Finep Britská čtvrť + co se zábranami z mléčného skla

25. lis 201980

Máte někdo zkušenost s bydením od Finepu, v Britské čtvrti nebo i jinde? My jsme s manželem pro ty stodůlky plně rozhodnuti, byt vypadá vtipně, jen jeden detail nám hodně vadí - neodradí nás to od koupi, ale chtěla jsem se zeptat, zda se s tím dá něco dělat:

V bytech jsou snížená okna, což znamená, že před nimi je zvenku panel, proužek z mléčného skla jako zátaras. Totéž je použito i na balkonech.

Bohužel mi přijde škoda koukat z okna na mléčný pruh skla, vypadá to jako pohled z nemocničního okna. Asi není možné se na stavbě domluvit, že bychom na své náklady obstarali identické zábrany z průhledného skla, že? Vím, že to asi neprojde, kvůli "jedinečné architektonické komplexnosti vnějšího vzhledu budovy" - ale kdyz vidím, čím si lidi běžně "vylepšují" okna a balkony, tak tohle mi fakt nepřijde tak strašné :/

Normálně jsme i uvažovali, jestli to proste nevyměníme po nastěhování. Přece, když se to "náhodou" rozbije..tak co, ne?
Případně to mléčné sklo oškrábat nejde, že? samolepka to také není, že?

Vypadá to prostě hrozně nemocničně, evokuje mi to pobyt v Motole, nemužu si pomoct:/ Ale je to JEDINÁ!!! vada, kterou ten byt má, ty Stodůlky jsou pro nás prostě boží, i ten byt je krásný.

 • na boku u rámu oken je vidět uchopení skla zvenku. Dodali bychom jim na stavbu naprosto identické kusy skla.... jen se obávám, že nám to prostě z principu nedovolí 😞 Koukněte, že ta zástěna je do výšky hlavy, když sedíte. Je to v podstatě jako permanentní záclona, kterou nelze vytáhnout:/

 • @myfairlady řešila bych to nastehovani. Na kolaudaci určitě budou vyžadovat jednotný vzhled. Pak bych to vyměnila a jen čekala jestli společenstvi nebude mít s tím problém.

 • podle me pokud vymenite nez budete mit spolecenstvi , coz bude trvat nejaky ten patek tak se nic nedeje. otazkou je jak to bude vypadat, kdyz bude jeden byt jiny.

 • Sponzor fóra
 • jo, máš pravdu. jako chtěli bychom to MAIMÁLNĚ!!! podobné. nebo třeba všechno mléčné, jen průhled prostě kousek tam, kde se to kříží s výhledem okna. A třeba ne na všech oknech ale jen v obýváku. Jasně. Na kolaudaci určitě jednotný vzhled, asi to neřešit s firmou, protože ti na to nemají nejmenší zájem, a pak si to zkusit vyměnit a čekat, zda to někomu bude vadit a nebo to projde.... Děkuju ! 🙂

 • .@myfairlady  my jsme se stehovali v srpnu, a svb meli od unora, takze v pohode stihate.

 • @jkjkj a jak se vám tam bydlí? Je to fajn? 🙂

 • @myfairlady  my bydlime jinde, myslela jsem tim, ze nez bude svj tak to potrva. jak jste vyřesili to sklo?

 • nijak, dum bude hotovy az za dva roky 🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat