Výklenek/Nika sprchový kout

Dobrý den, prosím o radu, jak velkou Niku/výklenek máte ve sprchovém koutu? Dle mých propočtů má největší věc a to je pěna na holení 22cm do výšky, nic vyššího už není, takže bych to přizpůsobila na tuto výšku? Případně co doporučujete vy? Jaká hloubka je praktická? Máte i osvícení led pásky? Viz fota, moc děkuji!
Odpovědět
Ještě přidávám fotky 🙂
Odpovědět
@pj_bydlime Mně se líbí niky o rozměru podle obkladu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano,my.to mame taky podle vysky obkladu.. A nam.teda elektrikar rekl,ze elektrina takhle u vany byt nemuze.
Odpovědět
Taky jsme přizpůsobili velikosti obkladu, ať je co nejméně spár. Osvětlení ve sprše led pásky nemáme, jen pod vanou.
Odpovědět
@pj_bydlime Dal jsem to na velikost obkladu, 60x30. Hloubka je tak, jak mi příčka dovolila, tedy jen cca 8 cm, ale vše tam drží, nic nepadá. K podsvícení jsem neviděl jediný přínos, takže jsem to zbytečně nekomplikoval. @kacunek2019 elektřina tam být může. V bazénech apod. je podsvícení normálně běžné. Jen je potřeba dodržet zásady a volit komponenty s patřičným krytím.
Odpovědět
Děkuji moc za příspěvky! 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Jak se vlastně taková nika do příčky (bez přizdění) technologický dělá? Jak jste postupovali? Máte nějaké fotky z průběhu práce?
Odpovědět
@wampec dělá se to tak, že se vyzdi předstěna a v ní se prostor niky vynechá..
Odpovědět
@wampec nám v koupelnovém studiu řekli, že to proberou se stavbou a vysekají niku do stěny, přizdívat a tím zmenšovat velikost jsme odmítli
Odpovědět
@artep1987 takto si to taky představujeme. Kdy máte v plánu realizovat?
Odpovědět
@wampec realizace až po položení PT. Takže se teď čeká na lepší počasí a až budou mít čas 😄 (předání domu až v září, ale ve smlouvě můžou mít až rok navíc bez sankce). Jen dodám že to budou vysekávat do nosné zdi (ne do příčky). Pokud je to "tenká" příčka asi jedině prizdít.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?