Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
godi: ahojky, já jsem zničená, jelikož nám už 3 tejdny pobíjej střechu latěma - neskutečný!!! Prej je nějakej problém s dodávkou tašek, takže to pobíjení natahovali - dycky přijeli jednou za 3 dny a pobili pětinu střechy ]-( Teď tam dali držáky na okapy, ale když jsme na to koukali, tak 1 někdy i 2 ze třech hřebíků jdou úplně mimo tu lištu do který to zatloukali, takže jsme to reklamovali rovnou, nebudu čekat, až tam daj tašky a pak je to zase nechám sundavat... Koordinátor řikal, že poslední termín na dodání těch tašek na střechu je tenhle pátek, ale v pondělí a v úterý se nic novýho neodehrálo, takže fakt nedoufám, že to teď v pátek bude :-( :-| jinak prej budou mít nějaký sankce když to nestihnou....Prej když ten stavbyvedoucí nestíhá, tak tam pak nažene partu lidí a dožene to, chci to vidět, jsou asi 3 tejdny ve skluzu ]-(
jo ta zpráva je samozřejmě i pro tebe hamar :-D
Profilova fotka
coze?? 3 tydny vam delaji strechu?? no tak to je docela sila....koukam ze si taky uzivas:-) Si uzivas stejne jako ja s tou vanou.. taky cekame a taky porad nic.. Stejne je to sileny - firmy nestihani,ale oni se proste ani neomluvi... pry dle meho manzela je to normalni. No me to moc neprijde normalni porad neco slibovat a porad nic
Jejda kati, tak to vás upřímně lituju. Ale jak říkám znovu, to si nevybereš. Všude je to stejný. Když se konečně jeden problém vyřeší, tak se hned objeví jinej. Všude stejný. Ajak píšeš, že to pak někdo dožene, tak jsem zvědavá. To musí být super po někom dodělávat, když ten před ním to po... To musí fakt bavit :-| No, ale je to firma, tak na sankcích nebo předělávkách trvejte. Něco jinýho je třeba u nás, když je všechno na domluvě a jsem rádi, že nám to staví bratranec, tak jak to staví. Takže ještě po něm chtít nějaký sankce by bylo fakt blbý. I když občas mám sto chutí mu nějakou tu sankcičku navrhnout, ale pak to rychle přejde, protože nebýt něho, tak ještě nemáme ani jedno patro :-N Jinak nám včera dodělal klučina eletriku tak, aby byly v baráku funkční aspoň nějaký zásuvky, takže už to nemusíme tahat z antoníčka a kdyby byly světla, tak už můžeme svítit, ale zatím je to zbytečný. po tmě tam nikdo není a lampu mají na zemi ze zásuvky, takže to nespěchá. Zítra by měli jít položit polystyren na zeme, tak jsem taky zvědavá, jestli to udělají. No a po neděli vodaři. Ti jestli tam přijdou jak slibují, tak se snad opiju, protože kámoš, když po nich chtěl blbý zapojení kotle, tak je tam dostával skoro skoro měsíc (bez dvou dní :-D ) ]-(
godi: a ještě tobě jsem zapomněla říct, že si musíš stát za svým. To je sice hezký, že manžel chce pomáhat taťkovi, ale já bych trvala na tom, že nejdřív naše a pak "cizí". Něco jinýho by bylo, kdyby jeden víkend všichni dělali tam a druhej u vás, ale takhle. I když zase manžel možná vidí to, že vy nikam nespěcháte a nic vás netlačí :-|
Profilova fotka
hamar: ono se to strasne lehce rika nebo napise na papir, ale skutecnost je jina. Trvat si muzu, ale k cemu to?? Vim ze mu tam pojede pomoci, protoze tatovi je skoro 60 let a zdravotne na tom neni dobre a ty by jsi taky nenechala sveho otce se nekde udrit k smrti... nebo jo? A nebo mi rekne ze tam nemusim jezdit.... jo nemusim. Ale co z toho.. ja budu doma a oni se budou drit?? Proste ted a pristi vikend se jede na Slovensko a pak uz to snad skonci... a pokud ne, tak se asi vazne zacnu "stavet na zadni" a budu protestovat....
godi, já to chápu, taky bych nenechala starýho člověka udřít, ale na druhou stranu, jestli má tvůj manžel sourozence, tak se můžou střídat. U nás sice máme něco podobnýho, ale jsem vůl já. Tchán jezdí každý týden v pátek do špitálu, protože mu už třikrát operovali kotník a pořád mu to hnisá a vůbec se to nehojí. Chodí o berlích a já je tam každý týden vozím. Jednou jsem musela výjmečně v pátek do školy a řekla jsem, ať je tam odveze švagr. Než aby mu zavolali, tak radši nejedou nebo jedou vlakem. Jenže mě je ho líto, protože nemůže na tu nohu došlápnout a letět na vlka, pak přes celou Olomouc tramvají a ještě přes celou fakultku na ortopdii, já bych to šla o berlích celej den. Ale když to prostě nejde, tak to nejde. Na jednu stranu to chápu, ale na druhou se jednou musíš vzepřít. Sice to nebude mít možná účinek, ale manžel si to aspoň uvědomí. A vím o čem mluvím ;-) My s manžou jsme fakt příkladná dvojka a zezačátku jsme tento problém s jeho rodinou, která ho pořád využívala, řešili pořád :-)
Profilova fotka
hamar: prave ze nema sourozence:-( Ale tak manzel to vi, taky ho to stve a myslim ze taky nema daleko k tomu neco tatovi rict... jenze timnic nevyresi. Tata mu rekne, ze tam jezdit nemusi a co si tim pomuzeme... vlastne uplne nicemu. My si treba vylejeme zlost ale efekt zadny... tata se tam bude drit dal.....no snad to nejhorsi pristi vikend skonci a pak uz me tam vazne nikdo neuvidi.... vcera jsme makali na jeho baraku tady (delali jsme plot) dneska vecer jedeme 5 hodin na slovensko, tam budeme makat az nekdy do nedele do odpoledne a pak zase 5 hodin zpet.. v pondeli do prace a ve ctvrtek zase znovu na slovensko... je to dosti unavny.
Ahojkýýý :-D tak už mam o něco lepší náladu, ve středu večer už konečně přivezli tašky, včera pán dopobil zbytek střechy, na okraje dal držáky na okapy a hřebínky proti hnízdění ptáků. Dneska si vytahaj tašky nahoru na střechu a začnou pokrejvat, prej by to mělo bejt do neděle hotový, takže počítám, že začátekem příštího tejdne budeme přebírat střechu... :-D Akorát jsem zjistila, že jsou tam 3 sloupy, který podpíraj střechu, po jednom v dětskym pokoji, což je na h....kvůli skříním, jsou uprostřed zdi a pak jeden buď v koupelně nebo v ložnici, což je taky blbý...do koupelny ho nedám, aby tam byl zbytečnej výklenek, takže bude muset jít do ložnice do úzký uličky vedle postele, takže doufám, že tam pak projdu... :-| Stavbyvedoucí řikal, že tam prej bejt nemusej, ale dozor zas, ať si je tam radši dáme, že už takhle máme ty krovy slabší, tak aby to ty tašky udrželo....
Profilova fotka
koukam, zase se vracime ke krovum.... tak je meli vymenit a je to a ne to resit takhle... to je sileny
godi: už jsem tu řikala, že ty krovy tak byly na naší žádost, ale nikdo si na to nemohl vzpomenout....a ty sloupky v projektu jsou i s těma silnějšíma krovama....
Profilova fotka
no dobre, ale tak to uz prece museli vedet tenkrat, ze to budou muset podeprit.. urcite kdyby vam tohle rekli tak byste dali ty krovy silnejsi....nebo ne?? s tema sloupkama je to docela trapny... jeste ze tohle nemame
Článek se načítá
No, teda jsem ráda, že my máme střechu podepřenou sloupkama jenom před vchodem a vevnitř nikde. Teda nevím, kam bysme je narvali. Už tak je to malinký. I když někde ty sloupy můžou vypadat hezky. godi: ježišky 5 hodin cesty. To bych byla dobitá jen z té cesty, natož tam ještě něco vytvářet :-) To tě teda upřímně lituju. Ale máš pravdu, všechno je to složitý - lehce se to říká, ale pak se to těžko dělá ;-) kaca: a co vám budou dělat potom? Hned najedou další řemeslníci? A jaký budete mít podlahy? Myslím jestli je budou dělat ručně nebo budete mít lité. Protože pak se zaseknete celkem u nich. Než to všechno vyschne ]-(
godi: ty sloupky jsou už v projektu, byly by tam tak jako tak, jsou asi jen 10 x 10 cm, akorát jsme si mysleli, že budou zazděný no... hamar: no pak by hned měli začít dělat kanalizaci, vodu a elektriku ;-) Jaký ty podlahy budou nevim, nerozumim tomu.... :-N
Profilova fotka
kaci: jo takhle... ja myslela ze to tam je dany navic. Tak pokud je to v plankach tak OK.
