Růst cen stavebního materiálu v 2021

Ahoj všichni, chci se jen podělit o šílenství které panuje letos kolem cen všeho stavebního. Názorné přikládám nacenění Heluzu na nasi stavbu: 06/21 cena: 205 769,- 08/21 cena: 295 214,- 09/21 cena: 373 807,- a ano, jedna se o úplně stejný dům 🙂 tak přeju všem pevné nervy. P
Odpovědět
1
2
@pet3art šílené 😔😢
Odpovědět
My to stihli za minutu 12, začít o 3 měsíce později, tak jsme v prdeli. A další věc jsou dodací termíny. Dneska mi řekli v IKEA: skříně pax v barvě dřeva? Letos určitě ne.
Odpovědět
Nedovedu si představit, na kolik by vyšel ten náš dům dnes.... To bychom stavěli z kamenů a lepili to asi hlínou a místo těch železných traverz, jakožto překladů bychom dneska dávali asi trámy z bouraček nebo fakt nevím..... Ještě že před 20 rokama, když se dělal projekt, tak pak ta cena vyšla dobře a daleko se neuskočilo... Dnes by ta cena stavby byla trojnásobná.
Odpovědět
@pet3art to je nesmysl...
Odpovědět
@iveta_89 Bohužel není. Ve stavebninách i na internetu jsou cihly nabízeny za ceny cca plus 50% oproti jaru, ovšem s dostupností "na dotaz". Pokud je někdo má skladem, chce za ně ještě víc.
Odpovědět
Profilova fotka
@jose10r To je šílený. Taky jsme chtěli PAX v barvě bílé a nemají nic, jen poličky. 🙉
Odpovědět
@horst_fuchs Tak stavebniny na vesnici možná ano, Dektrade apod stále ceníkové ceny, nižší základni slevy. Výše uvedené zdražení víc jak 80% za 3 měsíce je kravina
Odpovědět
@jose10r taky jsem chtěla, no už mám zadáno u stolare, protože se chceme do měsíce stěhovat a nemám nervy to shánět po cele republice 😏🤦🏽‍♀️ Ale není vůbec nic nikde 🤦🏽‍♀️
Odpovědět
@iveta_89 Máte pravdu - ceníkové ceny se příliš nezměnily. Jenže to je k ničemu, protože před pár měsíci jste pro stavbu domu bez problémů dostala slevu 50-55% z ceníkových cen, zatímco dnes vám dají 15-20%.
Odpovědět
@horst_fuchs jak komu 😉 potom ovšem nechápu tento příspěvek, kde je +80% za 3 měsíce, prostě blbost
Odpovědět
@iveta_89 Pokud je ceníková cena cihly 100 Kč, při slevě 50% ji koupíte za 50 Kč. Pokud dostanete slevu 10%, koupíte ji za 90 Kč. Nárůst ceny z 50 Kč na 90 Kč je o 80%. Matematika pro sedmou třídu základní školy.
Odpovědět
@horst_fuchs ok, nicméně i dnes běžně 35% sleva takže tohle je mimo, šla bych jinam
Odpovědět
Článek se načítá
@iveta_89 Nic mimo není. Mimo jsi možná tak ty. Téma je holá skutečnost. Loni Heluz 30 Family 50kč kostka, v létě 60kč, před dvěma týdny má už cenu 80kč. Jedny stavebniny, to samé. Tondach engoba měl loni na podzim ztaky tašku za 29, na jaře za 32 a teď za 35. ... Já za tři týdny začnu stavět a sám jsem z toho zhrozen, jenže toto je stále začátek. Do příštího roku bude ještě hůř a každý si na mě vzpomene. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@prochazkovaklariisa Tak jsem dnes měla štěstí a měli PAX skladem! Jupí! 🙂 Jen nemají šuplíky..
Odpovědět
@petrincak Vloni jsme na jare kupovali fasadni vatu Orsil 15 cm m2 za 370 Kc. Na zacatku tohoto leta ji soused poptaval a dostal nabidku na m2 za 750 Kc. Stejne stavebniny. Ted cenu nevim, odlozil zateplovani na "lepsi casy".
