Nákup v Polsku. Vyjde to tam levněji než tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky - chtěla jsem se zeptat na zkušenosti nákupu v Polsku - co se týče baterií, vaniček, van, sprchových koutů, obkladů, atd. Kde byste doporučili v Polsku - ale jezdíme na přechod Český Těšín. Vyjde to tam opravdu levněji než tady??? Díky za tipy - i odkazy. :-)
Odpovědět
@poslednipretorian Dobrý den. Můžu se zeptat, jak vypadá beton Cieszyn po třech letech? Děkuji.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, oživuji diskuzi. Pro jaký materiál či výrobky má dnes smysl jezdit do Polska. Prip. Je možná si to nechat zaslat do ČR? Jsme z Vysočiny, takže Polsko je pro nás daleko. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@lokomotiva13 můžu ti sdělit, že se to setsakrametsky vyplatilo.... Ale hovořím z vlastní zkušenosti cca 3roky zpět. Nevím jak je to teď. Několikrát jsme si před stavbou a během ní udělali výlet a objeli to co jsme chtěli v ČR a pak jeli do PL. Tak jedině si uděláš nějaký research toho co tě zajímá..a můžeš detailně propocitat včetně ceny nafty tvyho času apod. Jinak mám z PL Dřevo hliníková okna, dlažbu do celého domu, do technické umyvadlo, nějakou sanitu, nějaká světla
Odpovědět
Profilova fotka
@ozzy77 @lokomotiva13 Letos jsme kupovali v Polsku sádrokarton, OSB desky, skelnou vatu a tvárnice na příčky a vyplatilo se to teda dost. 🙂
Odpovědět
@ozzy77 a kde tam hledat drevenou podlahu? dekuji
Odpovědět
@ozzy77 děkuji 🙂 Nábytek z masivu - dá se někde v Polsku sehnat? Ceny u nás jsou šílené.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt to netuším, neřešil jsem
Odpovědět
Profilova fotka
@lokomotiva13 vůbec nevím, to mne nezajímalo
Odpovědět
@luciekocur kde jste prosím nakupovali? Klasické markety se stavebninama?
Odpovědět
@lokomotiva13 Masivní nábytek jsem v Polsku nenašel o moc levněji, možná teď jak je dobrý kurz to bude lepší. Pro ukázku (stránky v češtině) Woodica. Nakonec jsem objednal od nás z firmy Vykona. Jako jedni z mála nabízejí i klasický (ekologický) lak. U alergiků pozor na ty olejové/voskové nátěry, na zkoušku jsem koupil jednu takovou postel (svetspanku) a nakonec je bokem jen pro hosty, i po třech měsích vylučuje dráždivý odér.
Odpovědět
Profilova fotka
@logginn nene, našla jsem si polské stavebniny. Rozeslala mejly s žádostí o nacenění materiálu a pak jsme si vybrali podle ceny. Čím dál od hranic, tím levnější. Sice doprava byla drahá ale i tak se to vyplatilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt v Castoramě nebo v jiných stavebninách
Odpovědět
Článek se načítá
@luciekocur děkuji moc za reakci, takže jste na to šli klasickou cestou, právě když jsem si zohledňovala dopravu, tak jsem si říkala že se to asi až tak nevyplatí, ale byly to počty od oka, věřím, že vy jste to měli možnost opravdu porovnat s cenami u nás 🙂 po novém roce to asi zkusíme taky, ale je otázkou, jestli situace s elektřinou neovlivní i ceny v Polsku.
Odpovědět
Profilova fotka
@logginn Jasně, za zkoušku a porovnání nic nedáte. I oni na podzim zdržovali materiál ale pořád, i po zdražení, byl levnější než u nás. Držím palce 🙂
Odpovědět
@lokomotiva13 Já třeba zaplatil za dopravu dlažby 4000 a i tak se to sakra vyplatilo 🙂 Určitě do toho jděte. Stačí jen hledat.
Odpovědět
Profilova fotka
@lokomotiva13 I já se připojuji. Taky to máme dal do pl a chceme pvc a koberec. Tak asi i s dopravou...
Odpovědět
@katerina_navratilova @marek_15 @luciekocur @logginn my potřebujeme vinyl, dlažbu a obklady, osvětlení, tapety, dveře, vodovodní baterie - mám ale strach to nakoupit online, bojím se, aby kvalita nebyla mizerná. Zajímalo by mě však, zda tam i "značkové" zboží vyjde levněji než u nás - např. umyvadla nebo baterie
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím jestli se to lisi z doby pred covidem ale my tam nakupivali vse co slo. Uz kvuli tomu ze maji daleko vetsi trh a tim i obrovskou skalu vyberu desingu......u nas otopny zebrik s netypickym tvarem (bez sprusli ale treba listy apod) priplatek za desing +10 000kc u nich standartni zbozi za cenu jako nase "normalni" Mem z pl baterie, bridlicovou desku misto vanicky ve sprse, otopny zebrik, obklady.....v cr bych si nevybrala
Odpovědět
@lokomotiva13 Při současném kurzu se to určitě vyplatí. Nám stavěli barák z 90% Poláci, včetně materiálu z PL. Ušetřili jsme statisíce...
Odpovědět
@vafle @da68ni děkuji za reakci, kam se tedy jet podívat nebo z jakých stránek objednávat online? V Polsku jsem nikdy nebyla, řeč neumím a ke hranicím Polska to máme 200 km. Proto budu vděčná za jakoukoliv informaci, kam jet, odkud objednat a případně i co konkrétně vychází mnohem výhodněji než u nás. Např. ten otopný žebřík nebo vanička mě zaujaly. Moc děkuji
Odpovědět
@lokomotiva13 mrkněte na Castoramu, tam si můžete udělat přehled o cenách. Navíc teď už vozí do ČR, je tam číslo a zvedl to česky mluvící zaměstnanec. Já teď zvažuji SDK, mají je skoro o polovinu levnější.
Odpovědět
@mpavka nevím kde jste se díval u nás na ceny SDK ale takova vývar to není. Já si nechal všechno nacenit u nás v malych stavebninach a pak jsem zkusil castoramu něco bylo levnější tam něco tu ve výsledku v Polsku to vyšlo o tisícovku levněji což nemělo cenu. Navíc jsem si domluvil že co mi zbyde mužů vrátit. Ale hodně věcí vyjde v Polsku levněji obklady podlahy baterie atd. Já nejvíce ušetřil na kuchyni. Máme celkem velkou kuchyň skoro 7 m pracovní plochy a 5m závěsných skříněk . A daly jsme za ní necelych 60 tisíc a to jsme si vymysleli různé dovírání atd. u nás by jsme za ní dali 150-200 tisíc kort v té barvě. Ale něco se nevyplatí materiál v pytlech (lepidla atd.) Oblozkove zárubně.
Odpovědět
@edison101 obložkové zarubně se nevyplatí? Právě jsem na ně koukala na Castorama.pl a vycházejí levněji než u nás.. ? Ještě bych se zeptala, je na webech Castoramy a Ieroymerlin.pl všechno nebo mají na prodejnách širší nabídku než na webu? Dívala jsem se na bezfalcové dveře a výběr typu a dekorů dveří v bezfalcovém provedení je slabý..
Odpovědět
@edison101 Zelený SDK jsem se dostal na nějakých 90kč/m2 s dph, tam cca 10PLN.
Odpovědět
@lokomotiva13 na webech je vše. Na prodejnách určitě není víc než na webu. A ne vše co je na webu mají na konkrétní prodejně. Aspoň my jak loni objednávali dveře a obložky, tak na prodejně měli jen něco málo a pro nás se muselo vše objednat. Když jsme dodatečně měnili 3 dveře za neprosklené, tak jsme si pro ně jeli do vzdálenější prodejny než jsme původně kupovali.
Odpovědět
@lokomotiva13 to nevím kde. teď jsem se díval na obložky v 80cm stěna 100-140mm dub v polsku 456 PLN to je cca 2500 ( základna (boky) 348pln vrch 108pln) tam je nevýhoda že to nemají u sebe a když vemu v ČR třeba Siko které má stejnou kvalitu tak celé vyjdou na 2100 kč . @mpavka no já měl za 72kč/m zelený a 65 kč/m požární
Odpovědět
@edison101 a kdy to bylo? Já to bral minulý týden a u nas, co jsem poptal, tak bez šance...
Odpovědět
@lokomotiva13 děkuji za označení, bohužel tu značkovou sanitu nemám v oku, řeším teď spíš dveře a k tomu můžu říct toto. Já jsem obecně člověk, co volí střední až nižší kvalitu, protože jsem prostě marnotratná, nechci mít podlahu, ani kuchyň, ani baterku do konce života, sama teď při výběru vidím, jak se mi neustále mění preference, co se týče designu, navíc jsem v ranných středních letech, takže je opravdu pravděpodobné, že ještě jednou za život budu tyto položky tak či tak měnit. Já teď tedy porovnávám dveře, měla jsem vyhlídlé v Baumaxu, je mi prostě jasné, že do pěti let bude třeba křídla vyměnit anebo otapetovat, Baumax během roku zdražil cca o 800-1000 za kus. Díky vyhledávaní obrázků na googlu jsem si všimla, že loni v lednu mnou vyhlídlé dveře stály 1599, dnes 2 599 (na zakázku dokonce 2990) v polském Merkury marketu stojí 1800, nehodlám podporovat toto zdražování Čechům, ty dveře prostě tu kvalitu vůči ceně navíc nemají, nezačali používat žádnou lepší fólii. Dveře tedy určitě vyjdou v PL levněji, největší rozdíly jsou ve stavebních marketech u "obyčejných dveří", jak se pohybují ceny ve specializovaných obchodech za vyšší třídu nedokážu říct, ale myslím, že tam už možná rozdíl nebude takový, ale pořád se to vyplatí, hlavně když člověk kupuje i obložky a dveře do celého domu. Tam už se i menší rozdíl v ceně potom na celkové ceně určitě projeví, nedokážu vám však poradit konkrétní prodejnu/výrobce dveří blízko hranic např. Já půjdu do dveří z Leroy anebo Castoramy. Jo a jedny dveře, co mám vyhlídlé v Castoramě, stojí v přepočtu na CZK 2000, v Čechách to tady někdo přeprodává za 3500, což je samozřejmě běžná praxe, ale jen pro ilustraci.
Odpovědět
@mpavka bylo to někdy červenec srpen a takže ceny jsou teď už asi někde jinde. Navíc je to známý a bral jsem u něj celou stavbu takže jsem měl i nějaké slevy navíc bych tam musel jet minimalne dvakrát a mám to nějakých 70 km daleko. Ale pokud to nemáte 200 km daleko tak při takových cenách se to vyplatí.
Odpovědět
@edison101 tak to je pak jasné, já také vidím staré ceny a chce se mi brečet o rozpočtu z 2020 ani nemluvím. Nechal bych to poslat. Nakonec to beru, zde s tím, že můžu odebírat jak chci, a co neodeberu, tak vrátí. Samo to mám zaplaceno. Mám hotové rastry na rozměr 1250mm a oni mají 1200mm, tak to nebudu předělávat. Cenu mám prosinec 2021, teď už to je zase trochu nahoře, repektive nedají takovou slevu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?