Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Profilova fotka
kaci: a hlavne je to studeny a kdyz ti na to neco spadne tak to snaze rozbije nez na linu...ale samozrejme je to tovje rozhodnuti
no právě, takže spíš uvažuju o plovoučce, ale pořád váhám...myslim, že když mi něco spadne, tak se to rozbije i na linu, to vidim u mámy...
Profilova fotka
kaci: nevim, my mame doma lino a je to v pohode...zas nevim co by s tim udelal treba rozpaleny olej kdyby ty vyprsknul na tu plovoucku,ale asi snad nic
kaci, podle mě se ale rozbije cokoliv dřív na dlažbě, pak na plovoučce a pak až na linu. Včera jsem se veer stavovala na stavbě, tak už to měl nařezané v horních pokojích a v obýváku. Vypadá to skvěle, hodím vám sem fotky a rovnou uvidíte naši celotýdenní práci, akorát barva ložnice nejde moc vidět :-( A jak pokračujete vy?
hamar: koukala jsem na fotky, ten novilon vypadá dobře ;-) Škoda, že ho manžel nechce, myslim, že by to bylo teplejší než ta plovoučka a měkkčí... Včera nám vezli do baráku schody, jenže se jim nějak urval vozejk, na kterym to měli, takže to nedovezli.... 8-( Takže snad na nich dneska začnou dělat....
kati, zkus mu to ukázat a třeba se domluvíte a změní názor ;-) Jejda, to je škoda a co dělali, že se to urvalo? To musela být rana :-N A dnes už je konečně dovezli?
Profilova fotka
hamar: ten novilo vypada dobre. Mam pocit, ze neco podobneho mam taky vybrano. Sice s tim souhlasi do loznice a do chodby,ale nadsenm zcela neni:-) Jen me zarazi jedna vec - vy mate hotovy omitky,ale nemate vylitej podlahovy beton nebo co budete delat s tim pohlahovym polystyrenem?? kaci: zkus www.forbo,cz a nech si domu poslat vzorky. Treba kdyz to uvidi tak ho to presvedci, Martin taky souhlasil az kdyz to videl.
Nebude souhlasit, byli jsme se podívat i na vzorky, taky jsem myslela, že až to uvidí, tak se mu to bude líbit, ale ne....Tak holt ne, mě je to tak nějak jedno, chtěla jsem ten novilon hlavně kvůli tomu, že je to měkčí a ne tak studený.... Hamar: no to já právě nevim, co dělali....Jestli už byl ten vozejk vadnej už před tim...prej se jim tam urvalo to rameno, co vede ke kouli k autu...tak nevim...snad to dneska dovezou a začnou na tom dělat...Snad to za ten měsíc bude |-| Od začátku roku jsem měla jen tejden dovolený 3 tejdny si nechávám, že si vezmu, až to bude hotový, bude to potřeba vymalovat, zařídit a přestěhovat se...sice to nebude dovolená, jako dovolená, asi si moc neodpočinem, ale už se hrozně těšim...potřebuju si odpočinout od práce...už mi to leze krkem... |-| Takže se hlavně těšim, až to bude hotový, že si budu moct vzít volno...tak snad za měsíc, ale bůhví jak dlouho budou schnout ty podlahy...achjo |-|
godi: jakej polystren? To bylo na mě? kaci: jestli si chceš odpočinout, klidně přijeď, my potřebujeme ještě domalovat přízemí. Já se na to taky strašně těšila, ale už mi to leze krkem. Od minulého úterý jsme jeli od rána od 7 do večera do 21.30, pauzy akorát na jídlo a jinak pořád práce. Ale mám z toho radost. Hlavně jsem se bála, jak budou vypadat ty barvy, ale jsem nadšená. Ještě jsem zvědavá na zbytek...
hamar: a dole, jak jsi řikala, že budeš mít tu jednu zeď vínovou...to už máte? to bych docela chtěla vidět...to by mě zajímalo :-D a ložnici máte jakou barvu?
