Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
myslíte oddělit vanu od záchodu příčkou jo? Hmmm, to by šlo :-)
Profilova fotka
jo presne tak.. jak to mam a tom obrazku, akorat bez te druhe pricky, ktera by WC cele uzavrelo, ale kdyz uz tam bude jedna zed, tak tam pristrelit ty posuvny dvere uz si myslim ze je to nejmensi.... ale kdyz nic jineho, tak oddelit WC a vanu prickou
godi: ale kdybych dělala tu příčku, tak asi jen nízkou ne až ke stropu. Mě to nevadí, že je to wc v koupelně ;-)
Profilova fotka
Tak pokud ti to nevadi, tak opravdu staci nizka, aby to jen opticky oddelilo
Profilova fotka
kaci: tak jak jste to nakonec vymysleli a jak vlastne dopadli ty krovy?? V dubnu pry hlasi na zacatku az + 18 st. tak to by bylo fajn, chtela bych si vzit dovolenou a vykopat na parcele kere rybizu - je jich tam cca 15 a ja je nechci, tak si asi pekne maknu...
Ahojda holčeny, tak se zase po dlouhé době u nás konečně něco děje. Už máme natahanou eletriku a dnes by měly začít dělat omítky, ale jelikož mrzne, tak nevím. Ráno jsem ještě byla na stavbě pouklízet a bylo mrtvo, takže jsem zvědavá. A co u vás nového? Kati, jak to dopadlo s tou koupelkou?
Profilova fotka
hamar: my mame udelany palubky v dalsi mistnosti a zacali jsme delat posledni, takze tak mozna tenhle ci pristi tyden dokoncit,ale uvidime.. pomahame tchanovi rozjet penzion tak tolik casu neni. Snad se ozvou krbari tento tyden
hamar: ahojky, zatim nijak a času na ní bude dost protože se teď stavba na měsíc zastaví :-( :-( :-( kvůli těm podělanejm krovům. Stavbyvedoucí už nemohl dál čekat na vyjádření tý firmy, která stavbu zprostředkovává, zatim jsme z nich totiž nedostali, jestli daj tu slevu nebo to celý sundaj a daj ten, co tam má podle projektu bejt. Dělaj skoro 3 tejdny statickej posudek, kterej je stejně na h....jestli tu slevu 50% nedaj. Když se dohodnem tak, že to celý sundaj, nepotřebuju přece statickej posudek!!! Už mě to rozčiluje. Takže ten stavbyvedoucí musel poslat tesaře na jiný 2 střechy a min. měsíc na tu naší nikdo ani nesáhne ;-( ;-( ;-(
Kati, to je blbý, tak zkuste z nich dostat nějakou peněžní náhradu za dobu, co stojíte ještě budete stát, když se to kvůli nim nedělá. Vem si, co se dá všechno zvládnout za měsíc a hlavně od pátku má být teplo, takže to budou ideální podmínky. Já se za chvilku jedu podívat na stavbu, jestli tam teda aspoň někdo je. Godi, to máte super, vždyť to už skoro finišujete. Ještě ten krb a můžete se stěhovat, ne?
Profilova fotka
kaci: tak to vam vazne nezavidim... kvuli takova kravine mesic stat, to je vazne blby. A neda se na stavbe neco jineho delat?
Profilova fotka
hamar: toho je vic.. krb, strop na pude, nejsou udelane stropy v podkrovi a hlavne zateplit... to bude dosti prace. Vymalovat, koupit vybaveni.. neboj ono to tak horke nebude - nemema jeste oblozene koupelny atd. Ono se to zda a ale tech drobnych dodelavek je tam jeste opravdu tak na 1/2 roku pri nasem tempu prace:-)
no, ta střecha už stojí 3 tejdny, ten první tejden dělali příčky, který se měli dělat až po dokončení střechy, ale teď už nic dělat nejde...všechno už se teď dělá až když je to pod střechou. Dneska ale stavbyvedoucí volal, že pokud se to nějak vyřeší nejpozdějc do tohodle pátku, tak by tam mohli v pondělí začít, což by bylo super. Jenže koordinátor nezvedá telefon ]-( takže jsem zvědavá, jestli se ozve!!! Protože tohle je fakt poslední šance, jeslti se to do pátku nerozhodne, tak ten měsíc fakt stát budem ;-(
Článek se načítá
Profilova fotka
wau, tak to ti vazne nezavidim... budu na tebe myslet at to dobre dopadne...
Teda Katuli, tak toho koordinátoa pořádně popožeň ;-) My nakonec tento týden taky udeme stát, protože je na omítky zima, takže smůla. Snad se příští týden oteplí :-( Ale měsíc je strašně moc. Kdyby se aspoň něco dalo dělat, ale takhle... My chtěli taky aspoň začít upravovat pozemek, to chci nechat nakonec, až podle penízek :-| Ach jo, proč jsou s těma domečkama takový problémy. To je pořád něco. Jeden problém vyřešíš a druhej se objeví :-( Už ať bydlíme a je to bez problémů :-)
Profilova fotka
hamar: a ty myslis ze az budes bydlet ze nebudou problemy? ale to vis ze budou, mozna mensi,ale kolem baraku je porad neco...
to je jasny, problémy jsou celý život, ale určitě už potom nebudou takový, jaký jsou teď. Teď bych si občas šla skočit z mostu. Co se týče banky, finančáku apod., když přijde od nich obálka, už se třesu, co je zase za problém :-D No, snad už bude do kolaudace klid :-)
ahojky, :-D tak dneska mám dobrou náladu...včera manžel vytelefonovával asi hodinu ředitele, dozora a stavbyvedoucího... Došli jsme k závěru, že ten krov je vlastně udělanej takhle na náš požadavek :-N Někdy před půl rokem jsme se na tom dohodli, jenže jak to za nás vyjednával dozor, tak jsme sice věděli, že se na krovech něco měnilo, ale nevěděli jsme co a koordinátor, kterýho jsme měli před tim o tom nemá žádné záznamy, takže ten taky nevěděl, co se s tim krovem dělalo. Ale ten ředitel si to z tý schůzky pamatoval, a když nám to řikal, tak se nám to vybavilo, že tak opravdu bylo. Ale stejně! Já jsem investor a nemusim si nic pamatovat!!! To je jejich práce a tím, že jsme dostali nového koordinátora, tak tu minulost neznal a ten starej koord. si to nepamatoval, tak mu ani nemohl říct, jak to teda bylo. No prostě zamotaný, komplikovaný, zbytečný. Od pondělka se pokračuje :-D :-D :-D dneska se objednala krytina a pojedou dál. Fuj, já jsem tak ráda, sice je zdržení cca 14 dní, ale vzhledem k tomu, že řikali, že to bude možná ještě dřív se to stihne snad v tom termínu. Teda pokud nenarazíme na další problémy... =-)
Profilova fotka
no tak to vazne gratuluju... to je fajn, ze se vam to o tolik nezdrzi...
godi: no, jak řikám...když nenastanou další potíže, přecejenom jsme pořád na začátku.... hrubá stavby je, dalo by se říct, to nejjednodušší. Holky nevíte náhodou jestli je někde nějaká prodejna jenom čistě elektrospotřebičů Electrolux? Našla jsem právě, že ten Baumatic má svojí prodejnu. Nechce se mi jezdit do Datartu, Elektroworldu a dalších obchodů se spotřebičema, nemam na to čas...
Profilova fotka
kaci: jo ja jsme to rikala uz hned na zacatku, ze hruba stavba je zacatek a ze vas termin dokonceni je dost sibenicni.-) Hele a na strankach www Electroluxu nemaji nejaky prodejni mista
godi: já myslim, že neni šibeniční, pořád řikaj, že je to v pohodě a že se to do termínu stihne, i když teď to 14 dní stálo...V červenci se chci stěhovat, jinak ať si mě nepřejou :-p :-D Koukala jsem tam, ale je to právě všude jen v Datartu, Electroworldu a tak, nikde nemaj prodejnu jenom s jejich výrobkama... Jak jsi to nakonec vyřešila s tim Baumaticem? Budeš od nich něco kupovat?
holky, já vim, že už jsme ty spotřebiče řešili, ale hodíte mi sem kdyžtak odkazy přímo na to, co máte vy? Já vůbec nevim, co si z toho množství vybrat, ani nevim, co bych od těch spotřebičů chtěla....mam zatim předvybranou ledničku - líbí se mi kvůli tomu, že je velká http://www.korunka.cz/chladnicky-komb..., ale zase to neni A+, jen A... Varnou desku chceme indukční
hamar: neboj, už od zejtra se má oteplovat, tak nejpozdějc v pondělí začnou ne? 8-) ;-)
Profilova fotka
kaci: no prala bych ti to, ale vidim to u nas, kdy se budeme stehovat a ver ze driv nez na podzim to nebude... natoz vy, kdyz nemaste jeste ani strechu. ale je fakt ze my si to uz ted delame sami, takze s firmou je to jine, ale i tak za 3 mesice dostavit, udelat vnitrni zalezitosti, stihnout vybavit a zkolaudovat... budete dobry:-) No nakonec ten Baumatic vazne bude - ne vsechno, ale mycka a digestor urcite a jeste vaham nad troubou:-) CO budu mit ja mam v albicku i s nazvem vyrobku a od koho to mam, tak se mrkni...
