Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
hamar: hele, koukala jsem ještě na tu tvojí myčku. Ta spotřeba vody 13 litrů je jen v případě, že myješ na program ECO na 50 stupňů, tudíž při normálním mytí ta spotřeba bude vyšší. Tak nevim, jestli je tam ještě jiná výhoda.... godi: víš, mě už to prostě nebaví, už bych to chtěla mít všechno vybraný a už nikdy nenarazit na nic dalšího, co by se mi mohlo líbit.... Zase je ta Andina ale dost drahá, ten bílej a šedej obklad stojí m2 632 Kč a ta jedna dlaždice, kde jsou jen kytky stojí 586 Kč a jedna listela 293 Kč, takže by mě to celkově určitě vyšlo dráž než Salsa..... :-|
Profilova fotka
cenove je to docela palka, to mas pravdu. Tak si k tomu sedni - sepis si pro a proti, porovnej ceny a neco ti z toho uz musi neco vyjit
godi: tak jsem si to spočítala a jenom ty obklady, kde jsou kytičky by mě jich 12 ks vyšlo na 7000,- a na to nemam, to už je moc drahý :-( a to jsem ještě nepočítala na kolik by mě vyšly listely. Takže na to prdim a bude ta Salsa a už nechci vidět žádnej jinej obklad, ale kdyby nebyla tak drahá, tak bych jí brala :-) Jinak si koupim tu baumaticovou myčku, protože k tý, co sem dala Hamar, jsou na každejch netovejch stránkách jiný informace, takže nevim, co je pravda. U nás na baráku teď dělaji zateplení pod sádroše a od zítra budou dělat elektriku - prej =-)
Profilova fotka
wau, tak to je docela sila. Nas horni koupelna vyjde na 30 tis. ,a to nejsou ty obklady tak drahy - je to sileny. Tak hlavne uz nikam nechod:-) Ona ani ta salsa nepatri k nejlacinejsim:-) ale porad lepsi nez tohle. My jsme se dneska byli podivat na baracku, horni koupelna je ze 70% oblozena, takze to pry dneska a behem zitrka dodelaji. V utery se tam jedeme podivat aby jsme rozhodli, jestli oblozime vanu bilou nebo oranzovou barvou a zacnne to vsechno sparovat, udela se podlaha a zacne se bilit strop, protoze sadros clovek musi tak 3-5x pretrit a pak se uvidi... zacnou se asi usazovat umyvadla apod:-)
godi: to vám závidim, že jste už takhle daleko....
Profilova fotka
kaci: neboj, ono tam jeste dost veci chybi, zvlaste kdyz si je dela clovek sam
kati, to by mě zajímalo, kde jsi vyděla něco jiného. Já se teda koukala na 4 portály a všude byly stejné informace. A celkem jsi mě zarazila s tou spotřebou. Vždycky se totiž udává největší spotřeba, takže víc jak 13l si to nevezme. A věř tomu, protože naši měli udanou 15l a když jsme to zkoušeli, tak to sedlo. Zkoušeli jsme totiž, jestli je menší spoteba vody myčkou nebo umývním pod tekoucí vodou. Takže by mě celkem zajímalo, kde jsi to našla :-| A ještě se chci zeptat, proč budete třikrát přetírat bíoý sádroš? Možná se ptám blbě, ale zajímá mě to, protože u nás o natírání stropů nebyla ani jednou řeč.
Profilova fotka
hamar: protoze se přece musí zatřít ty spary, co tam vznikly a sadros dost dobře "cucá" takze dokud to bude videt, tak se bude bílit.... a jak to mate hotovy?? spoje u sadrose se pretrou a zustanou ti tam fleky, ktery musis zabilit, nebo vy to mate jinak? pokud jo, tak to vyfot, to by me zajimalo. A nehlede na to ze v koupelne je sadros zelenej:-)
hm, to mě nenapadlo. Já právě nevím, jak to vypadá, tak se ptám. My teprve tento týden objednali materiál a začnou to dělat příští týden. A o tom zeleným v koupelně vím, to jo, ale to druhé jsem myslela, že to jde dát tak k sobě, že ty spáry nejdou vidět. No jsem na to zvědavá, se na ně musím chodit dívat :-D
Profilova fotka
ty desky maji jakoby zakulaceny rohy, takze i kdyz se daji vedle sebe, tak se to musi zamaznout a hlavne zadelat aby nebylo videt ti srouby, kterejma se to kurtuje k tramum. Pak se to lepidlo nebo cim se to dela zbrousi aby tam nebyli zadny hrany a aby to bylo hladke a pak se proste vezme barva a zacne se valeckovat.
aháááááááááááááááááá :-D :-N :-D
Profilova fotka
neboj, poznas to sama
Článek se načítá
godi, to je jasný... až budeme dělat sádroše, budu to řešit. Navíc je to v rukou švagra, takže mi to udělá tak, aby to nebylo poznat, jinak to bude předělávat. Já hodnotím výsledný efekt, jak k výsledkům dojdou mi je celkem jedno ;-)
Profilova fotka
hamar: to ti to bude svagr i bilit?? proc si to neudelate sami??? Tak kdyz se to zabili tak to videt neni, to je jasny, ale samo o sobe proste ty spary uvidis, protoze tak to je:-)
Holky, budete mít v koupelně bodovky? Popřípadě jaký?
