Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
ahojky holky, tak my pořád a stále čekáme, než nám to vyschne. Ale novinka, máme vybraný odstín Novilonu, takže ještě to nechat nacenit a někomu zadat. Ene: já bych se vůbec nebála to zadat nějaké malé firmě. Postaví ti to stejně a navíc to nebude tolik stát. Ale to je můj názor. Klidně jestli taťka zední, tak ať ti tu hrubou stavbu s těma dalšíma postaví. A máš to ještě lepší, protože táta by ti to nepostavil tak, že bys nebyla spokojená ;-) Ale to je můj názor. Uvidíš, že pak budeš šetřit, kde můžeš. A dveře, konkrétně my za jednoduchý dveře, který jsem si vybrala v Sapeli chtěli 8tis. bez obložek, tak si je necháváme dělat z masivu, teda výplň nebude masív a vyjdou na 10tis. Navíc, když jsem procházela marketama, tak jsem neviděla ani jedny dvěře, který by šli pod 4 tisíce, k tomu obložka a klika a hned jsi na sedmičce. Godi, to je super, že máte vybráno. Známí teď obkládají koupelnu a ten co jim to obkládá, tak nadává jak Špaček, protože ty boklady jsou křivý jak... radši nebudu psát co. Milimetr sem, milimetr tam, žádná míra. Jenže když to je na metru, tak to udělá hodně. Prý je to křivý a nenašel ještě ani jednu, který by byla rovná tak, jak má být :-D Takže zlatý Rako. Ale do horní koupelny máme taky koupený obklad ne z Raka, tak jsem zvědavá :-| :-)
Profilova fotka
hamar: no tak alespon neco:-) Jo je to super, i kdyz jak rika Kaci - ze jsou hrozny:-) Ale to nevadi, kazdemu se libi neco jineho a radsi rohel nez Frosticu, Botanicu od Raka - to je u me hrozny:-) Nebo spis to neni muj typ:-) No ja doufam, ze tohle tak hrozny nebude:-) A jaky mate obklady do horni koupelny?? Od jaky firmy?
godi, myslím, že to jsme řešili už jednou a nemá to cenu. Každýmu se líbí něco jinýho. Ty co vybíral manžel mají sousedi v modré a mýmu manželovi se o hrozně líbilo. Neříkám, že bych si to dala do koupelny, ale znám i horší. Mně se Froostica líbí, tobě ne - prostě je to o vkusu ;-) A nedovedu si představit, kdyby měli všichni stejný vkus. To by byl celkem hrůza a hlavně nuda :-D od jaké firmy to je už nevím, ale jak už jsem jednou psala. Máme je nakoupený už asi tři roky a jsou spíš oyčejnější. Ale mě prostě padly do oka a manža je schválil, takže pohodka.
godi: no nevim, za prvý je ta hnědá divná, za druhý mi tam přijdou kýčovitý ty vlnky nebo co to je.... Já neřikám...jasně, každej má jinej vkus, vy mi zas můžete kritizovat můj výběr :-D to je mi jasný, jen řikám, co si myslim a ne abych tu pořád psala jééé to je hezký, to je super, moc se to povedlo, když si o tom myslim něco jinýho... důležitý je, že se to líbí vám, ale musim se přiznat, že když jsem se v siku před timhle obkladem zastavila, tak jsem si řekla: panebože, kdo si tohle dá do koupelny :-D :-D :-D
Profilova fotka
kaci: jenze to neni hneda,ale tmavo - cerveno - hneda:-) na obrazku to nevypada tak jako ve skutecnosti, ta je daleko lepsi. Ja ti maximalne reknu ze se mi to nelibi,ale ne ze je to hnusny... a jak rikas, kazdy ma jiny vkus.. Tady se na to muzes podivat z blizka:-) http://www.siko-koupelny.cz/Serie.asp... Vidis a ja mam podobny nazor na Frosticu:-)
hele, jako godi, na Frosticu mi nešahej :-D ]-( :-D ]-( :-D :-D :-D :-D :-D :-D
no, nicméně, já trochu otočím list, jak jsem se dívala na netu na ceník Novilonu a zjistila jsem, že se mi opět líbí ta nejdražší série :-D Mě už z toho klepne pepka. Nic se mi hned tak nelíbí a když už se do něčeho zahledím, tak je to to nejdražší :-( :-D Ale u manžu to prošlo, takže to nebudeme měnit ;-)
