Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Profilova fotka
hamar: tak do koupelny jsou stejny obklady jako na zachod - Indie od Raka a dolu jeste nevim, ale az bude vybrano tak urcite dam. S tema dverma to uz se vazne vyplati, to bych asi moc nevahala a udelala to tak. No ucho je porad stejny, dneska jsem byla na prvni infuzi a zadne zlepseni nevidim. No hlavne ze se to nehorsi. No a abych te taky "potesila" ze nemas jen ty problemy s tim ze vam nekde praskne voda... tak manzel dneska prisel na stavbu a dole v koupelne na stene flek jak "krava". Dojde nahoru do koupelny - vybouchané oblození, vana oddelana.... no jak to pri delali tak "nejak" poskodily trubky co jdou na zachod a zacalo to protykat... takze v pondeli to tam budou vracet zpet:-(
Profilova fotka
Ahoj zeny :-) Nemuzu manzelovi rozmluvit stavbu, tak se k vam jdu alespon poptat. Vysla vas stavba nakonec draz nebo jste se vesli do predpokladaneho rozpoctu? Mne prijde, ze se to stejne vzdycky soupne smerem nahoru.. Mame predstavu cca 2,5 mil. u baraku na klic, ale chceme si nechat postavit jenom hrubou stavbu a zbytek splichtit sami. Co si o tom myslite? =-)
godi: no, tak to je super. Ta vana je prostě nějaká prokletá ]-( Koukám, že se taky nenudíte. No, já jsem zvědavá, jestli to přijdou v pondělí zalít, jak slíbili. ene, no na to ti můžu říct jedno, co mi vždycky říkal bratránek, který nám to staví. Stavba stojí podle toho, co si navymýšlíš. My se třeba do toho vlízt musíme. Máme úvěr 2,2ml. a bude to šulnul, ale s barákem se vlezeme. Ale nevím, jestli výjde ještě na plot a terénní úpravy, ale to už není podstatný ;-) Když budete chtít, tak se vlezete.
Profilova fotka
ene: my jsme zadny rozpocet nemeli. UVer jsme nemeli, hrubou tavbu nam delala firmy, neco my a zbytek taky firma. 2,5 na hrubou stavbu je dle meho dobra cena, poptej firmy, zadej z jakych materialu. Urcite bych nestavela klasicky "na klic" podle nejakyho katalogu, ale nechala si udelat projekt, rict z jakych materialu chcete stavet a pak oslovit stavebni firmy a vybrat tu nejlepsi kombinaci hamar: ne to se vazne nenudime, ja doufam, ze je to to posledni:-)
no, to já minulý týden říkala taky a tys říkala, že toho ještě bude dost. Ale ani nevím, jestli jsem ti říkala, co bylo o víkendu. Tak jsme odbouchávali co steklo a kolem té vody, aby to mohli udělat znovu a měli to nachystaný a manža řekl že by to chtělo ještě kousek dál. No jenže to už tam byla podlahovka. No a co se nestalo, hned první klep a byla díra v podlahovce, takže další vodotrysk :-N Všechno co už bylo od čtvrtka suchý, tak bylo znovu mokrý. Už jsem viděla, že budeme muset rozbít celou podlahu, naštěstí se to dalo spravit nějakou spojkou a už je to hotový a znovu natlakovaný. Ale jsou to muka :-( Každej den čekám, co se zase semele :-N
Profilova fotka
coze??? no to si delas srandu?? to jsi nerikala. tak to je docela sila:-) A ted nehlasej ani zadny teplo aby vam to rychle uschlo... no tak to je sila. Koukam, ze si to uzivas, vic nez ja. Hele, berme to tak, ze tohle je to posledni a ted uz to vsechno pujde jako po masle a bude to bez problemu
no, naštěstí bylo v sobotu a neděli hezky, takže to hned vyschlo a zbytek si vzaly základy, ale vážně se nenudíme. Manžel z toho byl nejdřív špatnej, ale pak jsme se smáli - ještěže jin vyšla voda mezi dveřma, kdyby to bouchlo v kuchyni, tak můžeme kopat vážně celou podlahu :-N No, každej má nějaký problémy, takže mě to ani nepřekvapuje :-) :-D
Profilova fotka
me by zajimalo, jaky problemy ma kacka, uz se tu hodne dlouho neobjevila. Jo a co se stalo... ja to tusila. Nekdo si zamluvi Benicka a nejednou se zacnou ozivat dalsi lidi, to je sileny. Ted jsem mela telefonat s nejakym starsim panem. Ze bydli v bytovce ale pres leto jezdi na chalupu, ze mel Husky a ze mu predevcirem umrel a ze to je osud, protoze ten pan se narodil 10.5 a nas Benicek taky, takze to je znameni osudu a ze by ho chtel... To je strasny... tohle neni nic na moji citlivou povahu. My bychom snad udali vsechny stenata kdyby jsme ji je nechali...