čau holky, tak to vypadá, že snad už konečně ve středu bude hotová střecha - komplet tašky + okapy....už je domluvenej termín předání - středa, takže už je to skoro jistý :-D Už se těšim, konečně už to bude vypadat jako barák, a pak hurá na ty vnitřky. V pátek si berem dovolenou a jedem se podívat na podlahy, sanitu, lednice, už aby to bylo všechno vybraný :-N už toho začínám mít dost... :-( Narazila jsem na další pěknou oranžovou koupelnu, takže opět dilema...EUFORIA od Cersanitu http://www.cersanit.com/product_b.php... , ale nevim, kde bych se na ní mohla podívat ani kolik stojí :-( Jinak už jsem si na milimetrovej papír nakreslila spodní koupelnu i tu horní - když tam bude ta Linea. Myslíte, že nebude blbý, když na delší stěně u vany a na protější, kde bude umyvadlo, zrcadlo a skříňky, bude obklad zakončenej oranžovejma obkladama a na stěně u dvěří a pod oknem bílejma obkladama??? Mohla bych to sem nascanovat, ale musela bych zakládat další album, mam x variant...
Profilova fotka
kaci: no tak to gratuluju:-) normalne, ty dostanes zakaz koukat se uz na nejaky obklady, protoze porad neco hledas a pak to takhle vypada:-) Ale vypada do zajimave, proc ne. tak to posli mailem - vachovcova.gabca@seznam.cz ja se na to mrknu. No nam tenhle tyden nalepo polysteren na izolaci zakladu, tak to je fajn. O vikendu ale zase prd udelame, protoze jedeme zase k tatovi na penzion,ale tentokrat uz naposledy§ Hele, to uz jako budes tu lednici kupovat?? neni to zbytecny? prece jen ji koupis a tak ji dat, zbytecne ti pobezi zaruka... si myslim ze kupovat spotrebice je az to posledni
jééé, kati, to máte super, tak gratuluju. U našich vodařů se opět vyskytl někde problém, takže zase dělají do středy jinde a k nám půjdou po neděli. A jestli tam v pondělí nedubou, tak je nakopu do zad.. a dotahnu je tam třeba za uši, to je jedno. Zítra mi má ale volat a půjde dám aspoň dovnitř cosi na hodiny, aby mohli přijet vodaři a zapojit hodiny v baráku. Teď je totiž máme venku v takové plastové nádobě (něco jak čistička), tak aby se dělo aspoň něco. Včera jsme byli na stavbě malovat na bílo za radiátorama a už jsem se úplně viděla, jak to valím štětkou a těma barvama. Holky, já už chci takový ty dodělávky (podlahy, kuchyň, malování) ale to si ještě počkám :-( godi, máš pravdu, asi to kátě zakážeme, jinak si nikdy nevybere. Kati, ty obklady jsou sice pěkný, ale mně by vadilo, že jsou polský :-|
ahoj holky, někdy ze začátku týhle diskuze jsem psala..ale pak nějak nezbýval čas...my máme termín kolaudace půlku června(ech původně to měl být konec dubna)...tak bych
herdek se mi to neodeslalo celý...tak bych se ráda k vám přidala :-)
Profilova fotka
klidne se pridej... ja si tu povidam i kdyz termin mame daleko pozdeji:-)
iza: ahojky, přidej se do diskuze ;-) já ty obklady nevyhledávám, už jsem myslela, že mam vybráno, ale prostě jsem je náhodou zahlídla, tak co mam dělat? :-( no UFIDÍME Lednici ještě kupovat nebudem, všechny spotřebiče zajišťuje truhlář, jen se na ně chci podívat, jak vypadaj v reálu, na netu to je na prd. Jinak nám včera poklryli 3/4 střechy taškama :-D :-D :-D takže super, dneska to dodělaj a ve středu přebíráme. Už tam máme i alarm 8-) A v sobotu se koná grilovací párty na oslavu dokončení hrubé stavby, bude se stavět májka a poprvý se konečně přijede podívat tchán, tchýně a švagrová s přítelem :-)
Profilova fotka
kaci: co delat... no proste si konecne musis nejaky vybrat:-) to je jednoduche:-) No tak to vam preju pekny pocasicko na tu grilovacku:-) Nas o vikendu zase ceka "vylet" na slovensko a makat na penzionu... a doufam, ze na posledny... ja uz tam odmitam jezdit... Nam minuly tyden zase trochu hnuli s krbem, manzel to ma vyfoceny, tak jsem zveda - hodim sem fotku. No snad nam tenhle tydne nalepi ten polystyren, zahrnou hlinou a vykopou zaklady pro terasu..