godi: hele a proč si ten obklad teda kupujete když se ti nelíbí??? Mě se frostica taky moc nelíbí, je to takový studený... hamar: nevim, za kolik jsi ho našla, ale my koukali na pěknej, kde jsou i takový ty prolisy tam, kde jsou suky a spoje a ten stál asi 500,- m2 tak jsme nakonec usoudili, že za tu cenu seženeme krásnou plovoučku ;-)
no, mně se právě ty řavý prolisy tam nelíbí. Toto přijde do všech pokojů kromě ložnice http://www.novilon.cz/vzor.php?id=5 a toto přijde do ložnice http://www.novilon.cz/vzor.php?id=29 Ale zase, ve skutečnosti to do ložnice vypadá světlounce, protože tam bude tmavý nábytek. Mně se na netu tyto odstíny nelíbili, ale teď mám doma vzorník a s manžou jsme se shodli jen na těchto dvou. Na těch webovkách, co je světlý, tak je ve skutečnosti strašně tmavý, takže vybírat zásadně poté, co to vidíš v reálu. On metr2 stojí 539, ale je to snadnější na údržbu než plovoučka. Ta u nás byla hned zavrhnutá. Bratránek má toto lino a je to pohodka. Zase známá, která má doma plovoučku a u maminky lino, tak říkala, zlatý lino. Ale zase je to otázkou názorů ;-) Hele a mojí Forstiku vynechte, já o vašich obkladech taky nic neříkala,jo... ]-(
hamar: právě, že ty jsi naše vybrané obklady moooc chválila, tak by mě zajímalo, jestli se ti teda opravdu líbily nebo jsi kecala , hihihihi :-D :-D :-D Tak nám o nich něco pověz ;-)
Profilova fotka
Kaci: nepochopila jsi... me se to libi, jen jsem reagovala na to ze ty jsi na ten muj rekla ze je hnusny. Ze ja bych ti ten tvuj rekla ze se mi nelibi ale urcite bych tvuj obklad nenazvala ze je hnusny, protoze je mi jasny ze mama kazdy jiny vkus. Prislo mi to docela lito... ale to je jedno hamar: ja taky nad Novilonem uvazuju do chodby, teda chtela bych ho i do loznice,ale myslim ze by to u nas doma proslo, manzel chce plovoucku, tak uvidime:-) Ja uz jsem se dostala tak daleko, ze jsem vcera vybirala dlazbu na balkona a terasu:-)
Kaci, tak ty máš stejný vkus jako já, takže mě se ty tvoje obklady fakt líbí, ale vím co u manžela projde bez řečí a co okecá. Navíc u nás to není tak jak u godi - jeden vybere jednu a druhej druhou, my se prostě musíme na všem shodnout, takže děláme kompromisy. Třeba ty velký obklady, co máš v albu jsou nádherný, ale já bych je dala jen do velké koupelny. Prostě něco se mi může líbit, ale já bych si to nedala a něco se mi zase nelíbí. Nevím, proč to tak strašně řešíte. Se tady ještě rozhádejte a já si tu budu psát sama pro sebe :-D :-D :-D godi, my nad Novilonem vůbec nepochybovali. Prostě to byla jasná volba obou. Dnes jsem si kompletně utřídila kuchyň a hurá ji začít dělat. Rovnou si pán změřil dveře, takže pohodka. Ale vzal to do svých rukou. Potřebuje na dveře zálohu, protože je chceme z buku, což je nejdražší dřevo a představoval i, že mu ji dám nejlépe hned, aby mohl začít dělat. Takový, kdyby byli všichni řemeslníci, tak už dávno bydlíme :-D
Článek se načítá
Profilova fotka
hamar: u nas sice vybiral kazdy jednu koupelnu,ale s tim, ze ten druhy mu to musel odsouhlasit. Proste musela se libit obema a vzhledem k tomu ze mame podobny vkus, tak to zase nebyl problem. I kdyz ja se svoji Indii jsem mela vetsi problemy nez Martin s tim Nerem:-) Neboj, hadat se nebudeme, jen mi to prislo trochu "drsny" a ja bych se asi takhle nevyjadrila nikdy. Tak to mas dobry, u nas to jasna volba neni - psala jsi ze ta znama rikala ze se libi lepe udrzuje nez plovoucka. nevis v cem jako je ten rozdil na udrzbu?? Abych mela nejaky argumenty v ruce:-) No u nas se dneska zacinaji delat koupelny, tak to jsem taky rada.
to nevím, ale říkala, že když se něco vylije na plovoučku, tak musí okamžitě letět s hadrem, aby to utřela, protože na té plovouče nesmí být mokro. Na linu to můžeš nechat jak dlouho chceš, pak říkala, že když ty podlahy umývá, tak že pak je utírá hadrem do sucha, aby se neukázaly spáry nebo aby se to nepohlo, kdežto lino necháš uschnout jako dlažbu. Navíc, mě lino připadá měkčí, takže když po tom chodíš, je to úplně něco jinýho. Rozhodně si myslím, že je lino samo o sobě teplejší což je lepší proděti, přece jenom, malý děti tráví většinu času na zemi. Asi by se toho našlo víc, ale já to nezkoumala ;-)
Profilova fotka
hamar: vidis to, to me nenapadlo. Ja bych prave ten Novilon chtela, manzel se tomu vylozene nebrani, ale myslim ze by chtel plovoucku, tak uvidime, jak to nakonec dopadne:-)
godi, nesmíš se nechat a musíš do něj pořád hučet to svoje a on poleví. A když to nepomůže jednou, pomůže to podruhé potřetí. Mu je jedno na čem bude chodit, ale ty až budeš hlídat děcka, tak ti nebude jedno, na čem lozí. Řekni, že plovoučka je studená a tak by děti časem byly pořád nemocný a máš to ;-) Já bych se s tím vůbec nepárala ;-)
godi: já to ale nemyslela zle a to že jsou hnusný jsem řekla, protože nemůžu říct, že se mi nelíběj, protože to je slabý slovo....Takovýhle obkldy bych spíš čekala u lidí, kterejm je 60....A zaskočilo mě to obzvlášť po tom, co jsem viděla, že máte Indii, která je celkem pěkná a že máte i pěkný jiný věci.....No nic, necháme to bejt Já jsem taky původně uvažovala o novilonu, ale manžel o něm nechtěl ani slyšet, prej hnusná guma....Nevim, jak je to s údržbou, ale přece když se ti něco vyleje na podlahu, tak to utřeš hned tak jako tak, ať je to plovoučka nebo lino, přece to tam nenecháš rozlitý a pro děti je studený i to lino, takže i tak pod ně budeš pořád cpát nějakou deku ;-) Máma má doma lino a co já si pamatuju, tak bylo taky pořád studený, hlavně v zimě mi to dost vadilo... Jinak....nevim, jestli jsem to už psala, ale do předsíně by se nám líbila tmavěhnědá dlažba od Raka - Defile nebo Geo, to Geo je možná hezčí a taky nevim, jestli obdlélníky nebo čtverce
Profilova fotka
kaci: doufam, ze jsi to nemyslela ve zlem,ale me to v tu chvili prislo hodne lito. Manzelovi se libi klasika, tak proc ne? A uz to nebudeme Kaci resit, jo?
kati, sice to hned utřeš, ale já se znám. Jdu pro něco, mezitím začnu dělat deset dalších věcí a než se k tomu dostanu. Prostě říkám, co říkala ta známá a když s tím má zkušenost. Taky hodně záleží, jestli je to lino nebo novilon. Ten novilon je hodně teplejší než klasický lino. V tom je celkem velkej rozdíl. Navíc, když jsem viděla u kámošů, že po nastěhování měli krásně položeou plovoučku a po roce jim to začalo dělat paseku, tak bych si ho prostě nedala. Ale zase, je to věc názorů.
hamar: no jo no a pak po tom ukouzneš a rozbiješ si..... :-o :-D Nám třeba i řikali, že pokud nechcem mít plovoučku studenou, tak si pod ní máme natáhnout ještě takovou jakoby dečku, nevim, jak se tomu řiká... Jinak nám už včera udělali rozvody topení a od zejtra budou dělat sádroše a elektriku ;-)
Profilova fotka
kaci: tak po plovoucku se standartne neco dava - ted si nevzpomenu na jmeno (neco jako Merlon nebo tak nejak), je to takove modre a to se dava pod plovoucku
Profilova fotka
hamar: jenze jemu se to libi, protoze to vidi na vlastni oci, protoze ji ma tchan a tak to presvedcovani bude hodne tezky:-)
Profilova fotka
Jak jsem uz psala tak nam museli minuly tyden vybourat vanu kvuli tomu ze to teklo a mela byt usazena zpet tuto pondeli. Samozrejme ze dneska je streda a porad nic:-), ale pry zitra urcite:-) Jinak dneska nam tam nastoupil pan na sadrokarton na stropy a zitra to bude hotove. A do pristi stredy by meli byt oblozene obe dve koupelny... takze se bude moci pridelat WC a umyvadla
kati, to je možný, ale já se fakt znám. Deset jiných věcí a pak ž ta nejdůležitější :-D godi, tchán do toho nemá co mluvit a myslím si, že manžela přesvědčíš, jen musíš chtít. Stačí sehnst jednoho člověka, který to má, zajít se k němu podívat a máte jasno ;-) Já opravdu mluvím ze zkušenosti. Stála jsem i na plovoučce i na Novilonu a rozhodně jsem pro Novilon :-) Holt, máš těžký úkol manžela přimět k názoru - Novilon je lepší!!! :-D My jsme měli mít dnes zalitý zbytek té podlahy, le nic se nědělo, takže zítra budeme volat výhružné elefonáty :-D Ale příští týden by měli začít dělat sádrošem stropy a oblkádat, tak jsem zvědavá. No rozhodně s tím, že kolaudace trvá 30dní to vidím na konec prázdnin ]-( :-( ]-(
Profilova fotka
hamar: tady nejde o to, ze by do toho tchan mluvil,ale manzel ma inspiraci u nej a libi se mu, tak uvidim. Uz jsem si objednala 4 vzorky, a pak uvidime:-) Je fakt ze plovoucku sezenu lacineji a hlavne mam cloveka kterej me ji za par korun polozi, takze cenove vyhrava plovoucka. No my bychom meli mit sadros dneska:-) TO je tak super, kdyz to takhle jde a hlavne, ze budou ty koupelny hotovy, to se tesim nejvic, kdyz se tam vsechno usadi. Myslim ze po tomhle se mozna vrhnu na objednavku kuchyne a nebo se zacne zateplovat - jupi:-)
godi: nevim, jestli mluvíme o tom samym, ale nám ukazovali bílý, je to jako vatelín....
Profilova fotka
kaci: tak to nevim, ale muzu se ti podivat, dneska jedu k tchanovi za pejskama, tak se ti podivam jak se to jmenuje,ale je to modry. Treba se tam muze dat vic veci. Zitra napisu, co to je
Profilova fotka
Kaci: takze je to Miralon, viz odkaz: http://okentes.inshop.cz/inshop/shop....
godi: dík ;-)
čus, mam na vás dotaz ohledně spotřebičů...už jsme je museli dát nějak do kupy, ale já se pořád nemůžu rozhodnout mezi dvouma lednicema a dvouma myčkama, vy jste takový praktický děvy :-D , tak mi snad poradíte...prosím ;-) lednice: buď ta http://www.bilezbozi.cz/chladnicky-s-... nebo ta http://www.bilezbozi.cz/chladnicky-s-... Myčka: buď ta http://www.kuchyne-levne.cz/aeg-favor... nebo ta http://www.kuchyne-levne.cz/baumatic-...

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?