Odpovědět
Lepší časy už nebudou. Je velmi pravděpodobné, že bude už jen hůř. Jak rád bych se pletl.
Odpovědět
@l_sekanina Mi nerikejte, ze treba Polaci prodavaji pod cenou. Co koupite v Polsku, vetsinou neni nekvalitni. Jen na vyvoz posilaji horsi veci. I potraviny.
Odpovědět
S těmi cihly Heluz je to zvláštní, že do teďka na rozdíl od jiných materiálů defakto nezdražily a teď najednou 80% za 3 měsíce. Nemají zrovna na vstupu materiál, který by se celosvětově obchodoval nebo musel dovážet. A co cihly od někoho jiného? Jestli to není problém jen Heluzu.
Odpovědět
@martin_s Je to rpoblém všech. Porotherm +20% za poslední měsíc. Není to materiálem, je to cenou práce. A jelikož chybí laciná a primitivní ukrajina, tak hold čechůnovi se musí těžce zaplatit. Vy taky neděláte za 100 hrubého. 😉
Odpovědět
@petrincak Někdy sem tak dělával taky, možná ještě za mín jak kilo na hodinu a nebude to tak dlouhá doba
Odpovědět
@petrincak A jak jsou na tom jine zeme v Evrope? Kolik UA dela ve fabrikach? Moc jich nebude, proti prac. sile na stavbach. Ono to vypada, ze se toho zneuziva tak nejak plosne. :/
Odpovědět
@iveta_89 Nerozumim.. ? Co je ensmysl 🙂 Muzu poslat komplet nabidku... obavam se ze je to realita 😞
Odpovědět
@petrincak Opravdu? https://youtu.be/19S4J-SnFDc?t=295 (na té lince dělají 4 lidi). A ti řidiči, co vozí tu hlínu, asi taky nestojí najednou tak, že musí každá cihla jít o xx %. Já to vidím takhle: nejdříve zdražily věci, založené na globálních surovinách (dřevo, plast). Kdyby se k tomu přidalo i to ostaní, tak by se stavby opravdu zastavily a to není ničí zájem. Teď už ty původně zdražené ceny stagnují a hlavně se blíží konec sezóny, tak proč to nezkusit osolit. Každopadně tam musí fungovat jakási domluva, aby se nedostal do nevýhody, ten kdo zdraží první.
Odpovědět
@znevrly Tak o tom, že zde vznikl ve stavebnictví zlodějský kartel (výrobci - stavebniny), se nemusíme vůbec bavit. Otázkou je, kdo nad tím přimhouřil oko (přidal se/podpořil to) z řad ČNB a vrcholové politiky. Samozřejmě, že výmluvám jako zdražení vstupních materiálů (které jsou btw v zemině) a bla, bla, bla, nevěřím. 🙂 Nic víc, než-li prachsprostý zloději, kteří zkoušejí, kolik hlupáků si to za ten nesmysl ze zoufalství koupí. No, já se okrádat nenechám ... 😛
Odpovědět
Díky bohu, že jsme dostavěli skoro ve 12 (loni v prosinci). V březnu jsme ještě kupovali polystyren za myslím 180/metr, když jsme zateplovali v červnu, už byl min. 2x dražší. Pár m2, které zbyly jsme prodali za původní cenu, kupující měla radost neskutečnou. Teď nám chybí ještě zastřešit terasu a udělat chodníky. Nevíte, zámková dlažba šla taky tak hodně nahoru?
Odpovědět
@maanna ano sla a hlavne neni-chteli jsme zlutou a na tu byla cekacka tak 3 mesice, tak jsme nakonec dali sedou....
Odpovědět
@kekita díky, myslela jsem si to.
Odpovědět
Profilova fotka
@pet3art to je opravdu hrozné a my zrovna začínáme stavět..😞
Odpovědět
@maanna my měli objednanou v červnu a cena pak při doručení byla asi o cca 1000,-Kč na 60m2, takže tam to taková hrůza ještě není, akorát jsou dlouhé čekací lhůty.
Odpovědět
@iveta_89 a kde? V dnešní budeš ráda, že vůbec ten materiál dostaneš.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?