Vzduchotesnost

Ahoj, mám dotaz ohledně vzdchutesnosti - blowerdoor testu. Konkrétně v miste koupelen. Na základě doporučení mého stavebního dozora jsem neomitnul koupelny (zdivo porfix) s tím, že dlazba, obklad a sparovacka vytvoří vnitřní vzduchotesnou rovinu (obklady budou až po strop). Ještě jsem nedělal kontrolní blowerdoor test. Za týden by mi měl přijít obkladac. Prosím o radu - mam raději ještě omitnout obvodové steny a pak nechat oblozit nebo je to zbytečné obklady s dlažbou a sparovackou mi vytvoří vzduchotesnou rovinu? Mel to takto někdo a prošel přes blowerdoor test? Děkuji. Jirka
Odpovědět
@jirs nerozumím tomu, proč chcete čekat s omítnutím koupelny. Bez omítky Vám blowerdoor test zřejmě neprojde a obklady se obvykle lepí na omítku. Navíc by jste měl před oblady udělat hydroizolaci. Záleží jak jste domluvený s obkladačem. Já jsem měl stěny rovné a tak jsem natáhl lepidlo s perlinkou. Podlahu a sprchový kout jsem namatlal tekutou izolací a do rohů jsem dával nějaké pogumované pásky.
Odpovědět
My natahovali obvodové stěny do lepidla. Kontrolní test je nejlepší udělat před podlahami a omítkami/obklady, aby bylo možné případné chyby jednodušeji opravit. Když dáte obklady, tak případné netěsnosti kolem trubek budete muset tmelit silikonem až na obklad a navíc bude potřeba si pohlídat odpady pod vanou nebo sprchou, protože to už po obkladači neutěsníte.
Odpovědět
Děkuji oběma. Podlaha je jasná tam půjde hydroizolace s těmi rohovymi paskami. Spíše se mi jednalo o steny. Můj dozor mi řekl, že mám rovné steny a je zbytečné je tedy pod obklad omitat. Každopádně minimálně obvod dám do lepidla, aby ta vzduchotesnost byla ošetřena.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?