godi, no vidíš, tak to máš celkem prekérní situaci :-| Já bych byla na vážkách, ale zase té slečně už jste to slíbili, ne? No, to by mě taky zajímalo. Anebo sem chodí a tajně se nám směje :-D :-N :-D Kaca by už měla mít hotovou eletriku a vodu, ne? Tak katííííí, pojď se nám pochlubit, jak vám to klape a jak jste daleko...
Profilova fotka
Godi, my se jen tak orientacne divali do katalogu, tech 2,5 uz je cena baraku na klic :-N Nase predstava je obdobny projekt, ale nechat si od te firmy udelat jenom hrubou stavbu (to vychazi myslim do 1,5) a zbytek sami s individualnimi firmami. To jsou okna, omitky, rozvody a nemam moc predstavu co vsechno jeste. Jestli je vubec mozne vlezt se do zbyvajiciho milionu. Ale jsou to fakt katalogove ceny, nemam zatim predstavu, kolik to stoji v montovanem a kolik ve zdenem provedeni. Divali jsme se na G-servis, maji tam, ze stavi z porothermu..
Profilova fotka
ene: tak jak to popisujes ty, tak to mame my a dle me vlastni zkusenosti je to asi to nejlepsi reseni. Okna, omitky, voda, elektrika, plyn, topeni - proste veskere rozvody energii po baraku. Pokud ti muzu poradit, vyprdni se na nejaky katalogy. Zajdi si za projektantem a nechte si projekt navrhnout podle svych predstav - max se muzes tema katalogama inspirovat. S hotovym projektem obvolej par "klasickych"stavebnich firem, ne ty co stavi ty radovky ci domky na klic a delaji z toho satelitni vesnicku,ale proste normalni stavebni firmu a nech si to nacenit. Dle meho se dostanes na nizsi cenu a hlavne pokud to je mala firmicka, tak vzdycky se da spousta veci dohodnout "mimo" bez faktury, takze usetris na DPH.
Profilova fotka
hamar. Jo je to vesely, samozrejme ze slecna byla prvni takze ona ma prednost, ale i tak. Kdyz ti "deda" skoro breci do telefonu, ze je to osud, tak to moc prijemny nebylo. No tak to snad ne, ze by byla takova:-) ale je to divne ze uz se tady takovou dobu neobjevila, tak uvidime
Článek se načítá
ene, my třeba máme domeček z katalogu, ale upravujeme si příčky a nepodstatný věci. U nás totiž když si necháš nakreslit projekt podle vlastních představ, tak to vyjde na 40tis. Což nejsem blbá, abych za to dala. Jink je spousta šikovných zedníků, který ti postaví i hrubou stavbu. My třeba v gservisu měli na hrubou stavbu taky rozpočet nějakej milion a půl a postavili nám ji za 700tis. Což je rozdíl. A do milionu se pak těžko vlezeš. Jestli chceš, tak ti do IP napíšu zhruba náš prozatimní rozpočet. Navíc jdu ceny pořád nahoru, takže to je těžký odhadnout. My koupili polystyren na zateplovák a o týden později byl o 100% dražší. Takže to je těžký. godi: ten pán ti tam skoro brečel? To teda musí být strašně těžký mu říct ne :-( Se ti ani nedivím ;-) ;-)
Profilova fotka
ene: pokud mas moznost ve svem okoli, tak navstivit nejakou stavebni vystavu - vetsinou tam ti vystavovalete poskytuji slevu. Treba my jsme na zatepleni a orsil meli 25% slevu, coz uz je pekna sumicka, na garazovy vrata 10% slevu a motor zdarma, takze i takhle se da usetrit. A je to presne jak rika hamar, firmy typu G servis maji dle meho premrstene ceny a mnohdy ti mala stavebni firma da daleko lepsi cenu. hamar: tak ne ze by vylozene brecel ale mel takovy smutny hlas s kdyz mluvil o tom svem Husky tak takovy rozklepany hlas, jako kdyz se ti chce brecet... bylo to hodne smutny. To vis ze mi ho bylo lito. Az si bude volat, tak mu zkusim nabidnout Kany...
