Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Čauky, tady se taky nic neděje...tak já napíšu, jak je to teď u nás a letim na poradu :-S U nás jsou hotový sádroše ve všech pokojích, ještě zbejvá horní a dolní koupelna, hned to vypadá jinak :-D večer přiložim fotky, když si vzpomenu. A opětovné dilema s výběrem obkladů skončilo. Nahoře bude oranžová Marazzi fresh :-D a nastalo dilema nové, jak poskládat ty obklady do koupelny... dvě stěny - za záchodem a za vanou už mam vymyšlený, jen nevim, jak to udělat u dveří a u umyvadla.... Myslíte, že je blbý mít v obou koupelnách stejný obklady akorát nahoře v oranžový a dole v zelený? =-)
Profilova fotka
kaci: myslim ze to neni vubec blby, vzdyt to ma kazdy jinou barvu, to je vazne v pohode. No my ted stojime, protoze Martin spatne spocital obklady, takze se bude jeste neco dokupovat. Včera jsme tam byli, tak Martin tloukl prkna na podlahu na pude a ja jsem uklizela.
godi: já bych taky řekla, že je to v pohodě, ale manža, že je to prej blbý, jako kdybysme si neuměli vybrat i jinej obklad 8-( prej bez nápadu.... Zase ale furt lepší, abyste dokupovali než aby vám toho hodně zbylo a pak nevěděli co s tim
hoja holky, my čekáme až nám dovezou sádroše, ale tento víkend jsme naváželi na stavbu obklady, jsem si málem uhnala kýlu. A těch schodů, jsme to rovnou vynášeli do patra, takže celkem makačka. Ještě to musím hodit na papír, aby to neudělali jinak, než chci a doufám, že až přijedu z Chorvatska, tak budou stropy hotový a minimálně rozdělaný koupelny. Od 28. máme domluveného linaře, takže 1. přijde sestavit kuchyň a udělat dveře a schody a hurá na stěhování. Dodělávky už se budou dělat za pochodu ;-)
Profilova fotka
hamar: koukam, ze jste dobry:-) No my aby jsme toho nemeli malo - ve ctvrtek jsme vezli Benicka k nove panicce, ta mi v patek volala, ze ma problemy s bytem a v sobotu jsme si pro nej jeli znovu. Kany je postrelena a tata v utery odjizdi zpet na Slovensko. Takze to nakonec dopadlo tak, ze oba dva psi skonci provizorne u mych rodicu:-(
godi, tak zavolej tomu pánovi, jestli ho ta holčena nechce. Koukám, že se nenudíte. A kdo Kany postřelil??? Chudinka, my měli loni psa pokousanýho, 4 hodiny ho operovali, každý den na veterině a bylo to horší než s člověkem. Přece jenom, když vidíš toho chudáčka nemohoucího, tak lítá celá rodina. No, kaci, vy jste dokonce už dál než my, to se budete taky co nevidět stěhovat, co? Já musím, ještě než odjedu, vybrat barvy a hned jak přijedu, tak se pustíme s mým tátou (sami dva) do malování. Už se nemůžem dočkat :-D :-D :-D
godi: jakto, že je postřelená?A co to má společnýho s Benem? že má problémy s bytem? hamar: takže kdy se stěhujete??? :-N
kati, já doufám, že ty dveře už se budou dělat za pochodu a kuchyň snad za jeden den zvládne dát dohromady ;-) Já dofám, že první týden v sprnu to jistí. Jinak se musím pochlubit. Teď v sobotu se u nás v ulici dělal sedánek sousedů, ale my protože tam ještě nebydlíme, jsme o tom nevěděli. Nicméně sousedi nám o tom řekli, tak jsme se šli představit. No super, sedělo se u ohně do dvou do rána a dokonce jsme zjistili, že většinou jsme jedna velká rodina, sice třeba přes několik desítek kolen, ale jsme :-D :-D :-D
Profilova fotka
hamar: to vis ze mu zavolame. Uz jsem dala znovu inzerat. Kdo ji postrelil vime tak na 99%,ale nebudu to rikat - rekneme ze to nebyla nahoda,ale umysl. Kaci: spolecneho s Benikem to nema nic, ze je Kany postrelena,ale Benik se nam vratil zpet, protoze slecna prisla o byt a nema ho kde mit, takze mame doma aktivni stene a postrelenou fenu...
godi, to zní fakt dobře - aktivní štěně a postřelená fenka :-D :-D :-D :-D To tak bývá vždycky, málokdy je to neúmyslně, u nás taky majitel toho vlčáka stál (a to je to soused) a hleděl, mamka zachraňovala toho našeho, ještě šla proti tomu vlčákovi a až na něj mamka zařvala popáté, ať si ho odtáhne, tak pak teprve hnul zadkem. Pak nevěděl, jak by se rozdal, každej den se chodil ptát, jak je psovi... Kaci a kdy se budete stěhovat vy? A co vůbec budete dávat na podlahy? godi, jak to u vás dopadlo s tou podlahou???
Profilova fotka
hamar: tohle bylo tak umyslne, ze to byla strela z 1 metru:-) abych ti pravdu rekla, vubec jsme se o tom nebavil:-) ted ma manzel takovy prace, ze jsem na to uplne zapomela. Ve stredu mam dovolenou a jdeme na barak, tak si myslim, ze by jsme mohli dodelat tu podlahu na pude
hamar: no u nás to vidim tak na konec srpna...taky záleží na tom, jak rychle bude kuchyň, protože truhlář jí chce zaměřit až budou omítky a pak jí bude asi 5 tejdnů dělat, ale to nám zaručit nemůže, protože má dost práce, tak asi sepíšem nějakou smlouvu s penále za nedodržení termínu....Bez kuchyně se tam stěhovat nebudem...uvidíme....My máme kousíček tu chalupu, kde teď bydlíme, takže uvařit si můžem tam, ale uvidí se no... My budeme mít klasickou laminátovou plovoučku, jen nevim pořád, co dát do kuchyně, jestli taky plovoučku, že bude přecházet z obýváku, nebo tam dát plovoučku s dekorem dlaždic nebo klasickou dlažbu, ale ta je zas studená a když mi něco spadne, tak se to tutově rozfláká....
Článek se načítá
kaci, teď trochu nechápu. Vy už máte hotový sádrokartonový stropy a ještě nemáte hotový omítky? To je trochu blbost, ne? Nám šel truhlář zaměřit kuchyň až po omítkách a podlahách, je to nejpřesnější. No, prý už máme na stavbě sádroše, takže od zítřka, max. ve středu je začnou dělat. Už se těším :-D
Profilova fotka
holky, chtěla jsem se zeptat - jaky budete mit interierovy dvere?? Plny nebo proskleny? Já se pořád nemohu rozhodnout. Nasi maji proskleny, v byte mame taky proskleny,ale zase kamoska ma celodreveny a vypada to taky dobre. Myslim ze do koupelen a WC pujdou plny,ale co ostatni pokoje? Jak to mate vy?? A proc jste se rozhodli zrovna tak, jak jste s rozhodli??
godi, my budeme mít všechny plný, kromě dveří mezi obývákem a chodbou. Tam budou prosklený. Chtěli jsme plný hned od začátku. Na bytě u našich totiž máme napůl prosklený a není to prostě takový soukromí. Zvlášť teď, kdy už jsme dospělí a bydlíme tu s manželem. Stejně je máme polepený plakátama, aby k nám nešlo světlo, když se rozsvítí v chodbě. Budeme mít úplně obyčejný, v jednoduchosti je krása. Tím, že mám zkušenost s prosklenýma dveřma bych si je do domu nedala. Musíš myslet na svoje děti - jednou si tam budou vodit partnery a partnerky, tak ať mají trochu soukromí, přece jen, my jsme ho chtěli a chceme taky ;-)
godi, my budeme mít všude ten model 10 a mezi tou chodbičkou a obývákem bude vzor 43, mrkni se: http://www.sapeli.cz/index.asp?obsah=...
rámy budou z masivu a ten prstředek, ta výplň bude z dýhy, protože masiv kdyby se prý pohl, tak jdou do háje celý dveře. Navíc to nejde poznat, takže jsme to nechali udělat takhle. Navíc ta cena z masivu není zas o tolik dražší než z té dýhy a bude to ruční práce ;-)
Profilova fotka
hamar: nasi maji proskleny, ale neni to cire sklo, takze sice je videt svetlo, ale ne co se deje za dvermi. Ja bych prave asi chtela proskleny,ale ne uplne, jen castecne neco jako tohle: http://www.dvere.cz/vnitrni-dvere/vni... http://www.dvere.cz/vnitrni-dvere/vni...
víc se mi líbí ty druhý. Já myslela, že mluvme o prosklení třeba půlky dveří. Toto by se dalo, ale u nás by to zase neprošlo přes manžela ;-) Takže se dělal kompromis :-)
Profilova fotka
hamar: prave ze to se mi moc nelibi, kdyz je pulka dveri prosklena, jako to bylo driv a zase si nedoveru predstavit uplne celodreveny. Prave ze bych chtela vyresit dreve kvuli barve zarubni ( nemame drevo ale kov) tak aby se koupila správná barva na natírání
no, my to budeme mít všechno dřevěný, obložky, dveře a navíc jsme chtěli jednu barvu dveří a schodů, takže i na dveřích bude tvrdý dřevo, což je drahý :-( Ale zase to beru tak, že se to nedělá na pár let, ale minimálně na 20 :-D Takže nemusíme řešit barvu, i když... ono stačí, aby jedno dřevo bylo braný odjinud a může být všechno špatně. Včera, když si byl na domečku vyměřovat linař pásy a metry, tak říkal, že stačí vzít dva pláty - jeden 4m a druhý 3m, položit je k sobě a pokud jsou dělaný v jiný den nebo jako jiná série, tak můžou mít trošku jiný odstím a když je položíš k sobě, tak to uvidíš. Takže jsem mysleli na to a zároveň počítali, aby bylo nejmíň prořezu. Nakonec jsme vítězové :-D
Profilova fotka
hamar: to my ne, nejak jsme o tom nemluvili, ale dreveny oblozky nemusime nebo jeste jinak ocelovy mi nevadi, takze proc ne. Me se prave libi tyhle - http://www.masonitecz.com/laminovane/-/ vertiko a quadro plne, manzel rika ze OK, tak se na to zajedeme podivat. Cenove to vypada dost dobre, tak uvidime. Jinak jsem si nechala nacenit spotrebice od znameho co dela v elektru a prestav si ze rozdil mezi kuchynskym studiem a jim je 14 tis - pres kuchynske studio o 14 tis vic...
