Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Kati, v jakým programu sis kreslila tu kuchyň?
hamar: aha, tak je to trošku jiný, než ten náš, dole máš o pokoj navíc a nahoře to je úplně jinak, zkusim ten náš půdorys vložit do alba. My máme rozměry domku 7 x 9 m a ty? Tu kuchyň mi kreslil truhlář ve svym programu... :-(
My máme 12,5 x 10,5. Ale je v tom i ta garáž. Je to malinký ;-) Ale radši menší domeček než si vyhrazovat jeden týden v měsíci na úklid :-D A hlavně potom při stěhování žádný zbytečnosti ;-) Manža už sepisuje věci, který si chce vzít do domečku, tak mu to potom budu muset zredukovat, protože to tam nevleze :-D Dokonce už prohlásil, že auto bude stát venku a z garáže bude mít dílnu =-) A to máte od koho projekt? Od firmy nebo jste si navrhovali domeček sami.
No tak jsem to tam přidala, ale neni to moc vidě viď? Taky jsem ráda, že to neni moc velký, aspoň vyhodim ty krámy, co teď skladuju, protože to pak nebude kam dát :-p My máme projekt od firmy, ale viděla jsem na G-servisu, že je tam hodně podobnej projekt, akorát jsme si to trošku upravili, původně tam byly dole příčky u schodiště - byla tam ještě jedna taková menší chodba, tak to jsme zrušili a nahoře příčku v ložnici, tam budou šoupací dveře a bude to jako šatna
hamar: koukala jsem, že ty máš plánek od g-servisu, jak se ten domek jmenuje? A máš od nich i projekt?
je to alfa. My si sice děláme taky menší úpravy, ale když jsem se ptala na úřadě, tak to nevadí, tak jsme si nechali poslat projekt od nich. Jak už jsem psala na nějaké diskuzi, u nás na to úřad celkem dlabe, takže to snad projde bez nějakých větších komplikací.
máte to skoro stejný dole, akorát my máme ten obývák zmenšený o tu místnost. A ty budeš mít problém dát do obýváku sedačku??? Vždyť tam máš hodně místa ;-) Nebo to mi tak připadá?? Ono je fakt, že na plánech to všechno vypadá velký, ale ve skutečnosti to je poloviční. My, když jsme to zaměřovali a vyvýpnili na zem, tak jsem nadávala, kdo vybral tak malej domek, ale už to vypadá jinak :-D
hamar: no jo, my totiž máme ty sedačky dvě - jak mam v albu a jedna má na dýlku 2 metry a na hloubku metr :-D a musim počítat s tim, že v obýváku v tom rohu bude tak 1x1m tam dám lampu a pak pod okno jednu sedačku, ta vyjde akorát na dýlku k těm franc. dveřím a jakoby do elka ke zdi druhou sedačku... Taky se mi to zdálo strašně malý, ale co tam máme stop a příčky, tak to vypadá tak akorát :-)
Odpoledne to blblo a nešlo mi to odeslat, tak snad teď to bude OK. Kacabacka: manža si vyhlídl sedací soupravu, která má dvoj a trojsedačku a já chci ještě křeslo, ale jsem zvědavá, kam to dáme :-| . No uvidíme. Když vyjdou penízky, tak chceme i krb, takže to by bylo zajimavy :-D . A jak jste vůbec daleko vy?
Profilova fotka
hamar: a to by neslo mu tam udelat nejakou dilnu? Kazdy chlap potrebuje nejaky svuj kutilsky koutek, jinak si to prenese do baraku:-) manzel taky ma dilnu, je to za garazi - mrkni na me planky: taky chceme delat krb. privodni trubku na vzduch uz mame zabetonovanou tak nevim kdy se k tomu dostaneme dal. Vlozku je taky koupena, takze de facto to jen obezdit.
godi: on si chce postavit takovou nějakou malinkou dílničku na zahradě, ale ta prý nebude stačit :-D A manža navíc na to kutilství nemá moc času a v domečku bude pořád co dělat ;-) godi, můžu se zeptat, kolik jste dali za tu krbovou vložku???
Profilova fotka
No ja nevim, ja bych chlapovi tu dilnu doprala:) muzes se zepta, tajemstvi to neni - vlozka stala 28 235,- včetně DPH
Článek se načítá
tak to není moc. a máš ji někde na fotce? Včera jsem se na ně dívala na netu, ale to je ještě brzo. Však já mu ji dopřeju, ale trocha ho musim potrápit :-D Ono to stejně skončí tak, že bude mít dílnu z garáže, protože autem jezdíme celkem hodně a než ho pořád schovávat, tak ho necháváme venku a tak to bude určitě i u domku :-)
Profilova fotka
hamar: ale tak to je zase skoda, kdyz je garaz nechavat auto venku, prece jen mut o dost skodi. Foto ti dam do alba, je to fotka ze stranek vyrobce
to nevadí. Manža je automechanik (ale nedělá to) a říkal, že pokud je auto zvyklý stát venku v zimě, jakože naše autíčko tam stojí pořád, tak pak mu garáž, navíc vyhřívaná, může uškodit, ale nevím. To uvidíme časem, jak to dopadne. Manža se potom aspoň může stavěním kůlničky ;-) a bude od něj klid :-D
Jéé, godi na tu jsem se včera taky dívala a líbila se mi, chceme totiž kulaté anebo to lomené sklo.
