Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
samozřejmě, že budu chtít jít do zkolaudovaného, ale uvidíme co bude. Teď jsem mluvila s bratránkem, tak ten vidí kolaudaci na konec června, začátek července, tak mě potěšil. Snad to vyjde. Víš jak, my bydlíme na malým městečku, takže tady se to nehrotí, že někdo bydlí v nezkolaudovanym, ale samozřejmě, že je lepší legálnost :-)
Profilova fotka
ono hodne zalezi na sousedech... ma mame docela protivnou zenskou - jeji manzel je v pohode, ale ona je takovy ten general v domacnosti. A vedle nas stavi jeden pan, ktery shodou okolnosti ma stavebni firmu a stavi domek i nam, no a on "hrabnul" u sebe do zeme na zaklady driv nez mel stavebni povoleni, ktere v tu dobu uz cca 3 tydny lezelo na stavebnim odboru, takze to vazne byla otazka dnu .... a co myslis? to vis ze si na nej sla stezovat:-) Tak pokud mas vybrany veskery vybaveni, tak proc ne.... ja jsem zvedava jak to bude u nas... tenhle tyden naspoledy na slovensko, a snad se zase vrhneme na domecek....
hm, to je fakt, pokud jsou sousedi donašeči, je to těžký. Ještě uvidíme, navíc přes léto jsme s manžou a našima na vesničce na chaloupce, tam máme dva spojený baráčky, ale jsme každej sám, takže pohodička, ale chtěla bych být co nejdřív ve svým. Veškeré vybavení? No, já toho na začátek moc zařizovat nechci, ložnici si necháme dělat na míru, kuchyň už mám vybavenou a vybavení obýváku bude prozatím provizorní a posléze budeme dolazovat ;-) Ale u prostě chceme být ve svým :-) Vy máte štěstí, že nikam nespěcháte ;-)
Profilova fotka
hamar: nespechame neni uplne to spravne slovo, ale nejsme tak tlaceni, tak bych to mozna rekla. To vis ze bych chtela byt uz v domecku, zvlaste pokud se nam podari mimco, tak je logicke ze bych chtela jit uz do noveho s miminkem. Ja doufam, ze ty letosni vanoce jsou vazne realny... Tak my zarizeni do koupelen mame, WC taky, loznici mame taky uz nacenenou, to stejne s kuchyni a obyvak - to bude asi nejvetsi problem, protoze nam zatim do oka nepadlo nic co by se nam libilo. jeste tak mozna sedacka, ale obyvaci stena ani nahodou.....
já to tak myslela, že nejste tlačeni. Samozřejmě, že do svého domečku spěchá každý ;-) U nás to s vybavením bude celkem lehký, protože není moc prostoru, já nemám ráda moc krámů a to nejlepší - miláček nechává toto na mně :-D Akorát se nemůžeme shodnout na sedačce, ale nakonec dle financi stejně skončíme u mé varianty :-D Miláček totiž chtěl sedačku na míru, což je strašně drahý :-( , do koupelen to zatím moc neřešm, jenom mám vybrané poličky a kuchyň, to mám kompletní vybavení nakoupené už u tchána (je toho celý pokoj :-D ) a nevím, kam to do tam malé kuchyně dám :-D
Profilova fotka
taky my sanitu (WC, umyvadla, baterie, sprchovy set do sprchace) máme koupenou mozna uz 2 roky nekde v akci a co se taky skrinek tak to moc neresim... neco maleho pod umyvadlo a se zrcadlem nad to a tim koncim, protoze budu mit udelany policky v jednom vyklenku co tam vznikne a je to:-) pracovnu at si milacek vybavi sam,ale to si myslim ze si vezme nabytek tady z bytu, takze vlastne neni co resit. me se sedacka libi od jedne firmy co ma tady zastoupeni - semqelb a je to z latky Novalife. Je to latka, ktera se perfektne cisti od ceho si jen vzpomenes, takze s malym ditetem idealni... a jak jsem rekla, u nas bude problem stena
hm, já právě nevím, jestli radši nechat sedačku za 40tis., ale kvalitní, ze které vyčistíš cokoliv, anebo mně se lbí z Ikey Ektop a ta má vyměnitelný potahy, takže když to neypereš, tak maximálně koupíš nový :-| Ještě uvidímě. Godi, ono když to tak vezměš, tak vy pokud máte byt, tak relativně, to co používáte doteď, tak to uijete jako nejnutnější vybavení, my, když bydlíme u našich, tak si odneseme akorát oblečení a rozkládací postel, kterou máme určenou pro návštěvy ;-) Ale vybavení zatím neřeším. Navíc proto, že teď na to nevychází penízky a naši nám při stěhování chtějí vypomoct nějakýma penízkama na vybavení nevím kolik mám čekat :-| Ale radši bych byla kdyby jsme si to kupovali postupně a za svoje ;-) Ale je to těžký, já si přivydělávám akorát o prázdninách na brigádách a to pokud něco klapne, ale jinak :-| Já tvrdím v tomto stavu radši mateřskou než nic, ale studovat s mimčem a ještě bez praxe se mi fakt nechce :-D
