Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Godi: no to je teda síla...nás by ta Linea vyšla asi na 15 tis. což je o 8 tis. víc oproti kalkulaci, ale naštěstí jsme našetřily na oknech, tak ty peníze můžem použít jinde...Taky nám řekli, že v koupelně pod tím oknem by mělo bejt malý topení, že prej to za 1. žebřík nevytopí a za 2. že by se nám pořád rosilo okno, takže já se buď budu muset vzdát bidetu nebo ho i se záchodem přesunout k jiný stěně....ale to je pak na prd... Dala jsem do alba fotky tý euforie, akorát zatim nemaj oranžovou, tak zatim jen takhle jiný barvy....Ta se mi moc líbí :-D
Profilova fotka
kaci: jo je to docela sila, ale co s tim clovek zmuze a to India neni jeste zas tak drahy obklad kdyz to porovnat s tim "tvym" za 1700/m2:-) No tak vseobecne se rika, ze pod kazdym oknem by melo byt topeni. My to teda nahore v koupelne taky mit nebudeme,ale zase tam mame podlahovku tak doufam, ze to bude stacit:-) Uprimne - me se vic libi ta Linea a hlavne si myslim pokud mas malou koupelnu tak takhle velky obklady bych tam nedavala - nebude to vypadat hezky...
Ahojda holky, tak to tu pročítám, teda kati, koukám, že ty snad z těch obkladů ani nespíš. Musíš se rychle rozhodnout. My měli vybráno z obrázku, pak jsme si v klidu prošli studio a bylo vybráno. A jelikož už je to pro nás na skladě nachystáno a schválně to nikomu neprodávají a objednávají a my už to nemůžeme měnit, což je dobře, já se do nich totiž tak zamilovala, že už bych neměnila. Taky vás uklidním, hlavně kaču, u nás se to taky asi posouvá na půlku až konec července, jelikož vodař dorazí až v pondělí, tím jsme se opět o 14dní zdrželi. Už mě z toho fakt mrskne.
Profilova fotka
hamar: to ji rikam snad uz dva mesice, ze by se mela rozhodnout,ale ona ne. Just si vybere zase delsi... nechame se prekvapit co si nakonec vybere:-) Klidek holky, mesice neni zadna doba....alespon budete mit uklizeno na vanoce:-)
hamar: teda, ne, že bych byla škodolibá jo, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama :-D v tom posunutí termínu... a ty máš teda ty světle fialový do tý malý koupelny - frosticu? A cože to máš do tý druhý? godi: no sama jsem zvědavá, co nakonec bude za obklad. Hele nevíte náhodou, jestli když si koupim do sprcháče takovou tu nizoučkou vaničku, jestli se to musí jakoby obestavět?
Profilova fotka
kaci: neni duvod to obestavovat... alespon jsem to nikde nevidela
kati, to ti teda neporadim, my vaničkový sprcháč mít nebudeme, bude zděný. A jsi teda hezky škodolibá, ale to nevadí. Ale třeba se to ještě posune zpátky, protože malovat se může před položením lina, takže by lino a sestavení kuchyně bude poslední, co se tam bude dít. A když bude hezky, tak to možná bude rychle vysychat, takže možná to místo 6 týdnů schnutí budou jen 4. No uvidíme. My máme dolů tu frostiku, jsou to malinečký obklady, teda spíš uzoučký a nahoru máme takovou béžovou - kombinace tmavší a světlejší. Ale není to z Raka. To jsme kupovali už dávno.
godi: a víš co myslim? To se teda jen položí? a jak se to tam připevní? Jinak jsem spočítala, že Linea i Euforia by mě měly vyjít zhruba nastejno, záleželo by na tom, kolik bysme tam dali těch květovanejch obkladů.... a dokonce bych je mohla mít bez DPH :-D
Profilova fotka
kaci: tak ted jsi me dostala:-) jakou mas na mysli? No ja bych to videla na nejaky bud prilepeni nebo spis prisroubovani. My budeme mit zdenej se zapustenou vanickou..... No takze co z toho plyne - co bude? Linea nebo Euforia?
Profilova fotka
Ahojky holky, tak jsme dneska po 3 tydnech byli na stavbe a svete div se. Po 6 tydnech cekani narostly vane nozicky a dosla si nahoru do koupelny... ale to je asi zatim tak vse. Sice je v koupelne,ale stale nerozbalena, ale i to je pokrok:-)
godi: no to ještě nevim, co bude, v pondělí mam volat do studia, jestli objednali tu Euforii a kdy tu asi bude, pak se na ní zajedem podívat a rozhodne se ;-) prů....r bude jestli nepřijde....takhle se mi hrozně líbí, ale nevim, jestli to mam riskovata objednat jí, i když jsem jí neviděla....
Profilova fotka
kaci: a neni to do te vasi koupelny velke? prece jen jsi psala ze mate malou koupelnu a me se to zda rozmerove dost velky, aby to potom na te male plose nevypadalo nejak blbe. Nechces si nejdriv nechat udelat graficky navrh??
Článek se načítá
godi: koukám, že to u vás postupuje fakt rychle. Něco jak u nás. Manžel včera s taťkou navozili na stavbu podlahový polystyren a světe div se, zítra prý na 100% už přijde vodař. Bych mu radila. Zítra mi začíná zkouškový, takže ho můžu kontrolovat :-D A ať si mě nepřeje, jestli tam nebude. Příští víkend si položíme ten polyš a příští týden možná zalijeme. Ještě uvidíme, jestli bude mít pan podlahář čas :-) Kati, godi má pravdu, nebudou ty velký obklady vypadat v malé koupelně blbě? Ta frostica je právě ještě menšího rozměru než normální obklad. Jinak se musím pochlubit, že ta mamčena kámoška, už pro nás má nachystanou celou zakázku, takže zalít, počkat týden a můžou obkládat (teda kromě podlah :-( )
Profilova fotka
kacabka: ty cekas na oranzovou euforii? pokud by nedosla, tak mi napis do IP,... skocim ti ji vyfotit do jednoho studia u nas v HK ;-)
Profilova fotka
hamar: jo u nas to jde opravdu "rychle":-) Ted kdyz takhel prsi tak asi tezko budou delat tu venkovni izolaci, takze zase nic. No zitra se ma vodak vratit z dovoleny, tak doufam, ze usadi tu vanu a sprchac, aby se to dalo obezdit, spocitat obklady a mohla se alespon obkladat koupelna, aby se to hnulo. no tak to gratuluju, takze alespon neco se deje:-)
godi, musíme to prostě hnát a hlavně se modlit, aby bylo krásně a mohlo se zvesela dělat a hlavně aby nám to rychle vyschlo. Jinak se nenastěhujeme ani na konci prázdnin ]-( No, ale snas to nebude tak hrozný. Dokonce teď přišel soused s dobrou zprávou. Chce udělat plot, který jsme měli dělat my, ale s tím, že se finančně rozdělíme. Což je super, lepší napůl, než to platit celý a hlavně by to vyběhal celý on :-D
godi a v už máte koupený obklady do koupelny, nebo ještě čekáte. Mně má zítra poslat fakturu na ty obklady, tak jsem zvědavá. Když jsem to zhruba počítala, tak jsem se málem vyvrátila :-D Na to když se podívám, jak je to malinkatý. Ale je pravda, že jsme vybrali jednu z nejdražších dlažeb do chodby :-D
Profilova fotka
hamar: tak vy jste vysmaty, vam to stavi nekdo, my si to delame sami pri chvilce volna:-( obklady koupeny nemama, protoze nevim kolik jich bude potreba, to se pozna az se usadi vana, sprchovy kout a postavi se tam jeste jedna stena, ale vybrano mame. Proto jsem taknervni ze ty koupelny nejsou, protoze se nemuze ani jit objednat obklady. No jo, tak co si "stezujes" kdyz jsi se takhle rozsoupla:-) co jsi vlastne objednala na obklady?
já se nerozšoupla, já jen vybrala a potvrdil to manž, je fakt, že cenu jsme mu radši neřekli, až jsme byli doma :-N My vysmátí být můžeme, ale moc nejsme, ještě nás čeká móóóóóóóóc práce. Přece jen jste pořád dál než my ;-) Nejhorší je, že se ti zasekne jedna blbost a nehneš se dál, protože je to na tom závislý, no prostě klasika ]-( Do chodby je Orion (obdélníková), do koupleny dolů frostica, do kuchyně Aqua, do kotelny jsme nechali dát jen levnou mramorovou a nahoru máme už koupenou z Obi. Ta už leží 2 roky u tchánovců a ještě pořád čeká :-(
Profilova fotka
hamar: dobra taktika:-) to taky nekdy zkusim:-) Sice jsme dal, ale prece jen kdyz vam to stavi firma je to rychlejsi, nez kdyz si to delas sam, par hodin po vikendech:-) Jo to mi povidej, a mas pravdu, jedna kravina vazne dokaze zbrzdit celou akci. Koukala jsem na ty obklady....Orion, Frostica - tak neni to tak hrozny, rekla bych takovy stred v tech cenach, daji se sehnat i o dost drazsi, Aqua - je uz trosku drazsi. Muzu se zeptat, na kolik Kč vas to vyslo??
