Začátek stavby květen,červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj najde se někdo kdo právě v tomto období začíná stavět a chtěl by pokecat??
Profilova fotka
Ahoj! Simope: jak se tak dívám tak s těma dělníkama mátepoád nějaké problémy, co? :-| tak to jsme na tom hodně podobně. Jak už jsem psala výše tak mme taky okna objednané. Plastové šestikomorocé ze vnitž bílé a zvenku zlatý dub. musím jít, dopíšu později
Profilova fotka
jamus: budeme mít stropy jen pobité prknama, bude tam půda třeba na lyže, zimní věci apod. Bude normál pochozí, dá se tam postavit, kdyby něco, dá se tam udělat další pokoj, ale myslím, že nám 4+1 o 130m bude na uklízení stačit bohatě :-D Teď se chystáme na For Arch a třeba vydyndáme ještě nějakou slevičku na okna, garážová vrata, máme dvoje, tak to by mohla být množstevní sleva nebo pohon za korunu :-) Jojo, je to legrace, včera nám navezli dalších 17 palet porothermu, tak se kluci činěj :-)
Profilova fotka
simope: my okna včetně dveří cca 120 000 vč dveří ze zadu garáže a dvoje garážová vrata Hormann s pohonem za cca 58 tis. Okna uvnitř bílá a vně zlatý dub, nejspíš RI okna. Kuchyň mám už jasnou představu, jen to hodit do projektu od našeho architekta, nebo si u něj půjčím PC a udělám si to sama :-)
Profilova fotka
Ahoj, no třeba teď s dělníkama problémy jsou, že čekáme, ale když měli pauzu poprvé tak zase bnyl klid vše si připravit, my budemem mít okna taky plastová ale 5 ti komorová, máme to od kámoše má firmu a sám nám 6 komorová nedoporučil že jsou zbytečně drahý a téměř žádný rozdíl v tom není, myslim si že kdyby to nebyla pravda tak se nám asi za každou cenu bude snažit prodat ty dražší my budeme mít okna na celej barák cca 9 velkých, 2 malá, 1 vchod. dveře dveře do díny a francouzské okno, z venku zlatý dub ze vnitř bílá za 120 000,- vrata rozměr 3000x2100 za 33000 s pohonem a 2 dálkáčema tak uvidíme
Profilova fotka
No, my máme dvoje vchodový dveře, 1 franc. dveře, 7 velkých oken, jedno střední, dvě malá a dvě podlouhlá do garáže. Taky chceme 5ti komorový, prý 6 komor nemá smysl a je to zbytečně drahé, přesně jak říkáš. Jéé, já už se těším na For Arch, až budem vybírat :-))
Ahojky, tak my taky budeme mít asi 5-ti komorové, ale uvažujem o trojskle... Nevíte někdo, jak je to finančně, o kolik je to dražší? Chceme bílé z obou stran. A ty garážová vrata, mi neříkejte, že jsou tak drahá! :-( Jinak na For Arch jsme taky chtěli jet, ale manža musí do práce na školení, takže nakonec nejedem. A tak jsem se těšila... ;-(
Profilova fotka
Jen poznámka, nemá smysl okna předimenzovat, když na to nemáte stěny. Spočítejte si, nebo nechte spočítat, jaký máte index propustnosti tepla a zvuku stěn vč. omítek, zateplení atp a podle toho si kupte okna. Mohlo by se stát, že se okna budou rosit. Když budou předimenzovaná, jsou to vyhozené peníze a když poddimenzovaná oproti stěnám, bude jimi utíkat teplo. Takže okna tak, aby indexy byly srovnatelné.
Zuzanko díky, máme určitě v plánu si to nechat vše propočítat, i u zateplení baráku. U prvního baráku jsme měli euro a dvojskla a rosily se, teď chceme plast a trojskla a u toho je to asi velmi důležité. Nic nenecháme samozřejmě náhodě a pečlivě to proberem. Aby se mi zase rosiily okna, to teda nechci... Naši mají euro v trojskle a vůbec se jim nerosí a to neměli vůbec propočítané. Mají holt štěstí...
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jak pokračujete? Nám budou zítra nebo v pondělí zalévat věnec, super. Tak už jen střechu, příčky, komín a hrubá stavba je hotová :-)
Ahojky, tak my jsme na tom podobně... ;-) Začínají nám dělat strop, zhruba příští týden ve čtvrtek by nám ho měli zalít betonem. Střechu máme domluvenou koncem října. Doufám, že se nic nešprajcne. :-.
Profilova fotka
Ahoj, tak to my jsme už trochu dál, aletaky jsme začali chvíli dřív. Teď momentálně pořád čekáme na ty okna, dveře a vrata, ale už by to snad tak do dvou týdnů měli přijet udělat. Teď si dáváme trochu oddych, dodělali jsme příčky, akorát nám chybí mezi kuchyní a koupelnou, protože jsme čekali než nám příjdou luxfery, ty už přišlitak tak jdeme v sobotu dodělat. Jinak jsme si namalovali elektriku a začneme to sekat, aby se toho vysekalo co nejvíc než budou okna. No a přes zimu budeme odpočívat.TO bude leháro 8-)
Profilova fotka
Ahoooj, tak mám zase chvilečku a přispívám do diskuse, nám snad dneska dodělali venkovní opláštění, o víkendu děláme schodiště, po neděli fasádu a položení krytiny a mají dovést okna, dveře a vrata a pak veškeré dodělávky, výhoda naší stavbičky je, že tammůžeme dělat i přes zimu tak srdečně doufám že snad na jaře už budeme bydlet, jdui se vrhnout na nějaké fotečky dám sem jak zase pokračujeme. Zatím se mějte pa pa
Článek se načítá
Tak jsem omrkla vaše albíčka a roste vám to jako z vody... Máte to moc pěkné! Simope, jakou budete mít fasádu? x-)
Profilova fotka
Alcar, díky tak to se mě moc ptáš to teda fakt netušim ale zjistim to až si vzpomenu.
Sim :-D Tak to je úplně první věc, kterou jsem měla naplánovanou... Ale bohužel na realizaci si ještě chvíli počkám... :-N
Profilova fotka
Ahoj Alcar jestli myslelas barvu tak tu vim od začátku okr (oranžovou) a co jinak jak vám to roste my už máme okna v týdnu snad bude střecha štíty už máme 1. vrstvu fasády a na jaře bude druhá a pak barva nebo jak se tomu nadává dneska už si musim udělat čas a dám sem fotky je to ostuda holky jakou plánujete značku spotřebičů do kuchyně teď tu je u nás akce na set CANDY ale bojim se a nevim poraďte
Profilova fotka
ahoj nějak mrtvo, co holky jak stavíte? dala jsem zase pár foteček
Simope, tak vy teda jedete. Úplně zírám, že už vám ten baráček krásně stojí. x-) Máte to moc pěkné. My vyzdíváme druhé patro, tento týden se bude zalívat věnec a 15.11. začínáme dělat střechu. Letos chceme dát ještě okna a pokud bude mírná zima (čemuž moc nevěřím), tak chceme dělat i rozvody elektriky a vody apod. Uvidíme. Každopádně omítky a podlahy asi až na jaře, až baráček trochu proschne. Jedni blázni vedle nás začali stavět ve stejnou dobu jak my a už dělají fasádu a do vánoc chtějí bydlet! :-S Brrrrrrr! :-S
Profilova fotka
ahojky. No tak to jsou teda borci, protože zděný baráček by měl promrznout ten náš nemusí, ale my to letos opravdu nestihneme, možná kdybychom měli peněz na rozdávání a nechali si to udělat tak už bydlíme, protože tohle se dá za 3-4 týdny udělat kompeltně na bydlení (samozřejmě až po vyschnutí desky) ale uvidíme, dneska už snad dodělají 1. vrstvu lepidla na fasádu a na jaře druhá a pak barva, manžel už dělá uvnitř vatu někde už přiklopil 1 vrstvu desek a začneme do měsíce dělat vodu, topení a plyn a asi v lednu má v plánu manža že si začne dělat elektriku tak uvidíme, holky ještě se chci zeptat co krb budete mít?a co centrální vysavače?
Ahojky, tak my krb budeme mít určitě. V bývalém domě jsme měli krbová kamna, ale nebylo to ono, takže teď chceme obezdívaný krb. A centrální vysavač nechceme, nedávno jsme si koupili nový a drahý vysavač, takže i z toho důvodu. Ale asi bych ho nikdy nechtěla. Naši ho mají, ale vůbec ho nepoužívají. Ta nádoba je strašně velká a než ji naplní, tak to tam leží a jsou v tom beztak roztoči. Takhle po každém vysávání vezmu nádobu (máme bezsáčkový vysavač), vyklepu jí a umyju a je připraveno na další vysávání. Ani nevím, jak to je s rozvodama, nebudeme mít sklep, takže bůhví kde bychom tu nádobu museli mít, v garáži by zavázela, a navíc ono s rozvodama je to naprd, už tak máme problém se zásuvkama natož s dírou na vysavač. V budoucnu na to místo budu chtít dát nějakou skříňku a zadělám si díru tak, že nebudu moct vysávat a centrální vysavač mi bude naprd. Ale je to můj názor, určitě to má i pozitiva, že člověk nemusí do schodů tahat vysavač apod. Ale já jsem takový konzervativec, takže můj názor na centrální vysavač neberte moc vážně. :-N
Profilova fotka
Díky Alcar zajímá mě to proto že je to dost velká runda peněz a nechce se mi do toho investovat takže moc moc díky za zkušenost
Profilova fotka
Ahoj holky! Tak nám včera předali dokončenou hrubou stavbu a je to nádhera! Ještě 15.12. přijdou okna a gar. vrata a to bude teprve paráda. Přes zimu se dít nic nebude, budem vymrzat ;-) :-) No a jen co se oteplí, šup na další věci! Jinak centrální vysavač nechci ze stejných důvodů jako alcar taky nechci a schody namáme, takže lux nikde tahat nebudu. A krb mít budem, s výměníkem, aby nám vytápěl celý barák + kotel na elektriku, v koupelně a v předsíni bude topná rohož.
Profilova fotka
Ahoj holky tak zdravím opět po delší době nějak není moc času. Tak už máme vrata a dveře no hurá a můžeme pokračovat zatím nám tam moc táhlo takže se tam dělat nedalo, takže mezi svátkama manžel začne dodělávat přízemí první vyrstvu desek a strop a pak nás čekají příčky a rozvody no a pak celýá vršek takže ještě práce nad hlavu tak se mějte a hezké svátky a nového roku? Ať nám ty domečky hlavně stojí.....a vše nej
Ahojky, tak se taky po dlouhé době hlásím. Tak my už máme hotovou střechu, máme okna i vstupní dveře, příčky taky hotové, garážová vrata dodají v lednu. Teď si daváme pauzu, stejně je v baráku zima. Ale jak se trochu oteplí, vrhnem se na rozvody a na podlahu na půdě a v garáži. x-)
Profilova fotka
ahoj, tak jak jste daleko?
Profilova fotka
Ahoj holky, tak já tedy hlásám, máme okna dveře vrata a celou hrubou stavbu prostě a teď jsme dodělali stropy, začli jsme příčky a dolní opláštění a spodek bude připraven na rozvody, které začnou snad do konce měsíce, nám tam až taková zima není je to docela dobře izolované a manža si tam topí malinkejma kamínkama a asi dobrý nestěžoval si, je tam tak akorát příjemně na práci. Jinak zatím žádné novinky.
Profilova fotka
Ahoj holky, my máme okna, dveře, garážová vrata a necháváme domeček vymrznout, super, v těhlech mrazech :-) Jinak se chystáme na rozvody el., topení, vody, příšky máme hotové, čekáme na nabídku podlah, omítek, fasády, sádrokartonů na strop... Jen tak dál :-)
Profilova fotka
ahoj, tak já také. Jsem na tom v podstatš úplně stejně. Máme příčky, okna vrata a dveře. Máme už i hlavní rozvody el. Až trošku povolí mráz tak se vrhneme na vodu a topení. Tak ať se daří!!!
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Ahojky holky tak jak už bydlíte??? :-)
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Ahojky, Simope, tak co? Už bydlíte? My ještě ne, ale už se blížíme do zdárného konce! Na podzim snad.... :-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?