Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Ahojky,zato já hlásím kvůli počasí bod mrazu. Navíc nám švagr ohlásil, že teď dva víkendy nemůže, takže nevím, kam se posuneme. No, manžel slíbil, že to zkusí s mým taťkou nachystat na obrubníky a úpravu terénu. Ale jedna pozitivní zpráva, ale nevím, jestli už jsem ji nehlásila. Minulý týden jsme zaplatili zálohu na vjezdovou bránu, takže už by se měla vyrábět :-D A teď čekám na dovoz materiálu na plot, ale pořád mi nevolají, tak doufám, že třeba zítra :-( Mám tam mít totiž vestavnou schránku a hrozně se na ni těším. Možná víc než na celej kamion zámkovky a plotu :-N
Profilova fotka
hamar: no jo pocasi ted je vazne sileny, delat neco venku je vazne blby, protoze clovek nevi jestli za to odpoledne 4x nezmokne. A nevypada to, ze by se to melo nejak extremne zlepsit, prehanky hlasej porad. Tak mi dneska psal truhlar, ze postel je hotova k expedici, takze jestli to dobre dopadne, tak si pro ni v nedeli jedeme, uz se moc tesim. Pak hodim fotku.
Profilova fotka
Ahoj, omlouvám se, že Vám sem vpadám, jen by mě zajímalo jestli někdo z Vás už pokročilých stavitelů neměl problém se zdivem (v albu mám fota) jsme nespokojeni s takovým materiálem, ale vypadá to, že bude problém se něčeho dovolat. Zažil někdo z vás reklamaci u Porothermu? Dle technika od Wierbergera je to pouze "kosmetická" chyba a tudíž máme smůlu. Jinak přeji pohodové stavění ;-)
Profilova fotka
cori: my jsme staveli z Ytongu, takze bohuzel nemuzu pomoci, ale dle meho to teda normalni neni. Bych se teda branila, takhle popraskanae cihly nejsou normalni...
cori: to asi normální není. My teda neměli od Porothermu, ale ekothermu a takový problém jsme neměli. Rozhodně se poraďte s nějakým zedníkem a v Porothermu je otravujte a otravujte. Holkýýýýý, už máme před barákem od pondělí složený materiál, teď mít jen kouzelný prsten, otočit a přát si, aby to bylo hotové. Opět řešíme problém, když nebyl matroš, byli lidi, teď je matroš a zase nejsou lidi. Asi mi z toho praskne hlava. Do toho s učím na zkoušky, takže se fakt nenudím :-) A co vy? godi, musím ti pochválit tu postel, vypadá hezky.
Profilova fotka
hamar: hele to je vzdycky tak.. a kdyz je matros i lidi, tak zase neni pocasi:-) Neboj, oni se nejaci dobrovolnici najdou:-) Dekuji za pochvalu:-)
Holkýýýý, musím se pochlubit. Po necelém roce nahánění a dlouhodobém přemlouvání nám dnes konečně pověsili ryny. Sice se vyskytl probllémeček, že jsou daleko od baráku odpady, takže to musí přijet ještě dopojit, ale hlavní odvody už jsou a to je důležitý, protože jsme měli jednu stranu pořád mokrou. V sobotu chceme dělat ztracený bednění, ale jak říkám, pořád nejsou lidi a manža si na to netroufá. Přece jen ... založit plot není sranda, aby pak nebyl nakřivo :-N Uvidíme, jestli někoho do soboty seženeme. Rozhodně chci mít do konce června zámkovky a rozhrnutý terén. Třeba to stihnem :-| :-(
Hojda, tady je mrtvo jak na hřibově :-) (trocha černého hmoru neuškodí při tomto počasí) musím se pochlubit (zase, ale mám hroznou radost). Nakonec jsme sehnali zedníky, který když v pátek dojeli dělat, tak začalo pršet, založili nulu a jeli domů ]-( Ale v pátek přijedou znovu a chtějí za víkend zmáknout celý plot, tak uvidíme :-D Sice tomu zatím počasí nepřispívá, ale snad se to umoudří. A navíc v pátek chceme zavěsit zábradlí na balkon. Náš šikovný známý nám to za páteční odpoledne zadlabal a smontoval :-D :-D teď už jen pověsit. V pátek, po zavěšení, vyfotím ;-)
Profilova fotka
No tak to gratuluju, jen jeste aby pocasi pralo, snad uz konecne prestane prset. Nam tenhle tyden meli dozateplit baracek a kvuli pocasi zase nic, tak snad pristi tyden to delelaji. pristi tyden budeme mit hotove soupacky u schodiste, takze uvnitr se to docela hybe:-)
Profilova fotka
godi: tak soupacky budou az tenhle vikend,zacina se delat krb
Ahojda holky, tak hlásím, že u nás už stojí plot, dokonce máme od plotečku už zvonek, takže bezdráťák jsme dali na chalupu, máme hotovou terasu a jednou natřený zábradlí na balkoně, takže to konečně tak nebije do očí. Tento týden ještě zabetonujeme obrubníky ve vjezdech a hurá na terénní úpravy. Já se teď bavím natíráním latěk na plot, ale je to nekonečný. Ještě by tento týden měl přijet namontovat bránu a změřit branku. Pak už bude chybět jen fasáda a bude hotovo :-) A co u vás novýho?
Profilova fotka
hamar: koukam, ze teda jedete... my mame hotove soupacky (viz album), pokracuje se se ve stavbe krbu. Jen by to chtelo lepsi pocasi, aby se mohlo zateplovat, protoze kdyz kazdy den prsi tak to nema cenu, protoze by ten dest serval lepidlo z polystyrenu Jinak uvnitr pokracujeme malirskymi pracemi.. proste se porad neco deje
Článek se načítá
tak co je tu nového? Zase ticho a mlčení. U nás jsou za víkend hotové z části obrubníky, natřeno podruhé zábradlí na balkoně a pár latěk na plot a proběhla první večeře, oběd a kávička na terase. Včera odjížděli zedníci v osm večer-prý se jim nechtělo z terasy :-) No a dnes jsme měli s manželem úúúžasné probuzení. Manžel měl po 3 ráno odjíždět na Prahu a když šel ven s Baxem, tak zjistil, že máme před garážem jezero - praskla nám voda. Teď se jen modlíme, aby to bylo jen prasklou spojkou z hodin, když se předělávali do baráku. Jestli napíchl hadici, jak zarážel roxory na schod před barákem, tak jsme v háji a můžeme celé vjezdy, obrubníky a všechno dělat znovu ]-( U nás opravdu platí heslo: KDYŽ SE DAŘÍ, TAK SE DAŘÍ :-) A co u vás nového?
Profilova fotka
co povidas, ze ticho... ja jsem psala, ale nemuzu za to ze se ti nikdo pred tyden neukaze:-) No koukam, vy jste ale vazne sikulky, ale snad to bude OK:-) My jsme o vikendu vymalovali chodbu pred schodistem - koupila jsem "bananova zlut" no ale lahvicka byla oranzova, tak jsem si rikala, co to bude a nakonec vazne to je takova bananove zluto-zelinkava - vypada to moc hezky. Ted jsme zacali vyklizet obyvak a obrusovat steny... Doufam, ze tenhle tyden se konec vrhnou na zateplovani ze bude par dni bez deste. Jinak gril na terase roste, priste ho nafotim, abyste videli.
godi: já jsem tu skoro denně, ale když jsem ti chtěla odepsat, tak mi to nešlo přes tři dny poslat, tak pak už jsem se ani nepřihlašovala. Všechno nafoť, já to mám taky sice vyfocený, ale jaksi se nemůžu dokopat ke stáhnutí do PC. Ale hned jak to stáhnu, tak to hodím i sem. My budem snad zítra, pokud se teda manžel nějak rozumně dostane z práce, kopat tu vodu, tak jsem zvědavá. Pořád se všichni dohadujem, čím to je, tak snad zítra tu Záhadu vodařskou rozluštíme.
Profilova fotka
no tak ty sem taky koukej dat nejaky fotky, at vidime jak pokracujete:-) No tak doufam, ze vam to s tou vodou dopadne dobre a nebudete to muset vsechno prekopavat...
Profilova fotka
hamar: tak jsem dala do alba ten gril, aby jsi videla
ahojda holky, tak se zase hlásím. U nás se pořád něco děje, akorát teď jsme měli víkend na raftech, takže se nic nedělalo. Tento víkend ale snad stihneme ještě upravit terén. Dnes jsem tři hodiny vyškubávala v pralese za barákem bodláky a heřmánek, ale výsledek je jako bych tam nic nedělala, takže to posečem křoviňákem a při úpravách budeme vybírat. Jinak s tou vodou to dopadlo tak, že když nám předělávali vodoměr, tak tam dali spojku a ta praskla. Ale muselo t týct už minimálně týden než se to dostalo nahoru. Takže to spravili, ale říkali, že to nikdy neviděli. Ani nevím, jestli jsem se pochlubila, že áme zahradní sezení? Zedníci už papkají na terase. Teď ještě řešíme zateplovák, tak snad to do podzimu stihneme. Já jdu zítra na stavební úřad a už zkusím vyřídit žádost o kolaudaci, ale uvidíme, co mi paní řekne. Jinak už asi týden stahuju do PC fotky, ale pořád se k tomu nemůžu dokopat, tak snad to zítra stáhnu a určitě sem pár fotek hodím, ať vidíte pokrok ;-) A co u vás novýho?
Profilova fotka
ahojky, no my pokracujeme na tom krbu...nove foto nemam. Zitra by nam meli dodelat vrchni beton na terase, o vikendu se bude stavet leseni a od pondelka zacnou zateplovat zadni cas a delat uz fasadu. Jinak jsme se pustili do malovani obyvaku a pujdeme se podivat po nejake plovoucce, tak jsem zvedava, jakou vybereme.
Hezký večer holčeny, teda poslední dobou asi jen godi, ptž Kačka tu nebývá. My dnes udělali další kousek - rozhrnuli jsme terén, takže o víkendu máme zase prácičku. Pak dodělat plotečky a naše mimísko může lítat z vesela venku. Teď ještě začít fasádu a jsem spokojená jak... ani nevím jaký přirovnání použít. Minulý víkend jsme byli na raftech, teď budeme sjíždět v sobotu Moravu, tak zase moc neuděláme, takže to zase neděle jistí. A co u vás novýho? Godi, kdy se budete stěhovat???
Profilova fotka
ahojky, ja ti tak zavidim, ze uz delate terenni upravy... ja myslim ze nas to bude cekat asi az na jare, ze se to do zimy nestihne, ale tak to nevadi.No my zateplujeme posledni stenu a mela by se zacit delat fasada, ale jestli se to stihne do konce prazdnin to vazne nevim. Jinak v sobotu jedeme kupovat plovoucku do obyvaku, takze vnitrek se tak nejak pomalu chyli ke konci.. jeste nam zbyva pracovna, ale to bude makacka, protoze z toho je skladiste materialu tak to vynosit bude zajimavy:-) Kdy se budeme stehovat to nevim, ale chtela bych vanoce v novem, tak uvidime....
ahojda godi, já ti zase závidím zteplovák. Měla bych ho stoprocentně radši než terénní úpravy. Ale třeba to u nás taky stihneme do zimy. Aspoň mi to kluci slíbili, že si udělají čas. My s manžou v neděli konečně navrtali pár latí na bránu a branku, takže přední plotek už se taky rýsuje. Já včera natřela podruhé laťky do polatí, tak snad to o víkendu doděláme. Já sem chtěl hodit pár fotek, ale než jsem je stihla z mobilu stáhnout, tak jsem si ho utopila a teď čekám na opravu. Pak je sem určo hodím ;-) Však do vánoc byste to stihnout měli, když už dokončujete ;-)
Profilova fotka
prosim, te kdyz vidim to tempo s jakym to delaji, tak nez se dostaneme k zatepleni te posledni steny, tak vy uz budete mit davno fasadu:-) Takze budete mít dřevený latkový plot??
máme plot z face blocků v kombinaci s laťkama. Včera se manža dostal z práce domů, tak jsme navrtali druhé polatí, já to dnes celé natřela, takže už nám chybí jenom jedno a natáhnout pletivo na bočním plotě. Snad bude v neděli pozemek uzavřen. Dnes už mám dokonce premiéru ve stání auta z bránou :-D Nedalo mi to a musela jsem si to místo vyklidit a zkusit zacouvat, jestli se vlezu ;-) Naštěstí vlezla :-D Zítra se chystám na stavební úřad se domluvit s paní na kolaudaci - nemáme toti hotovougaráž, tak jestli to bude problém. Její šéf mi řekl, že to problém nebude, ale radši ji nebudu obcházet a radši se budu domlouvat přímo s ní. Kdyby mi na to přistoupila, tak jí tam rovnou nechám žádost a hurá do kolaudačního řízení. Akorát teda nevím, jestli budeme mít všechno, snad jo :-| godi, u nás bych to s tou fasádou tak rychle neviděla. Budeme rádi, když to zmákneme na podzim. Nejsou penízky a když už to vypadalo, rak to nevyšlo :-(
Profilova fotka
aha, tak to my bychom chteli plastove latky - je to bezudrzbove, nemusi se to lakovat a kdyz na to koukas tak z metru, tak to neni ani poznat ze to neni drevo. Takze uz zarizujes kolaudaci.. to je fajn:-) No u nas by to pry mohlo byt hotove do konce srpna, ale to vazne nevim jeslti stihnou natahnout fasadu za 14 dni, kdyz vidim tu jejich pracovni moralku:-)
to existuje? platové laťky? To jsem nikdy neslyšela. U nás bylo rozhodnuto, i kdyby jsme o tom věděli. Manžel má rád dřevo, takže radši budeme natírat. Ale na ty plastovky se schválně mrknu. Zajímá mě, jak to vypadá. Dnes jsem chtěla zajít na ten stavební úřad, ale jaksi nestíhám, takže jsem jí psala mail, jestli může v pondělí, tak uvidíme, co napíše. Navíc stejně potřebuju manžův podpis a ten teď jaksi nemám. godi, s těma pracantama je to všude stejný, ale je fakt, že co nám teď dělali kámoši ten plot a budou nám dělat tu fasádu, tak jsem je musela honit na oběd, ptž pořád makali. To je z extrému do extrému :-N
Profilova fotka
no jasne ze to existuje. Tady kousek od Pardubic to primo vyrabi jedna firma a vazne to nevypada spatne. Tchan to ma na plotu a pohode. Ja mam rada taky drevo, ale ne venku, kde na to pusobi ruzne vlivy a musis to porad lakovat a pretirat, to by me nebavilo, takze to vyresime takhle... http://www.recyklace.cz/cs/produkty/P... Pak je tu jeste jedna firmy, taky se tim zabiva, ty jsou teda drazsi, ale ty vazne vypadaji jak drevo a ty si dame na balkon. Nam to dela jeden znamej, kterej ma ma rozjetejch x kseftu a nestiha a zdravotne na tom taky neni nejlepe...ma silene vysokej tlak 220/135 to neni zadnej problem takze treba 3 dny neprijde protoze je mu spatne, tak to je potom tezky,ale zase nam to udelala doslova za par korun
už jsem si to našla na netu, ale zrovna asi nějakou firmu, kde se mi to moc nelíbí. Ale třeba to v reálu nebude vypadat jak na fotkách. Je fakt, že tam to bylo i blbě vyfocené. Já jsem to všechno teď natřela a dřív jak za dva roky to znovu nedělám :-) ono to máš těžký. Ti kluci jsou taky naši známí, takže to taky dělají o hodně levněji, proto já si zase nemůžu vymrčovat termín a musím čekat, až si udělají čas. Jak říkáš, mají rozdělaných 6 kšeftů a pak nestíhají. U těch známích je nejhorší, že málokdo umí říct narovinu, jestli to zvládne nebo ne. Uvidíme, jak to dopadne u nás :-|
Profilova fotka
omlouvám se, že jsme vám sem vlezla a nakoukla na vaši diskusi, taky uvažuji o těch plastových plotovkách v barvě cihlové... viděli jste je některá:??? dřevo je dřevo, to je rpavda ovšem není nad pohodlí. ;-)
Profilova fotka
Máme doma u domu tmavě hnědé a ke dřevu bych se už nevrátila ani omylem. Kvůli barvení a taky hlavně kvůli mechu. Na dřevěnejch se pár měsíců po natření objevil vždycky mech a tady nic. V případě potřeby se dají klidně omýt. ;-) Pouze u elektr.brány musel být mohutnější rám než byl ten původní,přecfi jen je to o něco těžší než dřevo.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?