Profilova fotka
kaci: lednicka fajn, mrazak malej i tak bych vetsi lednicku pokud nebudes mit chladnejsi prostor tak musis vsechno cpat do lednicky. Ja bych lednicku a mrazak chtela tohle - http://www.ardo.cz/ardo/prodcz.aspx?k... A indukci bych nechtela vubec - draha deska a musis mit specialni nadobi, treba smalt ti to nevezme a ja si kvuli tomu nebudu kupovat novy nadobi
godi: tu značku Karma vůbec neznám...proč zrovna tuhle? Podle čeho jsi vybírala? Mě se docela líběj od toho Baumaticu, nebo Electrolux... Ty jo, takovou lednici jo :-D to bych teda neměla kam dát... =-) Já moc věci nezamrazuju, takže mrazák mi stačí menší, sice nevim, jak to bude pak, ale teď mi to stačí. Oni ty ostatní lednice maj mrazák větší jen o málo, ale zas je to na úkor velikosti tý lednice... K tý indukci - deska je sice drahá (jsou ale i za 16000,-), ale hodně rychle se ti to vrátí na spotřebě energie. Teď vařim na elektrice a to než se rozpálí a pak zase schladne...Vlastní nádobí stejně nemam, takže si stejně budu tak jako tak muset nějaký koupit, takže za to na tu indukci si jen málo připlatim... Já to vidim u souseda. Ten si taky staví sám a základovku, kterou nám ta firma dělala měsíc, tak on se na tom plahočil 4 měsíce, k tomu si musel vybrat veškerou dovolenou a byl tam od rána do večera. Fakt začal někdy v červnu 07 a v říjnu dokončoval desku. My začínali v listopadu a už máme krovy. Ta kolaudace se nahlásí dopředu, takže se pak nebude muset tak dlouho čekat. Já si myslim, že jestli už nenastanou nějaký další potíže, tak to v klidu stihnou ;-) Střecha to je tak 14 dní, okna už budou hotový, takže se to osadí a od půlky dubna můžou dělat vnitřky. Spíš doufám, že nebudeme dlouho čekat na tu kuchyň, že se to taky podaří dodat v tom červnu. Jinak vybavovat to moc nebudem, to až časem. Postele máme, sedačky už taky čekaj, televizi máme, jídelní stůl a židle máme, nic víc zatim nepotřebujem
Profilova fotka
tu znacku nam doporucili v kuchynskem studiu. Tak nasi maji domecek, tak ze zahradky toho je dost...a hlavne jsem z domu zvykla mit mrazak masa, takze proc ne i doma... a za dalsi ja nemam v baraku chladnejsi mistnost, takze uplne vechno budu must davat do lednicky tak proc ne a 4 lidi toho snedi dost:-) Ja budu mit plyn, elektriku bych nechtela a nadobi mam takze novy opravdu porizovat nebudu, zvlastne kdyz na tu indukci musis mit vazne kvalitni a to je dost drahy.. Voda, elektrika, plyn... omitky, obklady... no nevim.Ted ne vsechno zarizeni budou mit na skalde a nez si neco teba vybres za nabytek aby se ti to libilo... Samozrejme ze ti to preju Tak pokud mas nabytek tak to jo, my nemame nic....
Profilova fotka
Holky, privezli nam dneska vanu.. jedu se na ni podivat...
godi: no, máma má doma taky dva malý mrazáky, jeden pod lednicí a druhej ještě extra, jenže když by se to probralo, tak by se zjistilo, že tam je spousta věcí, který už tam ležej jak dlouho, žrádlo pro psa, ryby, který děda neustále vozí :-) atd. Samozřejmě, že i nějaký ovoce a zelenina + maso, ale myslim, že kdyby si to probrala, tak má hned 1 mrazák prázdnej. Já taky nebudu mít žádnou chladnou místnost, vůbec nevim, kde budu skladovat třeba cibuli, jablka a brambory...doufám, že si to budu moct nechat na chatě, která je kousek a dycky si to podle potřeby odebrat... My v obci plyn vůbec nemáme, takže je to vyřešený a ikdyby byl, tak bych ho nechtěla, nejsem zvyklá na něm vařit, ten oheň navíc pálí a ničí nádobí, stačilo mi, když jsem na něm 3 roky vařila u tchýně - děs, ale každýmu vyhovuje něco jinýho no ;-) Materiál objednává stavbyvedoucí dopředu, takže toho se nebojim, v obkladech je skoro jasno, teď ještě tu sanitu, taky nevim, co vybrat...ach jo :-( :-( :-( Tak pak vlož fotku vany ;-)
Profilova fotka
kaci: no tak u nas tohle nehrozi.... mamina ma dva mrazaky a jsou oba plny. To vis z pulky nebo celeho prasete je masa dost:-) To ja maly sklipek budu mit,ale spis jen takovy prechodny, jinak vsechno budu mit u nasich a podle potreby si to budu vozit. Ze by plyn nicil nadobi? Mamina na nem vari cely zivot, ja taky a no problem, ale mas pravdu, kazdemu vyhovuje neco jineho. Mozna kdybyh nemela nadobi tak bych nad tou indukci taky uvazovala, ale takhle to nema cenu. Vana vypada dobre...je to zabaleny, zitra by to chteli provizorne usadit a prozdit a obezdit co je potreba, tak az to bude vsechnona svem miste, tak fotku dam. Taky privezli sprchovou vanicku, dvere budou za 3 tydny. ale to nevadi, alespon se v klidu miru oblozi koupelna, udela se pricka a budete to. Dala jsem par fotek do alba - omlouvam se za kvalitu, je to focene mobilem

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?