Profilova fotka
no tak to je fajn, ze se ti libi. Ja jsem sice krb platila,ale vybiral ho manzel, ja tomu moc nerozumim tem vsem parametrum atd. tohle vypadalo dobre, tak proc ne:-)
Profilova fotka
hamar: koukala jsem na tvoje planky, vypada to moc hezky, myslim ze to bude pekne bydlini, fakt se ti libi
já právě vybírám podle vzhledu a zbytek bude muset manža ;-) Akorát mu zúžím výběr :-D U nás je to tak skoro se vším technickým. Já vybírám podle vzhledu a on parametrově.
Profilova fotka
tak to tak ve vetsine domacnostech, ten chlap je vic technictejsi nez zenska. Ja porad koumam ty obklady, manza me "nuti" abych neco vybrala do kuchyne,ale ja vazne vubec nemam zadnou prestavu. Do te koupelny by to slo, asi se rozhodnu pro tu oranzovo-bilou,ale do kuchyne nemam zadnou prestavu. Co ty a barva obkladu v kuchyni? Koukala sjem co mas vybrane do koupelny, nevypada to taky vubec spatne, co je to za obklady?
Rako- Elektra. Kuchyň řeším taky, ale pořád nevím. Co vím, budou světlý, protože linka bude z calvadosu, takže desku a obklady chci světloučký. Něco mezi bílou a krémovou.
Obklady se vybírají špatně. Když objedeš víc prodejen, při třetí už v tom máš zmatek a na netu to má trošinku jiné odstín. Já bych si potřebovala vzít vzorek z desky a dvířek a pak jít vybírat :-D to by potom byl fofr, ale takhle... Já mám nějaku představu a nakonec by z toho mohlo vylízt něco úplně jinýho :-D
Profilova fotka
diky, za tip, vazne to nevypada spatne. Ja budu mit kanadskou olsi, takze neco mezi, ani tmavy ani vylozene svetly a jeste nevim, jeslti tu barvu kuchyne nezmenim. To mi povidej ze na netu to vypada jinak, protoze i ve skutecnosti to vypada jinak, jianak ti obklady budou pusobit v koulene, ktera je oknama dosti prosvetlena a jinak v koupelne kde neni zadne okno a hlavne, dneska ty obklady maji tolik moznosti kombinaci, ze vidis jednu, to se ti nelibi a pak ty stejne obklady vidis jinde a jinak slozeny a vypada to luxusne. To je stejne jako s tema co mam v albu, ty modry - kdyz jsem je videla v Siku v Opatovicich, tak se mi vuebc nelibili a pak jsme byli na Cernem moste, tam je meli uplne jinak slozeny a strasne se mi libily
hm, já jsem věděla, jak to zhruba chci zkombinovat a podle toho jsem si vybírala. Teď jsem ještě koukala a RAKO má i celkem pěkný obklady do kuchyně. Mě by se líbila Aqua a do chodby jsem chtěla dát Kretu. Kámoška si objednala obklady, který byli na obrázcích růžový a výsledný efekt? Růžová :-D
Profilova fotka
jo, Aqua se mi taky libi,ale ta cena uz tak ne:-) Ta kreta vypada taky dobre,ale taky cena nic moc. kdyz si vezmu ze do chodby mame dlazbu ze Sika za 179,-/m2, ta se mi chce brecet dkyz vidim tyhle ceny
to jo, ale ale my to budeme mít se slevou. A navíc my v to máme celkem malinký, takže to bude v poho ;-)
Profilova fotka
ja chci taky slevu:-) no jo ale to nase velky by nas vyslo na dost prachu
tak já toho vezmu trocha víc a nějak se domluvíme :-D
Profilova fotka
kdybych bydlela ve stejnem meste jako ty, tak klidne,ale takhel asi ne:-) ale i tak diky:-) ale manzelovi se ta aqua nelibi:-(
V tom mám celkem výhodu. S manžou máme celkem stejný vkus a na většinu těchto věciček odsekává s tím, že to mám vybrat já, že mu je to jedno. To bych musela vybrat něco šílenýho. Jo, co mi zatrhl v prvním dějiství byla kuchyň. Když jsem na něj odzkoušela, že necháme udělat tu lesklou červenou. Tu by vyhodil oknem :-D Ale naštěstí se mi taky nelíbí ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?