Dřevostavba bez fasády přes zimu. Může se tak nechat?

28. říj 201040

Ahoj, potřebovala bych poradit.. Za 14 dní začínáme se stavbou dřevostavby. Ovšem firma, která nám dům staví, nám včera řekla, že fasádu do zimy nestihne a vrhnou se na ní až na jaře. Pokud bude prý hodně přát počasí, stihnou nám stavbu zaklopit polystyrenem a natáhnout perlinku, ovšem i s tímto ať spíše nepočítáme. Takže by nám prakticky celou zimu nechali holou dřevěnou konstrukci 😒 Může se to vůbec nechat? Co sněžení, mráz, vlhkost? 😮 Neuškodí to kontrukci, popř. vatě uvnitř? Nemusí to být celé nějak zakryto? Poraďte prosím, jak se s firmou rozumně domluvit na nějakém zakrytí, popř. na co si máme dát pozor a na čem trvat. Děkuju moc! 🙂

 • Radunko, tak my předpokládám budeme zateplovat z venku a dělat fasádu taky až na jaře, protože na to teď nebudou peníze, takže předpokládam, že to problém neni. Zjistim ti to ale přesně od tchána - dělá do stavebnictví 🙂. Stavíte s Rýmařovem, viď?

 • Samozrejme, ak tam bude už vlna, musí byť dom zvonku opláštený nejakými stavebnými doskami (Cetris, Velox, OSB...), najlepšie s prelepenými spojmi. Predpokladám, že na bývanie to ešte vnútri nebude.
  Ak by bolo počasie veľmi nepriaznivé, môže sa nechať holá kostra, ale zas to musí odolať aj silnému vetru. To bude nápor skôr na strechu - aby ju vietor nepodobral. My sme takto mali cez zimu našu kostru + škridlu.
  Ak by ste ešte niečo potrebovali, cez fotoblog môžete nakuknúť na moju stránku.

 • Já bych dřevostavbu na zimu bez fasády rozhodně nenechávala. Naprší na ni, konstrukce nasákne vodou, pak uhodí mrazy a neštěstí na sebe nemusí dlouho čekat. Znám varovné případy, co voda udělala přes zimu na nezastřešené hrubé stavbě zděného domu, natož dřevostavba... je to ale jen můj názor.
  Každopádně názorem stavební firmy bych se už vůbec neřídila, jim jde o kšeft, zkuste nějakého nezávslého odborníka...

 • tak my to máme podobně, asi za 2 týdny se začne stavět, postaví to komplet, ale fasádu budou dodělávat až na jaře... když jsme vybírali dodavatele, tak jsme se byli podívat v jednom baráčku, kde to bylo taky tak - ale podle informací dodavatele ten dům bude normálně i obyvatelný, akorát holt nebude mít tu fasádu, takže by to ničemu vadit nemělo 🙂 a byli jsme i v domě, kde to dělali zrovna tak, je to už 3 roky a podle majitelů s domem žádné problémy nebyly a nejsou 🙂 ale my nestavíme s Rýmařovem, máme jiného dodavatele, který pracuje jiným způsobem

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat