Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
hamar: ty vado 10 litrů za jedny dveře, fuj fuj :-D to bych nedala... :-N No já mam promyšlený, jak to bude vypadat v tom smyslu, že vim, kde budou jaký skříňky a jaký spotřebiče, co pořád řešim je barva, jestli prolisy nebo ne, jakou barvu prac. desky a jestli plovoučku nebo dlažbu :-(
no, my když jsme viděly, kolik chtějí za foliový dveře a to ještě bez kování, tak jsme si radši připlatily a nechali si je udělat. Když jsme si nechali dělat nabídku v jedné firmě, tak chtěli za masiv 15litrů. Dveře a kuchyň jsou dvě věci, na kterých jsme nechtěli šetřit, protože to je na "celý život". Ale jsem z nich nadšená :-D Ještě se strašně těším na kuchyň, už aby byla :-( Kači a jak jste vůbe daleko s podlahama? Už jsou hotový? Dlouho jsi nedávala aktuální fotečky :-(
Profilova fotka
hamar: my mame dvera plny za 1790,- a proskleny za 2990,- + kovani, a kdyz si vezmu ze mame v baraku 11 dveri, takze dat pres 100 tis jen za dvere, tak to by me asi slehlo. A ze by byli dvere na cely zivot... to bych nerekla.
hamar: aktuální fotky moc nedávám, protože jsou zatim jen omítky, dávala jsem fotky přízemí a hořejšku se mi dávat nechce, myslim, že na tom neni nic zajímavýho ;-) a hlavně, jak jsou ty pokoje malý, tak to neni z tý fotky ani pořádně vidět...teď se to od pondělí zaseklo, protože stavbyvedoucí má málo lidí, ale od zejtra se to už zase rozjede. Maji tam dovézt zbytek schodů - ty by měli ten příští tejden dělat, pak u schodiště dozdít příčku a zalejt podlahy, tak pak hodim nějaký zajímavý fotku ;-) Godi: to jsou ty dveře od Masonite za těch 1790,-???
no, godi, mně bude stačit, když vydrží tak 20let. Rozhodně si totiž myslím, že levné dveře nevydrží dýl než 5 let. To nám rovnou řekli i v jednom obchodě. Ale zase - je to otázka názorů...
Profilova fotka
kaci: jo to jsou ty od toho Masonite - laminovane plne za 1790,- a ta Vertika stoji 2990,- + cca 350,- za kovani od Cobry. Manzel tam ma jeste 5% slevu, tak to je fajn. hamar: nebudu si kupovat drahy dvere, kdyz planuju dve deti, ktery me je okopou od choditka, takze si koupim dvere, za 10 let je vymenim a bude to. Levny neznamena nekvalitni...
nemusí to znamenat, ale já se o tom zatím nepřesvědčila. Asi jsem neměla štěstí. A navíc, jak si děti naučíš, tak je máš. Znám děti, který nemají s tímto problém, ale to je jedno. Už toho necháme. Je to každého věc ;-)
Profilova fotka
hamar: jo mas pravdu je to vec kazdeho. Jen jsem se chtela jeste zeptat - tech 10 tis je i vcetne oblozek nebo 10 tis dvere a k tomu jeste cena za oblozky?
Profilova fotka
ahojky, tak mame koupené svetlo do susarny a na WC - zadna moderna, obycejny svetla - jedno za 89,- a druhy za 95,-:-) Taky mi prisla kalkulace na Novilon do loznice a na chodbu - vyslo to na 46 tis bez DPH, coz me docela prekvapilo, protoze jsem cekala daleko vic
Profilova fotka
kdyz jsme byli vcera v tom Hornbachu tak jsem tam jen tak koukla na koupelnove skrinky a musim rict ze jsem byla docela prekvapena, jaky meli vyber a hlavne, libili se mi tam daleko vic nez v Siku, takze to vypada ze si asi pro skrinku zajedeme do Hornbachu
godi, kolik v tom je m2 na ten Novilon. My totiž na celý barák za ten Novilon zaplatili 55tis. Takže koukám. Buď máte megamstnosti nebo je to dost hustá cena :-| No nicméně,já se tento týden chystám do Ikey pro sedačku a ještě nějaký stoleček pod televizi a doufám, že pořídím i nějaký světla :-| Jinak, zítra sem hodím tu vínovou. Dnes už mi to fotilo s bleskem a tam to nevyniklo. Dnes jsme to dodělali - pokoje a obývák s kuchyní jsou hotový, akorát schodiště budeme muset ještě jednou přetřít, zítra přijede tchán a začne obkládat koupelnu, tak se těším, že s tím zase hneme. Godi, to ty světla měly v Hornbachu??? Já totiž byla předevčírem v Hornbachu v Olomouci, ale žádný takový obyčejný světla tam neměli :-( No třeba něco pořídím během tohoto týdne :-D Začínám mít nakupovací horečku, akorát s financema to trochu pokulhává :-( A to nejde dohromady ]-(
Profilova fotka
je to 57 m2 Novilonu + veskery prace s tim souvisejici - zbrouseni podkladu, penetrace, lepeni a atd. Jo meli je v Hornbachu v Hradci Kralove - uplne obycejny, takovy ty skleneny koule jak byli dvir a pak takovy bily,kulaty, jak talir. Na WC a do susarny jsem nic extra nechtela
Článek se načítá
ahojky, tak v sobotu jsme měli mít schůzku s truhlářem kvůli kuchyni, že už bysme dořešili co a jak a začal by vyrábět. Jenže nepřijel ]-( když jsme mu volali, kde je, tak prej v pátek se vrátil z nějaký montáže dost pozdě a už nechtěl rušit...mohl aspoň napsat smsku. Ale i tak jsme museli vstávat, měli jsme sraz se stavbyvedoucím - přivezl nám velkej vzorník podlah ;-) je těžký si vybrat... Hodim do alba dvě kuchyně a prosím prosím moc o názor, kterou z těhle dvou byste volili za předpokladu, že spodek je malej a z kuchyně je vidět do obýváku a naopak, v obýváku budou dvě sedačky buď s bílým nebo světle béžovým potahem, nábytek v obýváku bude tmavě hnědý - odstín wenge, bojim se, že když dám tu tmavou - wenge kuchyň bude to celé působit sice moderně, ale neútulně a studeně, na druhou stranu bude asi vypadat dobře, když bude nábytek dole laděn do stejného odstínu??? Ta druhá kuchyň je třešeň - líbí se mi tam ty prolisy a to, že bych k ní mohla mít černou prac. desku, tzn. i černý dřez a nebyla by tam tolik vidět varná deska. Zdá se mi sice útulnější, ale bude těžší k několika odstínům dřeva vybírat podlahu (schody budou dub a dveře asi ořech) nevim, jestli tam motat ještě další druh a odstín dřeva.... Zejtra odpoledne jedem do kuchyní Oresi, udělají nám návrh a kalkulaci zdarma. Stavbyved. řikal, že si od nich nechával dělat kuchyň před dvouma rokama, má jí o dost větší než my a vyšla ho na 30 tis. Já mam od truhláře nabídku cca kolem 80 tis. bez dph (samozřejmě bez spotřebičů), tak chcem zkusit, jak to bude u Oresi. Dala bych do alba i odstín pohlah, ale nevim, jestli se mi to podaří stáhnout. na těch stránkách je to v nějakym divnym formátu.... Tak prosím, prosím poraďte, do konce tejdne se musim rozhodnout!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ :-(
hmmm, tak ty podlahy nešly, zkusím to najít podle vzorníku doma a večer přiložim i ty podlahy ;-)
Profilova fotka
kaci: prosim te, jenom ne ORESI, to neni zrovna ta nejlepsi volba. To je polska kuchyn, proto jsou tak laciny. Ono na pohled je to dobry ale za par let to tak nebude... Kuchyn je neco, na co se neda usetrit a nedelala bych to. Me se libi ta druha kuchyn
godi: mě se to taky zdálo dost levný, sice je to dva roky zpátky, co jí ten stavbyv. má, takže ta cena dneska bude asi jinde. ale jen tak pro zajímavost...A zase mi přijde divný, že by si jí od nich ten stavbyv. nechával dělat, kdyby to bylo šméčko. Když jsme třeba chtěli polský obklady do koupelny, tak nás od nich odrazoval... =-) A ten stavbyvedoucí je člověk, kterej toho podle mě musel projít hodně, měl spoustu doporučení, tak nevim...Má jí dva roky a je s ní prej spokojenej... Já se bojim, abych se tý kuchyně od toho truhláře vůbec dočkala, když má pořád tolik práce...potřebuju jí tak za 5 tejdnů, to si myslim, že už by ten barák mohl bejt hotovej... Ty jsi na Oresi slyšela nějaký špatný reference? Nebo znáš někoho, kdo byl nespokojenej? Ty bys volila tu druhou-třešeň i když vezmeš v potaz to, co jsem popisovala? Několik druhů dřeva atd?
Profilova fotka
kaci: o Oresi jsem neslysela snad jedinou pozitivni zvest. Kamosova segra dela u Hanaka v kuchynich a rikala, ze Oresi vazne ne, ze to je Polsko, lepe receno, delano z MDF desek tahanych z Polska. Tema kuchyni se tu uz probiralo, zkus prohlednout diskuze, urcite neco najdes. Takhle podle obrazku se to tezko posuzuje, jsou hezke obe. Ja si na tohle moc nehraju, dle meho snaha sladit to vsechno je nemozna a proc nemit kontrast barev. Konecny vysledek bude na tobe, zalezi co se tobe libi, v cem ty by ses lepe citila... dle meho se to da vzdycky nejak zkloubit, otazkou je, aby vhodnou podlahovou krytinu, aby barevne ladila clovek nehledal 1/2 roku. Pokud to nemas vylozene jednu mistnost - kuchyn a obyvak, ale je to tak ze je to oddelene, jen je z jedne do druhe videt, tak bych klidne dala tu tresen.
godi: spojené uplně to neni, je to z části přepažené příčkou, koukni do alba, tam je nákres přízemí... to sice jo, to vim, že nikdy nechytim stejný odstíny, nebo tak, aby to k sobě vše ladilo, ale aspoň to nemusí vypadat jak strakatá koza...
Profilova fotka
tak v tom pripade bych volila tu prvni - obyvak i kuchyn wenge
godi: díky za názor :-D ještě uvidíme co řekne Hamar, máme dost podobnej vkus ;-)
kati, já hlasuju pro tu třešeň. Není tak tmavá a myslím, že když sladíš podlahu s kuchyní, tak bude automaticky ladit s obývákem. My budeme mít taky třešňovou kuchyň a teda rozhodně ji nehodlm barvou ladit s obývákovým nábytkem a to ten prostor je spojený. Aspoň to bude rozdělený. Ale hlvně se to musí líbit tobě a následně manželovi (přece jen, budeš tam nejčastěji ty ]-( ) A ještě k těm polským kuchyním, do toho nechoď. My jsme byli s manžou už dřív jen tak mrknut na kuchyně v Asku (taky polská výroba) a paní nám rovnou řekla, že to jsou kuchyně max. na 5let. Sice vypadají hezky, ale pak při používání hrůza. Takže si to nejdřív hodně rozmysli. Já bych na kuchyni taky nešetřila. Přece jen, je to fakt nejobývanější místnost ženskou a hlavně pak když jsou děti ;-)
hamar: no, toho jsem se bála, že mi jedna řekne tu a druhá tamtu :-N Jakej odstín nábytku plánuješ do toho obýváku? A podlahu? Tam budete mít taky ten Novilon? A barvu? Už jsi nám nafotila tu vínovou zeď? :-D
kati, do obýváku plánuju jenom nějakej tmavej (černý nebo tmavě hnědý) stoleček pod telku a světle béžovou sedačku. V kuchyni i obýváku máme jeden Novilon, ten co je v ostatních pokojích. Hodí se ke všemu. Tu zeď jsem ještě nenafotila, na stavbu teprve pojedu. Od rána jsem měla migrénu, tak jsem ležela, ale už mi volal manžel, že je obložená horní koupelna, tak nedočkavě čekám až pro mě přijede a pojedu to nafotit ;-)
kati a jaká kuchyň se vlstně líbí vám?
kati, teď v klidu konečně koukám na tvoje album, já chci stejnou sedačku, jak máte vy :-D
Profilova fotka
hamar: tak co ta cena, zda se ti to moc, kdyz je to 57 m2 Novilonu + pripravne prace a vse s tim spojene?? kaci: tezko posuzovat, kdyz to nevidime na "zivo" me osobne se vic libi ta tresen, takze se shodujeme na hamar, ale tobe by se to zda jak strakata koza.... takze jsme ti stejne moc nepomohli:-)
godi, tak jestli jsou v tom i práce, tak je to akorát. Já myslela, že je to jenom za materiál. My za to celý dali 70tis. bez pár stovek. kati, už jsem ti vyfotila tu vínovou, ale je to zase s bleskem, takže to nevyniklo, ale zítra tam jedu ráno, takže to blýsknu znovu a hlavně vyfotím normálně i tu koupelnu. Miláček totiž začal zametat a jaksi mi to fotí i prach ve vzduchu, takže se mi to snad zítra povede líp. Ale vypadá to bombasticky. godi, myslím, že jsme jí pomohli. Káťa si myslela, že ty jsi pro tu wenge. Tímto jsi jí pomohla ;-)
Profilova fotka
hamar: ne je to uplne vcetne materialu a praci, me to prave prislo jako hodne dobry a ty jsi me docela znervoznela:-) Kdyz me se libi oboje, ja jsem ji napsala hned ze se mi libi to druhe,ale ona mi napsala ze by to bylo jak strakata koza-) oba dve barvy jsou hezke, tezko posuzovat kdyz to clovek nevidel. Ja ted taky resim dilema s kuchyni - mela jem jedni kalkulaci, ale oni nejsou primo vyrobci, a jejich pristup neni zrovna nejlepsi a tak jsem si ji nechala nacenit jinde. Ti jsou vyrobci, pristup zatim dobry, spotrebice maji hodne levny,ale vychazeji cca o 6 tis draz nez ta prvni firma. A co ted - kvalita nebo cena??
Profilova fotka
to vypada spis jako cervena nez jako vinova,ale dobry. Rekla bych ze jsi v barvach hodne odvazne, tohoto ja bych se asi neodvazila
hamar: aha, tak to nevim, jestli tu sedačku ještě seženeš, my jí kupovali v Ikee loni v září protože nám bylo řečeno, že už se vyrábět nebude a budou jí už jen doprodávat. Všimni si, že v novym katalogu na rok 2008 neni, proto jsme je radši koupili s předstihem. A myslíš Ekeskog? Ona je totiž ještě jedna, která je týhle podobná, ale jmenuje se Ektorp!!! No jak jsem řikala, mě se líbí obě kuchyně, každá má svoje výhody i nevýhody. Teď vůbec přemejšlim o tom, jestli vůbec budu mít v obýváku nábytek wenge. Včera jsem objevila jedny netový stránky, kde maj moc hezký a levný obývací stěny a moooooooooooooc se mi líbí tahle x-) http://www.net-nabytek.cz/produkt/289... x-) Taky jsem koukala, že ta barva v obýváku je spíš červená než vínová, ale to asi udělal ten blesk, tak to prosim vyfoň znova, ju? ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?