godi, když jsem to počítala, mělo by to vyjít něco kolem 20 tis. On třeba ten orion není na stránkách tak drahej, ale my jsme ho nechali se skleněným nádechem a hned má 800kč/m2. Což je podle mě dost. Ale je fakt, že ještě nemám na obklady za 2tis., co má vyhldnutý kača :-D :-D Nejhorší u nás je, že jsme poslední, co tam staví, takže všichni čekají až my se pohneme :-) Ale pro mě je priorita vnitřek a až posléze prostor kolem baráku ;-)
Profilova fotka
hamar: no jo tak to je potom hned znat kdyz je to takova cena. No je fakt ze obklady za 2 tis. je docela sila. Jsem zvedava co si ta Kaca nakonec da, dle meho jsou ty obklady na jejich malou koupelnu velky a asi bych nejdriv si nechala udelat nejaky nakres. Aby potom nelitovala.. No kdy my se pohneme vi asi jenom Buh:-)
tak my už máme vodu v kuchyni, dám sem fotky, před chvílí jsem byla na domečku. Už dokonce kape i v kuchyni. Vodoměr je namontovanej, zítra začnou věšet raditory, takže jsme se pohli. Sice o kousek, ale i to stačí. Dnes mi došla ta faktura, ale nejsou tam ještě spárovačky. Tak čistě obklady vyšly na 16tis. takže do těch 20, co jsem počítala se vlezeme :-) Já si právě myslím, že když jsem třeba já tu frosticu položila na ležato, tak už to taky nebylo vončo. Ten nákres je fakt super ;-)
Profilova fotka
hamar: tak to gratuluju:-) kazdy kousek se musi ocenit. Budes mit vodu, teplo - to uz je fajn:-) No tak to je tak normal cena, to si myslim ze jsi to poridila za dobrou cenu. Jo, souhlas, nakres je potreba...
no, ještě to tak růžový není. Ale snad na konci týdne bude. Ještě uvidíme, jak se to vyvine. A co vaše vana? Už je aspoň na svým místě? :-D
Profilova fotka
hamar: blaznis?:-) je sice donesena v patre, jak jsem psala,ale to je vse. A ted me docela dorazil Martin - ze pry dneska mluvil s vodaka a vis jak jsem psala, ze uz tomelo byt pred mesicem, tak se s nima o tom bavil a oni ze tam potrebuji odsekat nejakych 20 cm a ze pry by to bylo potreba co nejdrive, abychom je pry nezdrzovali a prace mohla postupovat. Pochopis to.... oni maji skluz 6 tydnu a kdyz je clovek urgoval, tak se nic nedelo a najednou si oni jeste budou takhle "dovolovat"... super:-) ale ja uz se nicemu nedivim:-)
Tak to je fakt super. A to nemohli říct dřív? Vždyť už jste to mohli mít dávno nachystaný ;-) Já to prostě tvrdím pořád. Pokud nejde o jejich vlastní, tak to přece nehoří. Vždyť majitelé mají kde bydlet, takže se nepotřebují tak rychle stěhovat ]-( To bych vraždila- Bydlíme u našich rok a už to stačí. Ani jedni nemáme soukromí :-(
Teď jsem koukala k wrtulce do alba a líbí se mi ty jejich sapelácký dveře. U nás je mají sousedi, tak se možná zítra zajedu do sapeli (dokonce je máme v Mohelnici :-D ) mrknout a nechám si udělat nabídku. Kdyby to mělo ýt levnější než od truhláře, tak to uděláme tak.
Profilova fotka
hamar: no asi nemohli nebo ja nevim. No nevim, Sapeli patri docela tem drazsim, ale tak uvidis
godi: ty myslíš, že 25x40 je moc velký? V menším to asi nedělaj. Lineu sice dělaj i 20x25, ale zase budou menší i ty motivy těch kytek a to asi bude vypadat blbě.... Včera jsme byli v Siku a konečně jsme něco vybrali, už jsem se na to vykašlala a prostě vezmem něco, co je cenově jakš takš a už na to se...u :-D už mě to přestává bavit.... Vana bude Fortuna od Laguny, jinak sprcháč bude od S-linu - nakonec asi za 13000,- i s vaničkou protože ty levnější stojej za prd, bude to čirý sklo, hajzlik je mi jedno jakej, hlavně závěsnej a umyvadla jsme vybrali tuším od S-linu, takový, aby se pod ně dali zavěsit skříňky, takže ještě ty obklady a už dost..... :-N

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?