Lepený vinyl bez lišt?

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, kvůli elektrickým topným rohožím jsme zvolili lepený vinyl, otázka zní, je možné nedávat lišty? Lišty se mi nelíbí, podlaha přechází na betonové zdi a lišta by vypadala hrozně... Případně jiné řešení? Děkuji mockrát za reakce.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@honzik75 teď moc nevím, proč je to adresováno mně, protože my lišty máme 🙂
Odpovědět
@ptjj To bylo spíše adresované mně 🙂)
Odpovědět
@pj_bydlime to není nic osobního z mé strany. A nejsem odborník. Ale vím, že všichni řemeslníci rádi silikon, protože to lépe či hůře nasoplí a je rychle hotovo. Krásně se to vytlačuje. Ale smršťuje se, špiní, špatně se renovuje. Rozhodně si nemyslím, že silikon bude mít stejnou životnost, jak lišty. Doma se snažím silikonu maximálně vyhýbat. Do těžce namáhaných prostor (sprcha) jsou mnohem lepší a odolnější tmely. Píšu výše - na bázi polymeru, polyuretanu. Když dojdete někam to Bau..., tak si můžete udělat slušný přehled, co se vyrábí. Tyto tmely jsou zpravidla hustší a hůře se s nimi pracuje. Sám jsem to použil do sprchy místo silikonu, který po roce začal odcházet. A zatím stále jak nové i po dalších roce. ALE u podlah se většinou dělá dilatační spára, protože se počítá s tím, že podlaha pracuje. Takže na mě vůbec nedejte, protože já si nedokážu představit, že bych podlahu bez lišt. Zatím jsem nezažil žádnou dřevěnou, nebo vinyl, která by alespoň trochu nepracovala.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@pj_bydlime Dobrý den, mohla bych také poprosit o fotku vinylu a lišt či bezlištového provedení? Jak jste s tím spokojeni?
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?