kaci, tu jsme právě nestihli :-( Ale o víkendu už bude všechno, takže pak určitě sem hodím fotečky ;-) V ložnici je taková jemně broskvová, bude tam tmavý nábytek, tak jsem nechtěla nic výstředního. Ale ta fialová s tou zelenou se fakt povedly. Dokonce se to líbí i manželovi a to už je co říct. Byl odpůrcem barev, ale teď je nadšenej :-D
Profilova fotka
hamar: jo na tebe. Na 31 fotce mas napsano - podlahovy polystyren a hotove omitky, jen namalovat. Tak me zaujalo ze namate jeste hotovou podlahu a uz mate omitky nebo jak to mam chapat? Taky jsem koukala na ty tvoje malovyny pokoje - zajimavy barvicky, jen me zaujalo, ze mas barevnou jen jednu steny, co ten zbytek, ta stena pod sikminou se nebude malovat??
Článek se načítá
podlaha totiž ještě nebyla hotová. To je focený tak před dvouma měsícema. To byly ty omítky nově udělaný a ještě neusušený ;-) Ani jsem si neuvědomila, že jsem to ta blbě napsala. godi, je vymalovaný celý pokoj, právě kromě té stěny pod šikminou a ještě kousek vedle. Až bude to lino, tak to vyfotím celý, ale je to tak namalovaný schválně. Aby to nebylo zase přeplácaný. Z těch fotek to tak nevynikne, ale v reálu je to nádhera ;-) :-D
Profilova fotka
aha:-) ja jsem si myslela, ze to jsou nejaky aktualni fotky:-) no i tak, mit hotove omitky a nemit hotovy podlahy - zajimavy postup. mas mas v mistnosti vymalovany treba jen 2-3 steny a zbytek nechany bily??
mně to připadá jako normální postup. Ale třeba to každý děla jinak. V ložnici jsou vymalovaný všechny, ale těma vyraznýma barvama je vymalovaná největší stěna a dvě stěny, kde jsou dveře (vnitřní a balkonové) a stěna pod šikminou a kousek vedle vnitřích je bílý. Viděla jsem to na sránkách gservisu zrovna na tom našem domku a hrozně se mi to líbilo, tak jsme to vyzkoušeli. Kdyby byl vymalovaný celý pokoj, tak to hrozně zanikne. Takhle je to takový "svěží" a zajímavý :-D
Profilova fotka
tak me to normlani postup neprijde, nejdriv snad logicky podlaha a pak az omitky, ne?? to si vubec nedovedu predstavit jak to vypada, muzes me poslat stranku toho gservisu, abych se na to podivala??
godi,já ti to nafotila, tak mrkni, hodím ti to do alba ;-) my nejdřív dělali omítky, asi je to na zvyku toho zedníka :-| Vím, že to tak ale dělá u nás každý.
Profilova fotka
vypada to zajimave, ale mam pocit, ze tohle by mi doma asi neproslo, bohuzel:-) me se zase treba libi, kdyz jsou dve protilehle steny tmavsi a ten zbytek svetlejsi odstin te stejne barvy
však v tomto jsem se manžela neptala, protože jinak by to vůbec neprošlo. On chtěl všude bílou a prohlásil, že jestli barvy, tak ať si to vyberu a udělám sama :-D Tak jsem se do toho pustila :-D Kdybych měla použít světlejší a tmavší odstíny, tak to zanikne a hlavně by to bylo strašně moc barev a tím moc penízek :-N
Profilova fotka
nemyslim, ze by to bylo moc penizku, teda pokud si nekupujes uz hotove barvy. Pokud si to clovek micha sam, tak je to v pohode si myslim:-) Ale vy jste si myslim kupovali uz pripraveny barvy, vid?? Ja nevim jak to bude u nas, tak my zatim delame jen bilou a uvidime jak dal:-)
hamar: teď koukám, že v tom zelenym pokoji ti jde levej horní roh okna nějak do sádroše....či co? =-)
kaci, jsi všímavé děvče. Zedníci jaksi zapomněli, že tam budou ještě sádroše a nechali tam málo místa. Ale to jsem tu psala, že byly 3 možnosti - vybourat okno, předělat celou střechu anebo to nechat takhle. Takže jsme to nechali takhle... Ale už jsem si na to zvykla ;-) godi, nán to míchal jeden pán, takže to bylo levnější než kdybych to nechala namíchat někde v barvách, ale i tak. Nám se to prostě líbí takhle ;-)
hamar: aháá, já nevěděla o čem mluvíš... ;-)
holky, musím se pochlubit, dnes nám dovezli a začali montovat dveře. Jsou úúúúúžasný. Mám z nich hroznou radost. Pan stolář je opravdu šikovnej. A navíc mě potěšil, říkal, že do 14dní budou spotřebiče, akorát na dvířka je dodací lhůta 3 týdny, což je celkem dlouho, no ale snad to do konce srpna stihnem. A ještě musí udělat obložky na schody, takže práce má až nad hlavu :-D
Profilova fotka
hamar: tak to gratuluju, doufam, ze hodis fotky. Ja jsem ohledne kuchyne oslovila jeste jednu firmu, pristi tyden bych mela mit hotovy navrh a hlavne kalkulaci tak jsem zvedava. My v sobotu jedeme vybirat svetlo do prvnich dvou hotovych místností - WC a susarna:-) Vim, zatim nic podstatneho,ale i tak potesi:-)
godi: nebuď smutná, ona každá hotová místnost potěší ;-) Já teď vybírám baterie do koupelen a hlavně světla, ale všechnno je jaksi pod moje očekávání. No, snad něco vybereme :-| Jinak, zítra hodím nejnovější fotečky, dnes večer jsem tam ještě byla, ale nechtěla jsem se tam moc motat, takže focení nechám na zítra a hned vám sem dám fotečky ;-)
Profilova fotka
no uz se tesim na tve fotecky.Baterie uz mame koupeny davno a co se tyka svetla, tak v patre mam nizsi stropy takze tam dame nejaky ty konzolovy, do obyvaku mame koupeny z Polska a dal to budeme resit jak se budou mistnosti dodelavat
hamar: koukala jsem na ty dveře...ty plný jsou pěkný, co je to za odstín a je to dřevo nebo lamino? na kolik vás vyšly tyhle jedny? Nám dneska udělali přívod vody do domečku :-D zítra přijede chlápek dodělávat to jedno střešní okno, co jsme si dovymysleli =-) Taky přijede truhlář a bude chtít vědět, pro co jsem se teda rozhodla a já pořád nevim, budu se s nim muset poradit, on bude vědět nejlíp, jaký druhy dřeva k sobě jdou... mam obavy, že když si nechám udělat kuchyň wenge, že to bude sice moderní, ale neútulný, když si nechám udělat třešeň, tak to bude jinej odstín než nábytek v obýváku a bude se k tomu blbě vybírat podlaha... :-(
kaci, je to masivní dřevo - dub, akorát ta výplň je lamino. Jedny vyšly něco kolem 10tis. přesně ještě neví, protože záleží na ceně dřeva a jelikož dával zatím zálohu, protože tam bude brát ještě dřevo na schody, bude to možná míň. Ale max. budou stát 10tis. Dnes jsme k nim objednali kliky, měly by dojít příští týden, tak už se těším, až to bude kompletní. Akorát troje nemohl usadit, protože není hotová dlažba v koupelnách a na chodbě :-( Ale to se dodělá. Hlavně že ty horní pokoje jsou kompletní :-D Jééé, kači, my budeme mít kuchyň třešňovou - teda dvířka azáklad bude z americké třešně, což je malinko jiný odstín, ale aspoň to vynikne. Prý to vypadá moc pěkně, že už jednou takovou dělal, tak jsem zvědavá ;-) A už máš teda kuchyň promyšlenou?
Profilova fotka
hamar: dvere pekny,ale 10 tis jedny dvere, tak to je teda sila, to se mi zda uz docela dost.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?