godi: já jsem strašně nerozhodná totiž... :-( už vidim, že si tam dám nějaký obklady a pak si řeknu, že by byly lepší ty druhý a nejvíc se bojim toho, že si tam teď dám obklad a pak narazim ještě na nějaký lepší, který mě úplně dostanou no....hledat samozřejmě nebudu, ale vyhnout se tomu jaksi nedá... V sobotu už má bejt hezky, prej už od čtvrtka, tak doufám, že to vyjde.
kati, stejně jsem zvědavá, u kterých obkladů nakonec skočíš. To ještě bude zajímavý :-D Já teď asi na chvilu budu muset přestat stavbu řešit :-( mírně nestíhám se zkouškama, se najednou všicni zbláznili a teď nestíhám :-D No, už aby bylo po zkouškách, byly hotový podlahy a já se mohla zvesela bavit malováním a vybavováním. godi, já když teď počítala, tak zase stojíme týden zbytečně a pak čekat na podlaháře, tak to s tím červnem taky přestávám vidět tak růžově ]-( Izo, vítám tě mezi náma, aspoň tu nebude takový mrtvo. Občas si tu připadám jako bych tu byla sama, ale ještě si nepovídám sama se sebou, tak je to dobrý :-D
Profilova fotka
kaci: to je riziko vzdy, kdyz si nevyberes jedny na prvni pohled a hrozi ti to u vseho, ale takhle se to neda. V klidu si k tomu sednete a proste neco vyberte a uz to nech tak byt a je to. hamar: ja jsem ti to rikala hned, ze je to nerealne aby jste od cervna bydleli a me tady nikdo neveril:-) jinak jsem hodila do alba fotku, jak pokrocil krb
godi: realny by to bylo, kdyby to šlo jako po drátku a každej tam byl jak slíbí. Ono by se to ještě dalo stihnout, ale lámat to přes koleno nechci. Uvidíme, jak to vyjde. Teď to záleží na vodařích a podlahářovi. Po dvou dnech položených podlah tam naklušou zedníci obkládat a bude to odsýpat. Já chci prostě na prázdniny bydlet :-D :-D :-D Ten krb bude pěknej, už se těším, až ho budete mít celej. My si teď musíme taky sednout a domluvit se, jestli krb jo nebo ne. V pátek plánuju, že se pojedeme podívat na krby do nějakýho obchodu a necháme si udělat návrh a kalkulaci a pak se uvidí. Podle penízek.
Profilova fotka
hamar: uvedom si ze jeste musi probehnout kolaudace a ver ze si stavebni urad vezme opravdu tech 30 dni na vyjadreni a v nezkolaudovanym by jsi nemela bydlet... hele, tak se vam to trochu posune na prazdniny... ja to se chci stehovat na podzim, akorat to bude uklizene a nebudu muset uklizet na vanoce:-) No tak hlavne jestli mate komin, abyste meli kam ten krb vyvest:-)
ve zkolaudovaným bydlet můžeš, akorát tam nemáš trvalý bydliště. Jasně, není to legální, ale já k bydlení kolaudaci fakt nepotřebuju :-) Dělá to tak hodně lidí. Známý třeba bydlet, když ještě neměl v obýváku parkety, protože ještě nebyly dostatečně vysušené, ale zase do takových extrému fakt zacházet nebudeme. Komín je tam právě jenom na ten krb, takže pohoda. Mně se spíš jedná o podlahy, abysme věděli, jestli před to rovnou položit dlažbu nebo po celým novilon a po pár letech se to bude dodatečně dodělávat, ale já bych to radši udělala jedním vrzem. Stejně se po zalití podlah na to nesmí 4 týdny nic dávat, ale krb y se dělat klidně mohl, takže aspoň něco by se dělo ;-)
Profilova fotka
prave.. je to nelegalni, clovek nikdy nevis jaky mas sousedy a nema to cenu. Takze budete bydlet bez kolaudace?? Do toho bych nesla

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?