Profilova fotka
hamar: to vybaveni co je v byte zustane v tom byte, ja z toho do baraku nechci vubec nic:-) Vsechno to tam zustane.... Nasi nam taky slibili penizky na vybaveni... padlo tam nejakych 100 tis. coz je fajn a potesi to.-)
to jo, každá kornka je dobrá. My to necháme osudu. Když nám budou chtít naši přilepšit, tak se samozřejmě bránit nebudeme :-D Já to říkám taky, nám pořád každej vnucuje starý krámy (prý prozatím), jenže jak tam jednou něco dáš, tak je pak problém to vyměnit. To radši budu spát zatím na té rozkládací pohovce, než tam drmolit nahoru manželskou starou postel a až se nám udělá naše, tak zase všechno zpátky. Na to je expert moje babička. Ta už pucuje "provizorní" věci. Teď mi zase vnucovala starou kuchyňskou linku, že si ji máme dát do podkroví a do ní strkat starý boty a hadry. No, když jsem řekla, že takový krámy do baráku nechi, tak se urazila a pomalu se mnou nemluvila :-N
hamar: hihi, no jo, ty babičky :-D přidala jsem do alba fotky domku - včerejší stav, dneska by to měli dodělat 8-) My budeme mít provizorní postele a jídelní stůl se židlema, kuchyň bude hotová, tak akorát koupit nábytek do koupelny, ten si myslim, že je hodně důležitej, sedačky máme, takže pak časem nějakou tu stěnu ;-) godi: Sama jsem zvědavá, co za obklady si vyberu. Nám stavbyvedoucí řikal, že klidně můžem bydlet v nezkolaudovanym a k těm sousedům...jak může někdo vědět, jestli už máš zkolaudováno nebo ne???
Profilova fotka
nemuze to vedet, ale muze proste poslat anonym na stavebni urad a ten to prosetri...
Profilova fotka
hamar: mas pravdu, ze davat do bytu ci baraku stary veci, jak ze je to provizorni, to nema cenu, protoze jak to tam jednou nastrkas, tak uz se toho clovek tezko zbavuje..
Článek se načítá
Kaca: jestli máš zkolaudováno jde poznat lehce. Pokud nemáš kolaudaci, musíš mít pořád na viditelným místě stavba povolena (jinak jsou za to pokuty a celkem pálky) a pokud máš zkolaudováno, máš číslo popisný ;-) Ale nemyslím, že by to měl být zas takový problém. Maximálně řekneš, že jsi tam jednou přespala a kdo ti to dokáže???
hamar: no nevim, my žádnej papír - Stavba povolena nemáme - máme to na ohlášku, takže k tomu asi ten papír už nedávaji :-N
aha, tak to pak jo, my ještě ten papír máme. Holky, nevíte jak to je s tím požárním hlásičem? Jestli to musí být nebo kterých staveb se to týká?
Profilova fotka
kaci: vy stavite novej barak a nemate stavebni povoleni a jen na ohlasku?? No tak to cumim... to snad vydim popve:-) hamar: s hlasicem by ti mel poradit stavebni dozor,ale rekla bych ze ho tam mit je lepsi. Nestoji to tolik penez, tak proc ne
godi proč? Vždyť to je už rok, že pokud se vlezeš do určitých m2 (myslím 135), tak stavíš jen na ohlášení. Větší baráky samozřejmě mít stavební povolení musí. No, chtěla jsem se na to jít dnes zeptat na stavební úřad, ale zapomněla jsem na to, tak tam naklušu v pátek. Stejně se chci ještě zeptat, co přesně ke kolaudaci a v jakým stavu se může kolaudovat. A co vy? Už jedete dnes?
Profilova fotka
hamar: fakt?? tak to jsem netusila, ja myslela ze na vsechny stavby musi byt stavebni povoleni... OK jsem zase o neco chytrejsi:-) Ne, nejedeme. Jedeme az v patek nekdy behem dopoledne... nebo ja vlastne ani nevim kdy. Zitra jedeme dodelat tchanovi na barak plot.-(
tak koukám, že pořád děláte něco tchánovi a vy nic :-| No, já vím, že jsme to řešili s tchánem. Dokonce je to prý i když jenom opravuješ, ale pokud ty m2 překročíš, zase potřebuješ stavební povolení. V tom aby se čert vyznal a hlavně je to pořád jinak.
Profilova fotka
jo tak nejak.. ted uz jsou do toho zapojeni i moji rodice.... Tenhle vikend ale jedeme na posledy... ja chci zase zit normalnim zivotem. nejhorsi na tom je, ze tchan ma pejska - fenka sibirskyho vlcaka ci co... a je tam cely dny sama u boudy, clovek tam sice za ni prijede kazdy den na chvilku, ale je na ni videt, ze ji je tam smutno a tak to potebujeme nejak vyresit. tata tam chce par let zustat a takhle to nejde. Sice me to srdce rve, kdyz si pomyslim, ze by mela jit do utulku, ale neda se nic delat....ja psa nechci a nasi taky ne.
jééé, chuďátko pesánek :-( Tak ať si ho tchán vezme na Slovensko. Anebo ať ho někomu daruje. Já vím, jak se tváří náš pesánek, když ho dáme na prázdniny k babičce a to se tam má jako prase v žitě, ale je nejšťastnější, když nás vidí a pak za náma chodí jak ocásek, aby jsme mu neujeli :-D
Profilova fotka
to prave nejde, neni tam misto na to udelat nejakou volieru... No asi to skonci tak, ze bude muset do utulku.
Profilova fotka
nechces pejska???:-)
no, já bch brala pejska potom na domeček, teď v bytě totiž jeden stačí, ale nějakýho malinkýho. Původně jsme chtěli ridgebacka, ale nakonec jsme usoudili, že by měl malej výběh, tak radši něco malýho anebo nic. Stejně dokud nebude plot, tak žádnej pes :-D
Profilova fotka
jsem si delala srandu:-)
Profilova fotka
kaci: koukala jsem na ty tvoje obklady... teda reknu ti, to je vazne luxusni, vypadaji moc hezky. Hele, zkouseli jste jen tak "ze srandy" spocitat, kolik by vas ta koupelna vysla??
godi: myslíš tu Euforii??? Nezkoušela jsem to spočítat, protože ani nevim, kolik stojej :-| Jedna holka mi slibovala, že pojede do toho studia, kde je mají a že mi pošle fotky a zatim nic, tak se tam asi budu muset vydat sama. Musim se už rozhodnout, protože už by se to mělo pomalu objednat + sanita a to vůbec nevim jakou. Koukala jsem do Sico katalogu a vybrala tam nějakej levnější záchod a bidet. Vanu nakonec budeme mít taky Rosu II protože jsme se byli v pátek podívat na tu Dodonu a nic moc teda, myslela jsem, že bude lepší a je malá. Nevim taky jakej sprcháč, potřebuju půlkruhovou vaničku a šoupací dveře - nevim jestli plast nebo sklo - máme na něj rozpočet 7000,- vč. tý vaničky no a umyvadla, to jsem totálně v koncích, chtěla bych pod obě závěsnou skříňku, takže nevim, jestli zápustný do nějaký omyvatelný (žulový, mramorový) desky nebo jaký....
Profilova fotka
kaci: vzdyt jsi psala, ze stoji m2 skoro 2 tisice, tak jsem myslela ze to vis presne. My mame sprchac od www.vagnerplast.cz tak mrkni, treba te neco zaujme. Rosa je dobra volba, kterou tu velikost??
godi: aha, ty myslíš ten velkem melírovanej obklad....já zase mluvila o jinym ;-) Euforia je od Cersanitu, tak jsem myslela, že jsi koukala na tenhle. Tenhle melírovanej stojí jednobarevnej 1900/m2 a ten, co přechází do tý světlejší barvy, tak stojí 1700,-/m2. Koupelna má nahoře plochu stěn 23m2, tak si asi dokážeš spočítat, jaká by to byla pálka... Jinak jsme včera konečně už přebrali střechu, máme už i střešní okna ;-) A dozvěděla jsem se nemilou zprávu a to, že termín dokončení se posouvá na konec července :-( :-( :-( achjo. Je to prej kvůli tomu, že to v prosinci a lednu stálo 17 dní kvůli svátkům a počasí a teď kvůli tomu krovu 11 dní.... Jinak mi bylo dozorem i stavbyvedoucím řečeno, že obklady 25x45, který mam vybraný do malý koupelny a 25x33 do tý větší jsou moc velký a že to nebude vypadat vůbec hezky, že bych si tam měla dát 20x25 8-( Takže teda fakt nevim... já měla potíže vybrat si z klasickejch obkladů a teď mam shánět měnší kde ani neni pořádnej výběr? Podivám se, co nabízej, ale asi na to kašlu....Vana Rosa II asi nakonec nebude Koukala jsem, že Fortuna od Laguny je hodně podobná a stojí 7000,- akorát nevim, na kolik litrů vody to je...
Profilova fotka
kaci: no tak to je docela sila:-) dat za koupelnu 40 tis.:-) ale kdyz si tam vezmu jak velkou mame koupelnu nahore my, tak si taky myslim ze se s tou Indii dostaneme na nejakych 30 tis.:_) No tak to je blby,ale s tim moc neudelas, je to jen mesic, to se jeste da... Koukam, ze ty to menis kazdy den, jsem zvedava jakou sanitu a obklady nakonec budes mit:-) aby jsi nevybirala tak dlouho az preberes:-) My tu vanu taky jeste nemame a uz me to docela stve, chlap je do 19.5 na dovoleny tak snad milostive pristi tyden

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?