Holky mam prozbu prosím psaly jste si jak jste žadali sousedy o vyjadření vlasníku sousedních nemovitostí a souhlas ke smlouvě psaly jste si nějakou předlohu nebo jste si to nechali podepsat do katastralních map??myslím podpisy vlasníku??pokud máte nějaky vzor pošlete mi ho ma maila ja už si nevím rady :-N
ahoj, tak já se zase hlásim po delší době... godi: díky moc za informaci o slevě na lineu, řeknu to stavbyvedoucímu, akorát jsem tam nikde nenašla, jestli je to do nějakýho data nebo do vyprodání zásob.... :-| U nás začali od pondělka dělat rozvody vody, takže už tam máme natahaný trubky, od toho pondělí, co teď bude, začnou dělat rozvody topení a prej zároveň s tim elektriku hrubou venkovní omítku, pak zalejou podlahy a tři dny na to, aby to zaschlo a bylo to pochůzí začnou dělat sádroše a vnitřní omítky, prej to bude do konce července hotový, stavbyvedoucí je furt v klidu a řiká, jak to v pohodě stíhá, tak jsem zvědavá :-D
jo, jinak: ene: nevěř cenám, který má g-servis na svejch webovkách, před rokem jsem taky hledala tip na domek na g-servisu a když jsem tam volala, jestli maj ty ceny aktuální, tak mi řekl, že už dávno ne.... My si necháváme stavět na klíč, celý nás to mělo vyjít na 2400000,- ale jak tady už Hamar řikala, ty doplňky jako dveře, obložky, podlahy, obklady, dlažby, okna, jejich cena se odvíjí od toho, jak moc jsi náročná, my měli v rozpočtu dlažbu a obklady za 250,- m2, dveře 1200,-, podlahy 300,- m2 a jelikož jsme neměli představu o tom, kolik to stojí, tak nám to divný nepřišlo, až teď, když jsme to začali řešit, tak jsme zjistili, že se do toho sice vejdem, ale obklady a dlažba budou humus, dveře papundeklový, podlahy nic moc, tak když to vidíme, tak si řeknem, že v tom budem žít celej život, tak si připlatíme....
tenhle tejden jsme měli dovolenou, teda jestli se tomu tak dá řikat...takovou pracovní, od pondělí do pátku jsme kopali jámu na jímku, pak jímky usazovali a dělali trativod, byla to celkem fuška. Sice nám jámu a trativod kopal bagr, ale my tam museli ty jímky dostat, pospojovat trubkama, zasilikonovat....uff, jsem ráda, že zejtra zase přijede bagr a celý to zahrabe, my bysme to dělali asi tejden.... To jen jako abyste si nemysleli, že se u nás nic neděje :-D :-D :-D a že taky něco děláme, že nám všechno nedělá jen firma :-p :-D
Profilova fotka
Jste zlaty. Godi, male firmicce bych zase neduverovala natolik, abych jim stavbu sverila. Mame vyhledlou firmu, na kterou mame vyborne reference (asi ctyri-pet let stary). Katalogove domky se mi libi takove, u kterych bych brala projekt bez upravy. V tomhle uz mam docela jasno a jeden mi maximalne vyhovuje a splnuje vse. U G servisu bych se s projektem mela vejit do 30 tis. Hamar, to zni primo bajecne :-) Muj tata je zednik a delaji s partou ve ctyrech, ale ted uz si tim spis jenom privydelava, tak si ho setrim na omitky, zatepleni a spis takove rychlejsi akce, ktere by pripadne mohl delat po praci, prip. o pracovni dovolene. Rozpocet prosim posli :) Kac, ty jsi me moc nepotesila :-D Ale da se s tim pocitat - katalog je novy, odhadovane ceny +100 tis. muzou byt platne mesic, pak to muze stoupat po tydnech.. A s tema cenama to vim, ted jsme dorekonstruovali byt :-D tak to mam jeste v zive pameti. Dvere min. 2000 uplne obyc, obklady 500, podlahy 250-600. To naskace jak nic. A to jsou prave polozky, z kterych mam nejvetsi hruzu, protoze si budu vymyslet hrozne - prave jak pises, kdyz v tom mame byt cely zivot..
Profilova fotka
kaci: koukala jsem na fotky - domecek vypada moc hezky:-) To my si ani nemyslime ze byste nic nedelali, jen nam tady bylo po tobe smutno a rikaly jsme si, co je s tebou, ze se ani neukazes. Je fajn ze takhel pokracujete. My dneska odpoledne jedeme kupovat obklady do Sika na dolni koupelnu, tak jsem zvedava co si manzel vybere. V pondeli by meli zase vanu usadit a v utery nam tam nastoupi dva chlapy a zacnou delat tu horni koupelnu a potom i tu spodni, tak jsem zvedava jak to bude vypadat.
Profilova fotka
ene: to je tvoje vec. Nam nestavi zadna velka, znama firma. Ale proste takova normalni a jsme spokojeny. At uz s nima nebo s tesarema slo spoustu veci udelat bez faktury, takze clovek usetril i timhle a nemuzeme si stezovat. 5 let stary reference uz davno nemusej platit.... Myslim ze se daji vybrat dobre obklady za rozumnou cenu, sice to je na delsi dobu,ale daji se. A nebo vzit obklady pres stavebni firmu. My jsme taky takhel brali obklady, protoze chlap co nam stavi ma v Siku 15% slevu, takze jsme to vzali na jeho jmeno a je to. jak jsem uz psala, idealni jsou stavebni vystavy, kde se da hodne usetrit diky tem slevam. Kdyz jsme to tak pocitali, co jsme usetrili my, tak jsme tak +/- dosli k sume 300 tis. coz si myslim, ze je hodne slusne. A je to je o tom udelat si cas, dojit na tu vystavu a nebo se domluvit s tou firmou, zda by neco neslo bez faktury....
Profilova fotka
Tady v tech koncinach vystavy nejsou, mozna Praha, vim jenom o Brnu. To se jeste podivame, diky za typ. U nas by melo delat hodne to, ze manzeluv dobry kamarad ma obklady, dlazby, sanitu a stavebniny - to spis jeho bracha. Na byte jsme takhle usetrili take strasne prachy, nechaval nam to jenom za nakupku, ne-li jeste niz, kdyz jsme nechteli nic extra moderniho, ale funkcniho. Ten z nas bude mit radost, az mu reknem, ze chceme stavet :-x Musim rict, ze jste me tu docela uklidnily, uf :)
Profilova fotka
ene: kdyz je stavebni vystava v Pardubicich a to dokonce 2x rocne, tak urcite bude i u Vas. No tak to je idealni kdyz mate takhle nekoho v oboru, to je hned neco jineho a pokud od neho bral veskery material predpokladam ze by mu mel dat i odpovidajici slevu. Zvladnout se da vsechno, jen tomu clovek musi venovat cas. Muj tchan taky stavel a jeste dokoncuje domek (my jsme si pujcili jeho planky, predelali podle sveho a je to) a proste nemel na to cas a kdyz videl, co jsme oproti nemu na uplne stejnem baraku usetrili my, tak nechapal. Proste je to o jednani, o litani po vystavach atd.
Profilova fotka
Kdy bude dalsi? O tomhle zatim nemam paru. Teprve jsme podali zadost o pozemek, rada bych si ale udelala predstavu predem, protoze pristup manzela - v dnesni dobe je vsechno snadny - ponekud neuznavam :-N
Profilova fotka
ene: myslis jako dalsi vystava? myslim ze nekdy zari nebo rijnu. Byva na jare a na podzim. Myslim ze by jsi mela bliz Prahu nebo Usti nez jet kvuli tomu do Pardubic.
Profilova fotka
hamar: tak jsme byli v Siku - mame vybrany obklady na dolni koupelnu. Nakonec to opravdu je to Nero, co mam v albu. Vybrali jsme skrinky nahoru do koupelny no a nakonec jsme byli 2,5 hodiny na baraku a tloukli podlahu na pude...
godi: jojo, jen nepovidej :-D Jinak nic proti tomu obkladu ani vašemu vkusu, ale..... =-) :-D
Profilova fotka
kaci: co ale??
godi: je hrozná :-D ale řikám.... :-N , když se vám líbí, vy v tom budete bydlet ;-)
Profilova fotka
muzes me rict, co ti na tom prijde hrozny???

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?