Profilova fotka
kaci: myslis bodovky zasezene primo do steny nebo takovy ty na ty konzole?? my budeme mit ten druhy pripad ale jaky to jeste nemame vybrany - libi se mi tyhle konzolovy svetla co maji v Polsku, tady se mi to tak nelibi. Budeme mit neco takoveho a nejenom v koupelne ale i v ostatnich mistnostech http://www.svitidla-osvetleni-elektro...
godi: myslim bodovky do sádrokartonu... Jinak, jestli vás ještě zajímá moje dilema s koupelnama..... :-S :-N Včera jsme se byli podívat na tu Euforii - mě se ta barva moc líbila, je to klasická oranžová s takovejma jakoby proužkama, Linea je oprotitomu světle hnědá Ale nastal problém, manželovi se nelíběj kytičky na Euforii a mě se zase nelíbí barva na Linee, takže asi bude kompromis, nebude ani jeden obklad a vyberem něco jinýho, protože východisko z týhle situace fakt nevidim....uvažuju, že mu předhodim :-N :-D Oranžovou Fresh od Marazzi - hihihi Chci, abysme se na něčem shodli oba tak, jako na tý Salse dolu. http://www.mbkeramika.cz/obklady-a-dl...
Profilova fotka
kaci: ne tak primo zabudovane mit nebudeme - nelibi se mi to. Radsi ty konzolove. Koukam, ze to nemas jednoduche:-)
Profilova fotka
PROSIM O RADU:
Profilova fotka
Jak to mate s dodavkou kuchyni - kdyz vam nejaky kuchynsky studio dodava kuchyn vcetne spotrebicu - pripoji va i ty spotrebice nebo si musite na tohle zjednat remeslniky - plynare, elektrikare, vodaka?? Me prave bylo receno, ze oni mi jen tu kuchyn smontuji, ale remeslniky si musim na zapojeni spotrebicu zajistit samy, tak by me zajimalo, jak to mate vy...
godi: nám truhlář řekl, že maj v kuchyni akorát vyvést vodu a udělat zásuvky a že si spotřebiče připojí sám....
Profilova fotka
kaci: no to jsem si taky myslela, ale bohuzel to tak neni, coz me docela dost prekvapilo. A kdyz si vezmu, ze ty ceny spotrebicu, kdyz bych je vzala pres to kuchynske studio jsou na 3 ks jen sleva 1500 oproti cenam vyrobce u mycky mi dokonce napsal cenu o 700 vysi nez je od vyrobce tak docela uvazuju o zmene dodavatele... musim trochu vychladnout, jsem docela rozcilena, tak uvazuju divoce....
Profilova fotka
ted jim tam Martin volal, tak ze pry byli schopni ty remeslniky zajistit. Tak koukam, ze v te firme jedna rika nevi, co dela ta druha ruka....
godi: no a to by tě nevyšlo levnějc, kdyby sis ty spotřebiče objednala sama přes internet a namontovali jste si to sami? U všeho jsou návody na montáž, tak by to nemělo bejt tak těžký. Když máš tak šikovnýho manžela, tak by měl zvládnout i tohle ;-)
Profilova fotka
manzela sice sikovnyho mam, ale prce jen je u plynove trouby y mycky lepsi kdyz ti to zapoji odbornik... pry jsou schopni remeslniky zajistit, takze vazne zvazuju to, ze si to objednam pres net a je to. No a nebo jeste jedna variata, oslovit jinou firmu na kuchyne... padla me jedna do oka, tak uvidim
hoja holky!!!! godi, budeme si bílit sami, to je jasný, ale prostě jsem to jenom nikdy neviděl, tak se ptám :-( Godi, s tou kuchyní to zvaž, nám to všechno truhlář zapojí, dokonce i eletriku přivede k mikrovlnce do barového pultu, což jsem hleděla. Pak je otázkou, kolik si za to vezmou ti řemeslníci a jak ti to vyjde, ale v 90% to dělá přímo kuchyňské studi, řemeslníci na tebe budou hledět jak na mimozemšťana :-D Já bych to od nich vyžadovala v ceně anebo jít jinde, ale šechno je to o ceně ;-) Nezbyde ti nic jinýho než počítat, počítat a zase počítat a pak se rozhodnout! kaca: mně se ten nový obklad líbí, ale vadí mi, že v té oranžové nemají listely, což bych zvážila, nebo chcete jinou barvu než oranžovou?
hamar: oni mají listely, ale nemají je tady na těch stránkách, jak jsem dala odkaz. Jsou ale takový proužkovaný.... Já tam ani listely nechci líbí se mi to bez nich - jen bílo oranžová ;-)
Profilova fotka
hamar: to oni by to zajistili ty remeslniky,ala otazkou je, co si za to reknou. Kuchynske studio ma za montaz 10% z ceny dodavky,ale jestli je v tom i to zapojeni nebo to je jeste navic, tot otazka.
Profilova fotka
kaci: jak teda ty bodovky - nejak jsme to zamluvili:-) chcete je jen do koupelny nebo i nekam jinam?
godi: ne, jen do koupelen, dolu asi tři, protože nad sprcháčem bejt nemůže a nahoru 4 nebo 5, to ještě nevim, záleží jak to tam vyjde kvůli těm šikminám. Doufám, že to nebude žrát víc elektriky než normální světlo... =-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?