Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Profilova fotka
godi1 - podivej se na www.iktus.cz, tam maji jidelni rohove lavice a dalsi pekne veci
godi: nábytku je spousta, co tě znám tady z tý diskuze, tak mi přijde, že na ničem nešetříte, takže pochybuju, že bys kupovala nábytek v Ikee - pro představu, ale celkem dobrý... ale když do googlu zadáš nábytek, tak ti toho vyjede....že nebudeš vědět, co dřív ;-)
Profilova fotka
martuli: diky za odkaz, ale tuhle firmu znam:-) kaci: budes se divit,ale budeme mit z Ikei komodu do loznice a nadobi do kuchyne. Nechci abych tu pusobila, ze nechceme setrit - jen si proste radsi koupim kvalitnejsi a drazsi vec, ktera me vydrzi nez kupovat lacinejsi, co budu za par let vyhazovat. Takze neboj, i nabytek z Ikei bude u nas doma, kamoska tim ma zarizeny cely byt a moc se mi to libi, takze Ikei se nebranim:-) Nerikam ze se mi libi uplne vse ale vybrala bych si:-)
godi, musíš si právě nejdřív upřesnit, jak bys asi chtěla mít nábytek poskládanej a podle toho můžeš vybírat. Další je abys věděla, do jaké barvy to asi chceš a pak jenom hledat. Neboj, ono ti časem něco do oka určitě padne ;-)
Profilova fotka
hamar: no uviidime, vcera jsem koukala na net, takze tak nejak +/- mam predstavu jidelny a dal uvidime. Asi se zajedeme nekam podivat
godi: no to já bych si taky radši koupila kvalitnější, aby mi to vydrželo, ale nemam tolik money, takže ložnici zařídíme Ikeácky nebo Kikácky :-D furt nevim, kterou z těch dvou postelí - tmavá Ikea nebo světlá Kika :-( Koupelnovej nábytek udělá truhlář, ale asi jinej než ten, co nám dělá kuchyň...a obývák se zatim uvidí, líbí se mi z Conectu nebo taky truhlář...sedačky a lampy jsou taky Ikea...A postupem času, až se to bude rozpadat, budem dokupovat ;-) stejně za těch pár let budu chtít už něco jinýho...
Profilova fotka
kaci: jo jasne, ja to chapu, vsechno to je o financich,ale manzel uz je takovy:-) Koupelnovy nabytek budeme mit z Hornbachu, obyvak sedackua si vim, stenu vubec nevim. No hele, ja bych brala tu svetlejsi loznici...
godi: s váma je to těžký...jedna je ulítlá na světlý dřevo a druhá (Hamar) na tmavý.... :-)
Profilova fotka
Ja jsem taky pro svetly :-) Me se ale vubec ve svetlem prostoru lepe funguje nez ve tmavem. Na tmavem jde hodne videt prach, coz treba v loznici si nedelam iluze, ze budu pravidelne litat s hadrem a otirat komodu a nocni stolky :) A vsude chci zhruba stejne drevo, pusobi to na me lepe.
Profilova fotka
kaci: zvol proste to, co se libi tobe:-)Jen ty sama vis, jak mas ten baracek koncipovanej, co mas rada, co se ti libi vic. My muzeme jen rict svuj nazor a bohuzel se v tomto pripade jaksi rozchazime:-)
ahojky, tak včera jsme měli kontrolní den...do pátku tam chlapi dodělaj štuky a ty opravy, co jsou potřeba a začátkem příštího tejdne se budou zalejvat podlahy. Taky jsme zjistili, že to střešní okno, co tam dali dodatečně je sice Veluxácký, ale má úplně jinak dělanou ventilaci a nějaký plastový zavírání, než ty dvě, co jsme tam už měli takže nám ho vyměněj...doufám, že to neni nějakej jinej model a tamty ještě budou... =-)
Profilova fotka
kaci: tak to je super, ze uz vam budou vylejvat podlahy. Ja sjem vcera koukala na ten obyvak a jidelnu, tak jsem si udelala docela predstavu, myslim ze jsem i neco vybrala, tak nad tim o vikendu sednu a nejak to zkusim dat dohromady. Jinak dneska mam 1/2 dne dovoleny a jdeme zase neco delat na baracek.
