Problém se záchodem - zápach a únik moči do záchoda z jiného bytu

27. bře 201740
avatar
Autor

registrovaný 10. 3. 2016

3 příspěvky ve fóru

27. bře 2017

Koupili jsme byt v novostavbě, novostavba má celkem 4 patra. Poslední dobou se čím dál víc setkáváme s problémem se záchodem. Vůbec nevíme, co s tím a jestli to má vůbec nějaké řešení. Když odejdeme na celý den do práce, nebo jsme pryč delší dobu, tak se pak vrátíme do bytu a v prostoru záchoda je cítít strašný zápach. Mimo to nám do záchoda z jiného patra uniká asi i moč, protože voda je vždycky žlutá. Jakmile se hned vrátíme, tak okamžitě použijeme různé dezinfekřční pomůcky, který zápach zlikvidují a několikrát spláchneme. Ale v poslední době stačí, když se vrátíme z práce domu a stejně zápach na záchodě poci´tujeme, ikdyž není tolik intenzivní, jako když se několik dní v kuse nesplachuje. Vůbec nevíme, co s tím. Jestli je to vada záchoda, odpadu....Našla jsem na internetu různé diskuze, ale všude se prakticky píše jen o tom, že si to člověk způsobí sám špatnou hygienou. To vylučujeme. Jelikož záchod a jeho okolí čistíme dezinfekčními prostředky pravidelně a nikdy neodcházíme z bytu, aniž bychom např. nespláchli... Dokáže nám někdo poradit? Jestli by se s tím nedalo náhodou něco udělat? Nebo má aspoň někdo podobné zkušenosti a je to v několikapatrových bytech zcela normální? V bytě žijeme už rok, půl roku v pořádku, teprve nyní jsme se to začlo dít a je to čím dál častější.Děkuji za rady.

 • avatar

  registrovaný 18. 8. 2016

  1 175 příspěvků ve fóru

  27. bře 2017

  nejspíš nebudou úplně dobře udělaný odpady

 • avatar

  registrovaný 5. 5. 2015

  36 příspěvků ve fóru

  27. bře 2017

  Řekl bych, že na vině budou asi špatně udělané odpady, když se to nedělo předtím, tak se asi odpady zanesly a teď dělají neplechu. Zkuste obejít sousedy, jestli se s tím potýká i někdo další a mohly by se udělat nové odpady nebo si pozvěte odborníka ať vám poradí, ten přímo uvidí co a jak.

 • avatar

  registrovaný 8. 2. 2012

  143 příspěvků ve fóru

  27. bře 2017

  Zdravím, tipnul bych problém s odvětráním stoupačky odpadu. Stoupačka musí být celým svým průřezem od střechy po vtok do kanalizace průchodná. Stačí aby se nad váma přicpala a slašky vám budou odsávat sifon v záchodové míse .. viz vaše symtomy.

 • avatar

  registrovaný 31. 5. 2014

  108 příspěvků ve fóru

  27. bře 2017

  Měli jsme problém se zápachem na záchodě (nově zrekonstruovaném), nemohli jsme na to přijít.Nakonec stačilo nadzvednout mísu, pod ní byla špatně nasazená(skříplá) manžeta.Výměna manžety vyšla na 70Kč a je pokoj.Ale možnost, že je to způsobeno špatně fungujícím odvětráním stupaček je mnohem pravděpodobnější.

Přidej příspěvek

avatar

  Nenašli jste co jste hledali?