v normě, nebo prasárna?

22. bře 202135

Dobrý den, můžete mi prosím někdo znalý věci říci, zda vady na fotkách jsou v rámci normy, nebo to máme reklamovat? Jedna se o novostavbu a obklady byly docela drahé (jedna se o velkoformátové dlažby) Děkuji moc za názor!

 • @lsin  ani nemusím být znalec 😃 je to okousané až běda - to neřezali na řezačce ale flexou, která to takhle udělala. Spárovačka tohle rozhodně neschová, nechala bych je to předělat.

 • A ten odstin silikonu je taky jak pest na oko 😬

 • @lucka_dc  děkuji

 • Sponzor fóra
 • @kopca89  jj, tímto “opravili” původní epoxidovou spáru.

 • Flexou budou jen rohové výřezy. Okousanost je dana obklady, nářadím a rukama.
  Pro některé obkladace je to bohužel v normě.

 • My jsme to teda měli taky okousane ale bylo to tím ze to byla dlažba určena na řezání vodním chlazením, nedávali jsme a řezání na speciální rezacce..

 • Je to naprosto strašné. Reklamujte.

 • @renatka_k  přesně. Faktem je, že některý řemeslnický prase to bude obhajovat, že to je v normě. Omlouvám se všem šikovným řemeslníkům.

 • Ty debilové totiž vůbec neví že se to má ještě zbrousit ty ozvejkany hrany brusným kamenem

 • Reklamovat, fakt hrozná prasárna

 • @lsin  Teď nám právě obkladač dělá koupelnu, tak posílám obdobný detail, ještě nezaspárovaný. Kdyby aspoň ty lišty sesadili na 45°, když neumí kamenické rohy...

 • @lsin  jako naše obklady kolem okna a kolem vany, tam kde se řezalo, okousané. Samozřejmě udělané flexou, kdyby se to vzalo na řezačku, prodražilo by se to. Zezačátku mě to štvalo, ale teď už to ani nevnímám.

 • @lsin  Nikdy jsem nepochopil sebevědomí takových prasat - přijdou k vám na stavbu, přesvědčují vás o tom, že zvládnou vše, co po nich chcete, a pak vám to zmastí víc, než kdybyste do toho šli svépomocně. I vás by trklo po prvních metrech, že takto to asi být nemá, ale to fušérské hovado pojede dál a bude to vydávat za standard, protože to tak dělá vždy, a proto je to v pořádku. Lišty kolmo na sebe s přesahem i bez úhlu, okousané řezy, silikon, nerovnosti, ... šílený. Jsem zvědavej, jak se k tomu dodavatel postaví, ale podle mě to snadné nebude.

  @kofejn  Kamenické jsou pěkné, ale i když jsem je původně chtěl, byl jsem od nich odrazen - jednak hodně záleží na kvalitě dlažby, jednak bych při první příležitosti do rohu na viditelném místě něčím bouchnul a vydrolil ho. Lišty ve finále úplně špatně nevypadají.

 • okousané to prostě být nesmí. To je čuňárna na max. Osobně nenávidím i ten silikon. Je to silikonový mor, tomu říkám. Chápu ve sprše, u vany, kde teče voda. Ale jinak k tomu absolutně není důvod. Před lety jsem rekonstruoval starý dům. Všechny obklady a dlaždy si dělal sám. Naučil jsem se to a vyhrál si s tím. Všude jsem do rohů dával flexibilní spárovačku. Vypadá to skvěle, nikde nic nepraskalo a všechny spráry vypadali stejně. Ten silikon se časem smršťuje i praská.
  Asi to chápu. Jde o čas a pracnost. Objet to silikonem je rychlejší, než se mazat se sprárovačkou. Ale vypadá to opravdu hrozně, zvlášť pokud odstín tak ujede.

 • Je to prasárna.

 • Sponzor fóra
 • Je to brutální prasarna. Je to na výměnu.

 • Není to vůbec hezký ale s reklamací podle mně neuspějete protože ten lepič co vám to dělal to prostě líp neumí.Já si po podobných zkušenostech začal obkládat vše sám a dokonce bez lišt a tyhlety rohové řezy si nechával dělat vodním paprskem s flexou to prostě nedokáže nikdy.Co ja nedokážu pochopit jsou ty lišty,bože to už není lepič ale snad závodník v lepení,na řezání uhlů není čas zboucháme to takhle...by mně zajímalo kolik si za to bere

 • Tak s tímhle bych se nesmířila. Mě dokonce obkladač volal, že pár dlaždic je lehounce prohlych a že ta spára bude o trošku odlišná. No asi tak o 1mm a nic není vidět. Tohle bych jim omlatila o hlavu.

 • Dekuji všem za příspěvek, vážím si toho!

 • @iveta_89  @lukoid  jako pardon, ale není nadávání do debilů a prasat trochu přes čáru? Bohužel, vypovídá to o naší společnosti. Respektive, kolik metrů čtverečních dlažby a obkladů jste položili?

  @lsin  co to znamená "docela drahé"? Takže na zdi je velkoformátová dlažba? U dlažby záleží hodně na kvalitě, bohužel, každý obkladač nadisponuje řezačkou s vodním chlazením a u velkých formátů bych to jako zákazník vyžadoval. Jenže já vím, o co jde a mnohdy ani ta vodní řezačka není výhra, když je obklad shit kvalita. A je taky obrovský rozdíl řezat dlažbu a obklad. Dlažba je o hodně tvrdší.

  Jinak souhlas, okousané hrany od flexy je dobré vzít kamenem. Ale taky se to musí opatrně, ať se neodlomí rožky. Já měl třeba dlažbu do technické, nové kolečko na řezačce a nebyl jsem schopen udělat řez v TOP kvalitě, prostě, někdy ta dlažby je na houby. Jinak, na vyřezávání obkladů do jako Lka u oken apod je finta, kde se to nemusí řezat flexou. Ale to mnoho lidí nepoužívá.

 • @davex  konkrétně se jedná o tuto dlažbu: https://www.koupelny-ptacek.cz/imola-azuma-dlazba-60x60cm-grey

  Já chápu, že je to asi náročné na řezání a obkládání, mohli to však říci dopředu a konzultovat to s námi, nebo říct, že na to nemají technologie a dalo se to řešit jinak a ne se tvářit, že to je v pořádku a líp to udělat nejde. To mě mrzí.

 • @davex  já osobně položil hodně metrů, svépomocí. Vidím jen 2 možnosti. Buď obladač zjistil, že ta dlažba je na houby a domluvil se s investorem, že to tak nalepí. Nejde s tím prostě nic dělat. Nebo se s investorem nedomluvil a pak to prase prostě je. Co je na tom nepochopitelného?

 • Co může vypovídat o naší společnosti víc než za takhle odvedenou práci chtít peníze. To je jako kdybych si šel koupit nový auto a jedny dveře měly jinej odstín, protože nastoupil novej lakýrník a on to líp neumí. Bud´ umím a udělám a nebo ne a radši jdu dál. Většinou jde o peníze, protože každý výrobce jasně píše čím řezat a aby ušetřil tak udělá takovouhle prasárnu!!!!!

 • @davex  "Respektive, kolik metrů čtverečních dlažby a obkladů jste položili?" Takže kritika práce fušéra vždy může přijít jen od toho, kdo tu či onu práci již ve větší míře dělal? Hudební kritik také musí projít několika kapelami? Filmový kritik herectvím? Nebo co je to za logiku?

  Prase to je, protože dělá práci, kterou evidentně neumí, a záměrně prasí a degraduje majetek investora. Jak nemám rád všemožné regulace a zákazy, tak přesně v těchto případech bych těm, co se dopustí něčeho takového na úkor své živnosti, bych oprávnění k výkonu řemesla bral, protože toto nemá s řemeslem ani svědomitým výkonem živnosti nic společného. Toto je jen výsledek nadměrného sebevědomí a přesvědčení, že když to investor nezvládne sám, zřejmě tomu nerozumí natolik, aby to, ať to dopadne jakkoliv, nezaplatil. Doufám, že je ten fušér pojištěn a objednateli bude vše související s nápravou této nehorázné prasečiny uhrazeno.

   @lsin  Koupelny Ptáček? Ten obkladač byl od nich? Protože pokud ano, nepřekvapuje mě výsledek.

 • Jsem ten poslední, kdo by chtěl dělat advokáta živnostníkům, ale hysterie, jaká je předvedená v tomto vlákně, mi také připadá trochu samoúčelná a teatrální. Ano, jsou tam vidět chyby a nějaké zjednodušení práce, ale rozhodně to není taková katastrofa, jak se v jejím líčení předhání někteří zdejší diskutující. Nic bych za to nedal, že sami to mnozí mají doma odfláklé daleko víc. Kéž by aspoň takováto práce byla standardem mezi živnostníky, když už si za to berou tak nehorázné peníze. Tohle když se pečlivě vyspáruje, bude to vypadat dobře. Kdo bude zbytek života trávit lezením po koupelně s lupou a studováním každého milimetru povrchu?
  Přál bych vám vidět, co předvedli řemeslníci u mě. Po pár metrech jsem je poslal pryč a položil jsem si těch skoro 200m2 dlažby a obkladů raději sám. Tam reálně hrozilo, že se o takovou podlahu bude zakopávat. Že prý prohlý materiál... Kdyby jejich práce vypadala aspoň jako tato, tak bych je jen slušně požádal o používání brousku na sražení hran.
  Za mě je to s přimhouřením oka v normě. Tedy pokud si za to nevzali 1000,-Kč/m2, v takovém případě bych samozřejmě měl vyšší nároky.

  P.S. Jestli se někdo domnívá, že k dělení zvolí obkladač přednostně flexu namísto řezačky z prosté pohodlnosti, tak je to přiznáním, že o tom nic neví a nejspíš ani netuší.

 • @josef1  Takže teď budeme řešit, kdo toleruje jak velkou fušeřinu a že by měl vlastně být kdokoliv, kdo nedopadl hůř než někdo jiný, spokojen? Ale no tak. Na všechno jsou technologické postupy, normy, dostupné nástroje, takže není jediný důvod cokoliv ve větší ani menší míře prasit. Vše se dá při pečlivosti řemeslu vlastní udělat tak, aby to bylo technologicky i vizuálně perfektní. Není povinností investora platit za prokazatelně špatně odvedenou (ne, není to diskutabilní ani subjektivní) práci jen proto, že tam dotyčný strávil x hodin.

  PS: "Za mě je to s přimhouřením oka v normě." V jaké normě? Ve vaší, protože máte malá očekávání plynoucí z nějaké horší zkušenosti a vám by to zřejmě stačilo. Tazatelce to nestačí, vadí jí to, vidí to a bude se na to koukat v případě koupelny min. jednu generaci, než dojde k rekonstrukci. Pokud jsou příspěvky zde teatrální a mohly by být zavádějící, nechť nechá tuto práci tazatelka znalecky posoudit - pak už nebude o čem z hlediska emocí diskutovat, protože bude podloženo, co vše dotyčný při své samozvané odbornosti zanedbal.

 • @lukoid  Mluví z vás fundamentální teoretik. Opravdu rád bych viděl výsledky vaší práce, případně práce, za kterou jste poslušně zaplatil. Jsem si jist, že bych tam chyby našel, dost možná bych vám to i strhal tak, až by vám z toho šla hlava kolem. Ruční práce není perfektní NIKDY. Bez chyb nedělají ani automaty, natož lidé.

  P.S. V normě takové, jaká je běžně k vidění ve výsledcích práce dnešních řemeslníků. Podle mých zkušeností je to v naprosté většině mizérie, snad ve všech oborech stavebnictví a nafocená práce podle mě nepatří k tomu horšímu. To neznamená, že je vzorová. Normou je to, co je dnes normální. Bohužel.
  Ale opakuji, kritéria jsou hodně odvislá od toho, kolik se za práci zaplatí. Pokud za to dá 500,-/m2, je to v normě. Pokud 1000 a víc, je to na předělání. Ale jaká byla částka nevíme, takže je to jen takové obecné hospodské povídání.

 • Manžel raději koupil pořádnou rezacku, kotouče a jal se obkladat sám, protože měl pocit, ze to nikdo lépe neudělá. Sice to trvalo asi o týden déle, než od profika a cena za nástroje byla taky vysoka, ale myslím, ze výsledek je opravdu dobrý. Co mu moc neslo je mozaika, ale to vyleze až při bližším ohledani.😉
  Dobří řemeslníci nejsou úplně na každém rohu, bohužel.

 • Dobry den, ty okousane okraje- s tim uz toho moc neudelaji, ale proboha tak priserne zasparovany sprchac bych je nechala vyskrabat a presilikonovat a pokud mozno barvou, ktera pujde k obkladu.. na tohle bych se divat fakt nechtela natoz za to zaplatit. Ja si silikonovala sprchac sama a takhle spraseny to fakt nemam. Mydlovou vodou pekne zahladit spary a vypada to slusne.

 • Taky jsem měl podobná hovada na rekonstrukci koupelny, hlavně neplatit dokud to neopraví....

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat