Gerflor lepená vinylová podlaha tloušťka 30 nebo 50 ?

15. zář 202070

Dobrý den,

prosím, máte někdo lepenou podlahu Gerflor? Dnes nám pán v showroomu doporučoval spíše tloušťku 50, ale na netu jsem se dočetla, že 30 do domácnosti bohatě stačí.. Tak jsme na vážkách… Samozřejmě myslíme i ekonomicky.

Poprosím o zkušenosti, moc děkuji.

 • Dobrý den, přímou zkušenost nemám, nicméně manžel podlahář by volil do domácnosti 30 - má za to, že to dostačuje, navíc se dají nadbytečné dílce schovat a v případě poškození jednoduše vyměnit. S ohledem na nižší tloušťku je 30 o trochu vhodnější pro podlahová topení (méně izoluje). Největší výhoda je v ceně. Nicméně žáleží na zákazníkovi a lidé si domů dávají jak 30, tak 50.

 • @pj_bydlime  budeme to mít rozdělené - v přízemí bude 50 lepená v dílcích ( máme psa, dítě a bude tam fakt provoz) a v patře bude vinyl v roli HQR. Myslím si, že by nám ta 30 stačila, ale pro jistotu jsme vzali tu 50, kterou nám doporučil ne prodejce, ale přímo člověk, co ty podlahy 25 let pokládá a shodou okolností má tu 50 taky doma...

 • Máme třetím rokem v celém RD (přízemí i patro) vinyl v roli - Gerflor Texline 1970 - tedy 30mm. A jsem spokojení. Jsme běžná rodina s malými dětmi. Psa doma nemáme. Taky bych se obával, že 50mm už bude izolovat dost. I ta 30 izoluje, protože má filcovou podložku, ale je to daň za to, že je měká (a když netopíme podlahovkou tak bude asi i o něco teplejší), než klasické vinylové dílce. Jejich prospek píše: "dostatečně odolné pro použití ve všech bytových prostorách, ale také v komerčních prostorách s nízkou zátěží".

  Výhodou bylo rychle položení, myslím že do 25m2 se nemusí ani lepit. Snese ne-úplně rovný povrch - ten filc něco "vyrovná". Neklouže - ta naše má vroubky, ale zase se musí vytírat pouze v daném směru. Ve srovnání s laminátovou podlahou, voda na podlaze přestala být problém. Spadlý nůž apod. sice může udělat dírku/zářez, ale ten se jakoby stáhne, takže není vidět. Pán na prodejně mluvil o tom, že na ní můžete nechat x-let stát pračku a pak ji dáte pryč a ona se za pár týdnů vyrovná - tomu bych nevěřil a raději jsem dali pod gauč a skříně zbytky co zůstaly. Pod stolem a židlemi nemáme nic, ale je pravda, že při pohledu z boku jsou trochu protlaky vidět - ale běžně si toho nevšimnete.
  Myslím si, že zvláště v patře je zbytečné utrácet za 50tku.

 • Sponzor fóra
 • @sasynkamil  Děkuji za reakci !

 • @minaharker  taktéž děkuji za reakci, myslím, že to tu spoustu lidí řeší a přijdou jim tyto informace velmi přínosné.

 • @mr_falko  Právě, že pán na obchodě nám říkal, že 50ku má také doma a doporučoval by jí, ale zase když tam nebyl paní na obchodě říkala, že 30 bude stačit, pokud nemáme psa... Tak to ještě propočteme, o kolik by to vyšlo navíc a asi i cena rozhodne.

 • @pj_bydlime  Asi tak.. pan určitě nemá v jedné místnosti 30 a v druhé 50 a má psa? A marži má větší na 50. Řídil bych se spíše tím, že pokud máte doma psa a ta 50 je odolnější tak tu. Sami víte jak moc vám pes dokáže zničit podlahu. Zda tedy musíte dát přednost odolnější podlaze před lepším prostupem tepla z podlahovky. Teď mě napadá, je vůbec ta 50 odolnější, nebo je "jen" hrubší, tím pádem to je především o tom, že je měkčí, tedy blíže pocitu koberce, lepší odhlučnění, lépe izoluje apod. - což se může výborně hodit do paneláku/bytového domu a RD bez podlahovky, ale do RD s podlahovkou to může být naškodu.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat