Začátek stavby květen,červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj najde se někdo kdo právě v tomto období začíná stavět a chtěl by pokecat??
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem tde zase po dlouhé době. Minulý týden jsem dělala státnice tak jsem si jela odpočinout k načim a tam nemají iternet. Alcar: jj, do země je to hnus a hlavně se to strašně táhne (hlavně unás) ale hrubá roste hezky. My jsme dnes jsme udělali střechu (pokryli), bylo nás tam 7, takže to šlo v pohodě. Začali jsme asi v sedmu a asi před hoďkou jsem přijeli domů.Bylo to v pohodě, akorát si myslím že mě zítra budou pěkně bolet ruce, vždyť mi rukama prošla každá taška. ale jsem ráda že je hotovo.
Ahojky Jamus, tak to musíte pořádně zapít a oslavit, ať vám střecha slouží! A co máte za krytinu? My jsme zatím pořád v hlíně, je tu hnusně a v základech je blátíčko, tak musíme počkat, až to vyschne a můžem pokračovat. Ach jo, kéž by bylo pořád hezky a stavba nebyla závislá na počasí... 8-(
Jamus, jsem nakoukla do tvého albíčka a baráček fakt roste před očima... x-) Máte to pěkné! ;-)
Profilova fotka
Alcar dávali jsme KM BETE ELEGANT, barva višňová. Dnes tam dám už i fotky ze střechy. Celkem to jde rychle, zatím, teď to půjde už hůř.
Jé, tak to my taky asi budem dávat KM betu, ale briliant a černou. Rozhodujeme se, jestli nedát Tondach, ale asi cena rozhodne. KM beta vychází levněji. Měli jsme ji i na minulém baráčku a byli jsme spokojeni. Brali jsme ji do Janíka a nebyla skoro žádná rozbitá..., takže super x-)
Chtěla jsem napsat od Janíka... :-N
Profilova fotka
No tak to jsme na tom podobně. Taky jsem se rozhodovali jestli Tondach nebo KM BETU ale cena zvítězila. Mě se taky líbí černá, ale přítelovi ne, tak jsme se shodli na višňové. My jsme to brali přes stavební firmu, kde pracuje budoucí tchán a byli jsme domluvení že nám kdyžtak vymění,když budou rozbité. Byly tam špatné 4 krajovky, takže ty nám tam zatím chybí, čekáme až nám je dodají. No doufáme, že ta střecha vydrží, protože plno lidí říká že betonové rychle sejdou, že pálené jsou lepší, ale uvidíme no.
No, tam je spíš problém, že na nich po čase začne růst mech. Ale jde to spíš vidět na té klasické cihlové, po pár letech je prostě zelená... Proto my chceme tu briliant, na které je ta laková (či jaká) vrstva, která by tomu měla aspoň na delší dobu zabránit. Ale s tou vínovou teda nevím. Ale ta by měla být tmavší, tak tam to snad taky moc vidět nepůjde. No co, hlavně, že nebude zatékat dobaráku, ne? :-)
Profilova fotka
No právě si taky myslím, že dřív se na ně nedával žádny krycí lak, nebo jak bych to řekla, a my jsme si vzali tu poglazurovanou, nebo něco takovýho. 8-)
Aha, tak to máte asi taky tu briliant, ne? Ta Elegant je bez a ta briliant je ta s tou glazurou...
Profilova fotka
Standart je bez ničeho, Elegant je nějakej lak a briliant je ještě něco lepšího. Nebo tak nějak to je
Profilova fotka
jinak máme tvar HODONKA
Článek se načítá
Tak mi to nedalo a jukla jsem přímo na jejich stránky. =-) Tak v té řadě KMB Beta je typ: standart, efekt, elegant, briliant a v řadě KMB Hodonka typ: elegant a briliant. Elegant a Briliant má glazuru, s tím že ten briliant má "super" glazuru. Tak jsme se konečně domákli... ;-) My budem kupovat asi tu KMB Beta, ale je fakt, že ta Hodonka se mně líbí víc... Na kolik vás vyšla ta krytina na celou střechu?
Profilova fotka
jj, taky jsem na to koukala. Nás vyšla krytina na 56 412 kč, jestli Tě zajímají ještě nějaké ceny tak máme www stránky a tam je veškerý rozpočet dumjari.wz.cz. Ten bliliant asi bude lepši, bude ještě odolnější.
Tak už jsem tam byla se kuknout a máte to pěkné. ;-) I ta střecha se povedla. V těch cenách se moc nevyznám, ale pošlu tam manžu, ať se podívá. Hrubou stavbu řeší spíš on, na mě teprve řada přijde, až budem vybavovat vnitřek a zahrádku. To se přímo vyřádím! :-D
Profilova fotka
Ahoj holky tak mám zase časík něoc sem napsat, my řežeme jako o život ještě tak týden a pak budeme čekat až dotvrdne deska a začne se dělat kostra a vazba. už jsem sem dala taky pár foteček tak můžete juknout, jinak Jamus vám to teda roste rychle tak se mějte já letim vařit ať mají hoši co jíst ahoj
Ahojky děvčata, tak vidím, že s tou naší závratnou stavěcí rychlostí se za chvíli přidám do diskuze "začátek v srpnu"... My jsme furt tam, kde jsme byli. Čekáme, až nám ty základy trochu vyschnou, ale jak, když tu je jeden den pěkně a druhý zase prší?! ]-(
Profilova fotka
Jo tak na to už se taky těším až budeme zařizovat :-D ale to si ještě pár měsíců počkám ]-(
Profilova fotka
Holky já se taky strašně těšim až budeme zařizovat, akorát je teda problém v tom že nebude za co :-D :-D
Profilova fotka
simope: tak toho se taky tak trošku obávám =-)
Ahojky, tak to máme všechny stejný problém. Představy se rozplynou pohledem na výpis z účtu... :-| Ale uklidňuje mě to, že barák bude určo stát a základ na bydlení se taky snad zvládne... Bude kde bydlet a dodělávky už počkají. A zahrada bude holt v nedohlednu, no... ]-(
Profilova fotka
tak my doufáme že t hypo uděláme kuchyn a koupelnu, a jestli budeme spát jen na madračkách, tak co se dá dělat :-D
Profilova fotka
No ono je fakt já hlavěn co budu chtět nového je kuchyň a kouplna to by mělo být z hypo a pak alespoň sedačku a jídelní stůl a nějakou tu vestavěnou skříň, jinak tak nějak všechnoi máme a drobnosti neřešim, protože jsou nejdražší jako záclony, kytky apod. postupně nedá se nic dělat
No, tak my už jsme celkem vybavení co se týče nábytku apod., ale já věřím, že se najde spoustu věcí na dodělání. Třeba fasáda, která je drahá jak sviňa... Na tu už asi nezbyde. No co, cihlová je taky pěkná, ne? :-D
Profilova fotka
Alcar, to viš že jo cihlová je moc hezká takÿ by se mi líbila :-D ale bohužel já cihlu v našem baráku uvidim maximálně u komínu jinak to bude jen samá deska, nejhorší je že dodělávky stojí statisíce, naše hrubá stavba jsme počítali bude zhruba 1 300 000 s oknama a krytinou takže to bude taky lahoda hypo máme na 2 mil, novomanž. 300 tis a bojim se aby jsme se vešli
No, podívej... Na bydlení to bude určitě stačit. Ke konci budete muset přemýšlet, co je nezbytně nutné a co počká. Ale neboj, jednou to budete mít hotové a pak už se jenom posadíš s kafíčekm na terásku... ;-)
Profilova fotka
Já mám celkem strach z těch úprav okolí baráčku. Bude to finančně asi dost náročné, no ale co, budeme muset počkat. A kdo si počká...ten se dočká...
Jo, z těch úprav mi jde taky hlava kolem. =-) Nejhorší je, že spoustu věcí musí člověk vymyslet už teď (třeba elektřinu a rozvody na zahradu na osvícení apod.). Já už teď mám vymyšlenou úchvatnou věc! No nevím - "úchvatnou" - ještě jsem s tím neseznámila mm. Třeba mi řekne, že to nepude atd. No, ale dneska jde myslím všechno, takže žadné také na mě! :-x Chci si zasadit kolem plotu bambus nebo rákos a do země pod něj zapustit venkovní bodové osvětlení. Viděla jsem to v nějakém časáku a večer za tmy to vypadá úžasně. Úplně jsem se do toho zamilovala! Holky, já už chci bydleeeet! :-o
Ahoj stavitelky, tak můj manža dnes chystá s tchánem základy na zalití. Dávají štěrk a uzemňovací drát. V pondělí snad přijede domíchávač. Hlásí, že budou bouřky a přívalové deště. Doufám, že to vydrží, protože my tam nemáme ještě zpevněnou cestu a ten domíchávač by se tam nedostal! Tak nevím nevím, ale vidím to zase bledě... :-( A to má být takové počasí celý červenec. ]-(
Profilova fotka
ahoj stavitelky.. teda alcarku já nedávno jela kolem penzionu v polance a ten domek je jak ríkás pres cestu naproti?? Vypada super je veliky a urcite v pohode, ale to je fakt pech.. jinak MM delá uz od ctvrtka základové pásy(tvárnice) vcera jsem se konecne dotrápiliu s výklenkem, a ted uz to poujde snad rychleji , uz je to ve váze tak uz se nemusi tak domerovat.. Taky se hrozim deste, v po nám prijede dalsi náloz tvárnic, ale my máme nastesti zpevnenou komunikace, ale kdy navezemem ten drcený beton do základu nevim.. to uz fakt musi byt sucho at nám do hodí na pozemek budem toho potrebovat asi mooooc tun tusím ze 200 jestli se nepletu... :-o hodim nejaké fotky pozdeji enmám foták u sebe.. páá

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?