Článek se načítá
godi: no, super to sice je, ale mělo to bejt už tenhle tejden....jsem zvědavá, jak dlouho to bude schnout.... 8-( Dneska ještě jedem mrknout na podlahy, snad už na posled a bude rozhodnuto!
Profilova fotka
kaci: no tak pokud bude hezky tak myslim ze ty 3 tydny my to mohlo stacit, ale pokud bude hnusne tak pocitej daleko delsi dobu.
ahojda holky, kati, já teda radši budu gratulovat až to budete mít zalitý, jo? :-D Abych to nezakřikla ;-) godi a už máte komplet dodělaný ty koupelny? My včera byli koupit baterie do koupelen, měla jsem vybraný ze sika z netu a když jsem dojela do obchodu, tak mi řekli, že je mají jenom na objednávku anebo si je mám objednat přes net. Jenže já je chtěla nejdřív vidět, aby se mi do roka nerozpadly. Takže jsme museli vybrat jiné, ale jsem spokojená. Holky, kde jste vybírali osvětlení do koupelen. Pořád si nemůžu vybrat světla. V obchoďácích mají všechno na jedno brdo a hlavně nemají to, co se nám líbí :-(
Profilova fotka
hamar: jo mame to uz komplet oblozeny a zasilikonovany.Takze dneska si vezmu kybl a hadr a pujdu umejvat obklady:-) svetlo do koupelny jsme jste zatim neresila, takze nemuzu poradit
godi: taky bych měla jít pomalu uklízet, ale pořád to oddaluju :-p Vždycky tam uklidím tak, že když tam pak přijde manžel a něco chce, tak to nemůže najít :-N Tak jsem prohlásila, že klízet budeme zásadně spolu, aby věděl, kam si co dává :-D
hamar: my taky ještě po světle do koupelny nekoukali a jelikož tam budeme mít jen bodovky, tak to asi koupí stavbyvedoucí... godi: tak to pak nafoť celý, jsem zvědavá, jak to bude vypadat - ty koupelny ;-) Hihi, ještě, že já to uklízet nemusim :-D ale máme před barákem hroznou hromadu bordelu - měli by do konce tejdne odvízt aspoň igelity, polystyren a tak...zbytek asi pozdějc...ale nejhorší jsou ty igelity, ty lítaj po celý zahradě....
Profilova fotka
ahojky, tak jsme se vratili, uz me to vecne stirani podlahy od primalexu nebo sparovacky nejak prestava bavit:-) a halvne jak se v tom baraku porad pracuje, tak se na to stejne zase naprasi a ja muzu jit za 14 dni stihat znovu, ach jo:-)
godi, proto jsem to nechala, než se dali dveře a teď můžu hurá na stírání. Včera jsem si koupila nový nástroje - mop a kybl :-D a můžu zvesela začít. Ale taky to nebudu ještě hrotit v místnostech, kde se bude ještě něco dělat. Zezačátku jsem pořád lítala s hadrem (teda spíš lozila po kolenách, protože ta barva šla celkem špatně dolů ]-( ) a taky mě to přestalo bavit ;-) Ale to asi každou ženskou, která něco uklidí a chlap jednou projde a je to znovu jak od prasátek :-D
Profilova fotka
hamar: no jo no, ale tohle je potreba postupne odmivat jinak bych se z toho potom zblaznila. Kez by to slo mopem:-) peken kybl, hadr a pekne na kolena:-)
Profilova fotka
holky, dala jsem do alba obrazek, v jakem stylu bych si predstavovala obyvak - chtela bych znat vas nazor
godi, neboj, já klečela na kolenách i s mopem a drhla to ručně, protože to taky nešlo. To je asi úděl, že než to uděláš na hotovo, tak lozíš po kolenách ]-( chceš opravdu slyšet můj názor? Jako takové je to hezké, ale já už bych si dnes takovou sestavu (i když se to dá kombinovat) nedala. Jsem pro něco jemného, opravdu jen TV stolek nebo nějaká sestavička, pohovka a stoleček. Toto si dávala do obýváků generace mých rodičů a taky už přechází na "modernu". Toto mi připadá moc přeplácané a hlavně je to jen na prach ;-) Ale jak píšeme vždycky, důležité je to, co se líbí tobě a tvému manželovi ;-)
Profilova fotka
Všechny zdravím, pročítám Vaši diskuzi a chtěla bych se zeptat, za jak dlouho jste měli postaveno? My budem stavět víceméně svépomocí (kamarádi řemeslníci, na určité věci firmy), příští týden začínáme a do zimy bychom to měli rádi pod střechou a s oknama, abychom mohli přes zimu udělat vnitřky a na jaře bydlet :-) Je to reálné?
Ahojky evax, na toto ti řeknu svůj názor, pokud budete mít čas a hlavně peníze, tak se dá zvládnout všechno, ale zase na druhou stranu za jakou cenu... Musíš počítat, že na dodání oken je zhruba 6 týdnů a neudělají to dřív, než si to sami zaměří, takže to je jedno stání. Mezitím se dá ale udělat střecha a taky záleží na tom, jakou firmu na okna zvolíte. Pak taky záleží na tom, jak moc velká zima je a hlavně jak dlouho je. Nám tam nikdo jít v zimě nechtěl a hlavně pak třeba omítky a podlahy v zimě špatně schnou - toto prostě potřebuje teplo ;-) Můj názor je teda takový - dá se postavit barák za 3 měsíce, ale v jaké kvalitě a hlavně za jakou cenu. My taky chtěli za rok bydlet a stavíme už dva roky :-N
Profilova fotka
a čím to je, že se Vám to takhle protáhlo? Já právě doufala, že zima brzo nepřijde, a když už tam budou okna, tak se vnitřky dají dělat, může se tam topit přímotopem nebo už krbem..nebo ne? Už stavbu jednoho domu za sebou mám, s ex jsme postavili před 3roky barák 10x10-dvoupodlažní, také víceméně svépomocí a za 6 měsíců jsme se stěhovali, ale to nám vyšlo počasí a vše, stavěli jsme od jara do podzimu a Vánoce byli v novém. Ale teď si právě nejsem jistá, jak se to dá zvládnout, když budem začínat v září.. ale stavíme bungalov 14.5x10m, zase tam není zdržování se stropem a tak, no nevim. Peníze by být měly, máme hypotéku, takže finance by stavbu brzdit neměly.. no jsem na to zvědavá :-N
evax: juá mluvím za sebe. Nám se to zdrželo právě kvůli penězům. Sice máme taky hypotéku, ale pořád s ní byly nějaký problémy. Teda hlavně ze strany banky. Každý měsíc nové papíry, aby pustily vůbec nějaký peníze, pak tam chybělo zas něco jinýho, prostě problémů a problémů. Navíc to u nás je trošku složitější, protože to má manžel celé na sebe, jelikož já studuju a nevydělávám a prostě dokud jsme nebyli svoji, tak se mnou nikdo nechtěl mluvit (manžel jezdí kamionem, takže chodí domů až jsou úřady zavřený :-| ) Ale jak říkám, pokud je motivace, peníze a hlavně čas (teda na to co děláte svépomocí), tak si myslím, že se to zvládnout dá. Navíc my celý barák nechtěli zbytečně vytápět, protože jsme čekali do konce ledna na okna a pak už to nemělo cenu ;-) Důležitý je, aby vám nic nevyhořelo a všechno šlo jak po drátku, pak to půjde ;-)
Profilova fotka
hamar: jo je to na prach to mas pravdu,ale me se to prave docela libi, mit doma vystavene sklenicky a takove veci. No jeste mam v oku jednu sestavu, ale ta je drazsi, kdyz tak to sem hodim odpoledne. A hlavne my mame obyvak 6 metru dlouhy, takze neco se na tu stenu dat musi. No uvidime:-)
Profilova fotka
evax: my jsme taky prvne "hrabli" do zeme v dubnu 2005 a do dneska neni zkolaudovano. A cim to?? nejsou lidi, ktery by to delalo, nejsou penizky. Nekdo ti neco slibi ze udela a porad nic a porad nic. Protoze jsou veci ktery si sama proste neudelas, tak jsi odkazana na firmu a ty proste klidne muzou mit x mesicu zpozdeni a pak se to tahne... Ale pokud mate penize a cas abyste kazdy den na baraku makali tak by to mozna slo
Profilova fotka
hamar: Tak jsem hodila do albu fotku te druhe steny, tak budu rada kdy mi napises svuj nazor

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?