Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
kac : ahoj...ale jo viděla jsem vzorek,ale jak se to položilo tak se to nějak celý víc vybarvilo...předtím jsem to viděla jen na fotkách a ty nějak zkreslujou...vzorek nebyl tak brutálně červenej :-N(tak jako asi trochu přeháním,ale červený je to doost echech) ..dík moc
Profilova fotka
iza: ja nevim, nedokazu si to predstavit, ale cervena a tmave hneda by nemusela byt uplne spatna kombinace. Samozrejme zalezi na odstinech jednotlivych barev,ale ja bych se toho nebala
Ahojky izy, na začátek, sem mužeš psát, my rády přivítáme někoho novýho :-D I když s jiným termínem ;-) Já se přikláním ke godi. Myslím, že červená a hnědá k sobě jdou bez problému. To bys musela mít nějakej móóóóc zvláštní odstín ;-)
Profilova fotka
ahojky holky, musim se pochlubit - dneska nam privezli dvere:-)
super, tak doufám, že hodíš fotky!?! U nás dnes dělají dlažbu v chodbě a včera nám konečně namontoval zásuvky, takže už je to hotový a každý ví, kam se trefovat, doteď jsme zapojovali do zásuvek jenom my s manželem, protože nikdo nevěděl, kam to strčit :-D
Profilova fotka
hamar: hodim,ale az po dovoleny, protoze zatim zustanou uskladneny u nich a bude se to odvazet az prijedeme z dovoleny.
včera jsem byli v Bauhausu a viděli jsme dveře z masivu - myslim bříza? Nějaký světlý se sukama, nebyly ale lakovaný, za 1800,- divný...nějak málo za masiv....
to je teda divný...
Profilova fotka
kaci: nebude to treba tak silny masiv jako u tech drazsich, nebo to muze byt 2. jakost prave kvuli tem sukum a dela to hodne i to ze to neni nalakovany, coz to cenu taky snizuje. Ale proc ne,nebranila bych se tomu
holky dík moc..no s odstupem času mi to už zas tak děsivý nepřijde..začíná se ze mne stávat nějakej puntičkář..co se teda toho baráku týče..ale koukám, že vy to taky nemáte lehký ;-)
Holky, teda musím se pochlubit, jsme majiteli dvou sedaček Ektorp, tv stolku a stolečku do obýváku. Ale teda povím vám, celých 100km (tolik to máme z Brna, z Ikey o pár víc) to byl pořádnej hukot. Vozejk přeloženej, co chvíli jsme stáli, protože jsme pořád měli pocit, že to klouže a radši ani nemyslet, dyby to na dálnici spadlo. Celou dobu jsme jeli 70km/h, ale ještěže je taťka dobrej řidič. Uuuuuuuuuuuuuf. Celkem jsem se chvilkama potila i já a to nemluvím o mamce, ta chytla hysterickej záchvat hned na začátku a držel se až k baráku :-D Ale v 23h jsme to složili na stavbě a už můžeme přijímat návštěvy :-D
Profilova fotka
hamar: no tak to gratuluju, hlavne ze je to doma, to je nejdulezitejsi. Nas tohle taky ceka, chci z Ikei 2 komody a nejblizsi Ikea je Praha, takze taky tak 100 km.
Článek se načítá
Jé, tak to mam štěstí, že to mam do Ikei asi jen 20 km :-D Ale loni, když jsme jeli kupovat ty dvě sedačky (1 dlouhá 2 m a široká metr) tak jsme měli co dělat, abysme to narvali do dodávky, pak jsme to vezli ke tchánovi, tam jsme to museli vytáhnout do baráku do 1. patra, takže taky hustý....a tak za měsíc zase všechno svážet od tchána, od mojí mámy, z chalupy a navážet do baráku, to bude taky cestování :-| Hamar: jakou barvu jste si koupili? A máš i náhradní potahy?
godi: tak si pořiďte nějaký velký auto, anebo nega vozejk. U nás by bylo v pohodě, kdybysme vezli jenom jednu sedačku, ale tím, že byly dvě a ještě k tomu ta velká byla nahoře, tak to byl fakt masakr. To bylo nekonečných 100km. kati: máme to v barvě béžové, teda spíš hnědé, ale časem si k tomu chci koupit nějaký náhradní potah. Jelikož jsme tam byly večer a odjížděli jsme až v 21h, tak jsem náhradní potahy neřešila. Radši jsem si koupila tv stoleček a stoleček. Potahy se dají dokoupit kdykoliv a hlavně už k nim nemusíš mít vozík. V září má být nový katalog, tak další putování za Ikeou vidím na září, ale nabrala jsem tam hodně inspirace na šatník a na chodbičku, ale musím si to dělat na míru, protože máme ukosený stropy a to by se nám tam nevlezlo ;-) Já jsem ještě zvědavá, jak nám truhlář doveze kuchyň, to bude taky sranda :-N
hamar: a kdy máš mít tu kuchyň hotovou?
kati, to nevím, příští týden nám dovezou na stavbu spotřebiče a já doufám, že do 14dní bude kuchyň na světě. Dívala jsem se na net, jak dlouho vyrábí ta firma dvířka a mají tam 7 dní, takže to by byla celkem pohoda, ale stolář mi říkal, že to trvá až 3 týdny, tak nevím. Až s ním budu mluvit, tak se ho musím zeptat :-| Snad to bude jen 14dní :-N A jak jsi vůbec dopadla ty s tím stolářem?
Profilova fotka
hamar: neboj, mame Hondu a velkej vozejk:-)
Profilova fotka
tak devcata, ja zitra odjizdim se zrelaxovat a az se vratime, tak to zacne:-) Budou hotove obe dve koupelny, takze se vrhneme na horni patro, aby se to vsechno obililo, mohli se udelat podlahy a postupne zacit zarizovat. Sice zadne more jen Ceske Svycarsko,ale i tak se tesim
godi: tak přeju hezkou dovču a naber síly na pozdější práci ;-) hamar: ]-( no právě, že ještě nijak, ve středu mu manžel volal, kdy se už konečně sejdem, tak prej, že máme ještě zavolat v pátek, to je dneska, že se domluvíme na tenhle tejden, ale manžel mu dal docela kouř, takže doufám, že tenhle víkend to už fakt bude!!!!!! :-(
Profilova fotka
nam oznamili ze dodaci lhuta na kuchyn 8 tydnu....
tak já doufám, že nám truhlář řekne max. 5 tejdnů, protože to myslim řikal, když jsme se u něj informovali, ale to bylo před x měsícema,takže se situace mohla změnit :-(
Profilova fotka
tak se tu mejte, my odjizdime:-) a budu se tesit po navratu na novinky od Vas:-)
hoja kati, tak jsme tu zůstaly samy. Ani jsem nestihla popřát godi hezkou dovču :-N , tak aspoň na dálku - hezkou dovču :-D . Co u vás nového? Už jste se nějak pohli s tou kuchyní??? Povedlo se toho stoláře nahnat? Manžel dnes zabetonovat sprchovou vaničku, teď se to vyizoluje a může se to obkládat. Švagr slíbil, že to do konce týdne bude obložený, tak snad to zmákne. V sobotu už totiž chci stěhovat první velkou věc :-D :-N :-D Teda ještě větší než jsou sedačky a stoleček do obýváku :-D
hamar: ahojky, jsem zničená :-( Truhláře jsme sehnali, zaměřil, domluvili jsme se na konečný verzi. Na stavbě jsem se ho ptala, jestli má fólii Ořech Milano, řekl, že jo. Tak jsem byla strašně ráda, že budu mít tu kuchyň, co jsem viděla v Oresi. Pak jsme přejeli k němu do výrobny, kouknout se teda na ty fólie, Ořech Milano opravdu měl, ale byla to úplně jiná barva než to v Oresi, takže mam smůlu ;-( ;-( ;-( Jelikož jsem hrozně nerozhodná a manžel mi moc neporadí, tak jsem ho poprosila, jestli by mi to půjčil domů, tak jsme nad tim s mámou seděli do 12 do noci :-( Vybrali jsme dva odstíny, Olši, která ale vypadá jako světlá třešeň a švestku, což je tmavší dřevo, já si vůbec neumim představit, jak ta švestka bude celkově vypadat, ale přiklánim se spíš k ní... Jestli dneska dorazim domů za světla, tak to zkusim vyfotit a dám to sem. Dneska nebo zejtra to už musim truhláři vrátit, aby se to už mohlo objednat. Ach jo, štve mě, že když už jsem si byla jistá, co se mi na 100% líbí, tak on to nemá, to jsem přesně čekala, ale kvůli tomu si nebudu nechávat dělat nekvalitní kuchyň od Oresi.... |-|
kaci, to nestojí za to. Radši si vyber něco jinýho než abys pak litovala. Neboj, ono se ti to potom bude určitě líbit. Z malýho vzorečku toho moc nepoznáš. Já jsem taky zvědavá na celkový efekt :-N Ale je mi líto, že si nejsi stoprocentně jistá, snad po výsledném efektu budeš spokojená ;-) Určitě musí mít nějakou folii, která té tvé vysněné bude podobná ;-) Když jsem měla já vzorníky, tak tam byly malý odchylky, ale jinak skoro všechno na jedno brdo :-D No jo, kdyby byl výběr z pěti fólií, bylo by to jednodušší, ale zase by měli všichni to stejný a to by byla nuda :-D Neboj, určitě vybereš dobře ;-)
hamar: měla jsem pučenej vzorník asi od 5ti firem, to co jedna uváděla jako světlou třešeň, druhá uváděla jako olši a třetí jako hrušeň, takže podle toho se to vůbec nedá posuzovat. Truhlář řikal, že ve skutečnosti třešňový dřevo vypadá jako olše v laminu....tak to je pak těžký no... Něco podobnýho tam měl, ale to se mi už prostě nelíbilo, to si radši vyberu něco jinýho. Ta švestka je i celkem sukatá, takže už nenechám dělat nějaký prolisy, už by to asi bylo moc přeplácaný a tim jak je spíš tmavší, tak si myslim, že k tomu krásně vyniknou ty hráškově zelený doplňky, spíš než k tý olši=třešni :-) Jen prostě rovný dvířka i bez různejch zaoblení. Jinak jsem mu ještě řikala o tom, že v Oresi měli na šuplíkách to dýhování vodorovně a na skříňách svisle, tak se taky divil, jak to muselo vypadat.... To on prej nedělá, že i na šuplíkách to dělá svisle...Když jsem koukala na jeho stránky, kde má fotogalerii kuchyní, tak maj skoro všichni calvados nebo tmavou třešeň...
hamar: včera jsem dala do alba kuchyně fotky těch fólií na dvířka....
ahojky kati, já na to ještě mrkala večer, ale už bylo móóóóc pozdě, tak jsem pak neodepisovala a šla jsem spinkat :-D Mně se taky nejvíc líbí ta švestka, ale tady je ta třšeň strašně světlá. Já nevím, ale máš pravdu, záleží na konkrétní firmě. Tento problém jsme totiž měli i s oknama a následně garážovýma vratama. Já třeba mám výhodu, že pokud se mi to nelíbí na první pohled, tak pak už se mi to nelíbí vůbec a zase co mě zaujme hned, to se mi bude líbit vždycky. Teda u většiny věcí. No zpátky k té švestce, na těch fotkách to vypadá líp s tou černou deskou, protože tady ta bílá moc nevyniká, ale ve skutečnosti je to určitě jinak. Jinak se ještě musím pochlubit - včera jsem nakoupila světla do ložnice, chodeb a na schodiště a do obýváku, kuhyně a jídelního koutu :-D Navíc už máme i kliky, takže jsem úplně nadšená :-D
hamar: jééé tak to se máš...u nás to vázne a myslim, teda vim, že to do konce srpna nebude |-| |-| |-| jelikož to teď 14 dní stálo, stavbyvedoucí nebral telefony, dneska, když ho vzal tak se vymlouval na to, že maj všichni dovolenou a nemá lidi!!! Už je dávno po termínu, po tom, co se to protáhlo o měsíc, kvůli zimě a krovu, to mělo bejt do konce července hotový a budem rádi, když to bude do půlky září...než to dáme do kupy, tak je konec září, začátek října, nejradši bych ho nakopala do pr.... sice tam teď v pátek a včera někdo byl...dodělávaj omítky, ale takovym způsobem, že tam přijedou snad na 2 hodiny, udělaj kousek a zas jedou do pr....Já jsem tak naštvanáááááá!!!! Hlavně jak jsem měla od začátku roku jen tejden dovči v červnu, tak cejtim, že potřebuju i to volno, v práci už mě to nebaví a lidi mi lezou krkem...Tenhle tejden už měli zalejvat podlahy, dělat štuky a schody, ale tomu se vůbec nedá věřit. Jediný pozitivum na tom je, že stihnou přijít ty vchodový dveře :-N
kati, to mě mrzí :-( Já bych jim taky nakopala do pr... Ale uklidním tě, švagr slíbil, že do konce týdne nám doobloží horní koupelnu, udělá komplet spodní a položí dlažbu do chodby. Teď jsem tam byla a nic. Takový lidi žeru. Naslibují a pak skutek utek. Potom se hádám s manželem, protože chudáčkovi švagrovi křivdím, on má chudáček zlomenou pacenku, která ho strašně bolí (přitom zlomenina bolí prvních 7dní) a nakonec jsem nejhorší já, když mu šlapu na paty, aby to dodělal, protože zase stolář čeká, aby mohl usadit na pevno dveře ]-( Taky na zabití. Jsem zvědavá, jestli se do konce srpna stihneme nastěhovat, ale taky už v to přestávám věřit. Nakonec to dopadne, že se budeme stěhovat stejně ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?