000.
Profilova fotka
kaci: souhlas, nic moc, asi bych si nevybrala. Mozna opravdu ta Linea je takova nejrozumnejsi. hamar: no to uz je docela dost. A kolik tak jeste odhadujete ze do baracku vrazite. Nepocitam vybaveni...
hamar: jéé tak to jsem asi prošvihla, nebo jsem si nevšimla, kde jsi mi mávala zpátky? :-. Ta linea je celkem hezká, chtělo by to ale vidět v reálu, ale myslim, že manžovi se líbit nebude, je to na něj málo výrazný, asi jako ta Electra... Doufám, že nám ta vichřice dneska neodnesla krov :-(

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?