godi no to si děláš srandu... a kolik jsi jich nechávala nacenit?
Profilova fotka
tech spotrebicu? 4 celkem - deska, trouba, digestor od Baumaticu a mycka od Whirpoolu a to my jeste puvodne nacenili mycku o 700,- vic nez mel cenu udanou vyrobce. No ja na to taky koukala, kdyz dle cen vyrobce mi to delalo 49 460,- a z kuchynskeho studia 45 764,-, Jsem tomu neverila, tak jsem to dala tomu znamenu a od nej mam cenu za tyhle 4 spotrebice 31 700,- ... no neber to:-)
godi, oni mají na stránkách výrobce danou větší cenu, v obchodech to mají většinou levnější, ale že v tom je takovej rozdíl a jenom na 4 spotřebičích. Mně to dělalo nějakých 9tis. na 6 spotřebičích.
Profilova fotka
hamar, to me bylo jasny, ze od vyrobce je ta nejvyssi cena, ale predpokladala jsem ze pres kuchynske studio se dostanu tak okolo 40- 41 tis. a ne tohle. Myslim ze volba je jasna, beru to pres kamose a dokonce jsem poptala i jinou firmu na kuchyne, protoze jsem se bavila s jednou znamou, ktera si nechavala nacenovat kuchyn take u tohoto kuch. studia a pak sla nekam jinam a uplne tu stejnou kuchyn jim nacenili o 13 tis. min, toz uz je docela rozdil. 13 tis na kuchyni + 14 tis na spotrebicich, takze jen na jedne mistnosti usetrit 27 tis. si myslim ze je hodne slusny
to máš pravdu, to už je hodně slušná částka. Já myslela, že ses zkoušel poptat jinde. Já když se ptala a nechávala nacenit kuchyň, tak mi ji kuchyňský studio naenilo o 40 víc než cena, za kterou mi ji udělá teď stolář.
Profilova fotka
hamar: no zkusim se jeste zeptat. Mam tip prave od te zname, te to nacenili o tech 13 tis min, nez tahle firma co mam ted a pak mam jese jeden tip pres znameho, tak uvidime. Ale jedno je jiste, spotrebice od tohoto kuch. studia brat nebudu
No já už taky řešim dveře. Chtěli bysme spíš bez skla, protože je pravda, že tim jde světlo, když třeba někdo rozsvítí v předsíni, ale zase kdyby to sklo bylo jen minimálně, tak by to taky nevadilo. Ten odkaz,co jsi sem dávala ty godi na ten Masonite. Tam jsou pěkný ty dveře Vertika a stojí jen 2900,- ale teda nevim, jaká bude ta kvalita, jestli to nebude vypadat jak umakart.... Od Sapeli dveře nechcem, jsou dost drahý, sháníme něco kolem 3-4000,- Taky nevim, jak sladit dveře s podlahama, jestli když dole budu mít tmavý podlahy, jestli dělat i tmavý dveře, nebo radši světlý, aby to vyniklo a co schody? Nevim, jestli to ladit do jedný barvy a hořejšek budou asi světlý podlahy....
Profilova fotka
kaci: ta Vertika se mi prave taky moc libi, chtela bych se na ne zajet podivat, maji je v tady v Pardubicich, tak uvidime. Dam pak vedet.A prave ze cenove je to hodne dobry + nejaky kovani, ktery dneska taky neni uplne laciny,ale myslim ze je to hodne slusna cena na to aby me to deti omlatili, kdyz do toho najedou nejakym tim vozitkem a az budou vetsi tak si muzeme koupit nejaky drazsi nebo tak. Sapeli si dam, az budu mit vetsi deti a budu vedet ze uz to neokopou. Ja vim ze chci vsede spis svetlejsi nabytek, takze podle toho budu volit barvu dveri, a myslim ze u tebe kontrast tmava a svetla by nebylo spatne. Pokud to nebude hodne tmavy versus hodne svetly.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?