Durisol. Staví z toho někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Mám k vám prosbu. Příští rok bychom měli začít stavět náš vysněný domek a nějak je toho moc, z čeho se dá stavět. Narazili jsme na systém Durisol, vylejvá se to betonem. Mám prosbu. Staví z toho někdo, nebo ještě lépe má někdo z toho již postavený domek a mohl by mi k tomu říct nějaké zkušenosti??? Jsme totální začátečníci, takže jen sháníme info a toto nás docela zaujalo, tak jen sháníme info a zkušenosti od jiných. Díky moc!!!
Odpovědět
1
2
@ladyseta Ahoj, jsem ráda že v tom nelítám sama:o) Nám se od Futur s.r.o. líbí Klára, ale chtěli bysme zvednout podkroví. Já pořád řeším zastavěnou plochu a hledám nějaký projekt Kláře podobný, co bude mít menší základy, ale zatím nic... Jako základ rodiny jsme 4, teda budeme, od května:o) Ale jinak jsme šílení Hujeři, takže podmínkou je velký obývák....
Odpovědět
Profilova fotka
@jitulejan Zdravím :-) Mě se líbí Beáta, ale taky bych chtěla v patře vyšší stropy, v tom se asi shodneme. Jinak my se zatím jenom porozhlížíme, ke stavbě je ještě daleko, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným, takže už teď mám doma hromady časopisů, na MS jsem jako doma a všude sháním různé informace :-)
Odpovědět
přesně tak, taky jsme ve fázi - ke stavbě ještě daleko, ale jak říkáš, připraveným štěstí přeje. Alespoň řešíme projekt, aby až se rozhodneme stavět, jsme měli jasno.Je to šílené, co vše si člověk musí v hlavě srovnat -z jakého materiálu, jak topit, jak izolovat atd. Prostě mumraj.... :-) Já jsem MS objevila dnes a fakt mě to tady nadchlo. Chceme stavět svépomocí a tady je spousta užitečný rad. Je super, jak si lidé dokáží pomoci=poradit, v téhle dnešní době, kdy si každý hrabe na svém písečku. :-( :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Zdravím, tiež sme ešte vo fáze keď ešte nemáme projekt, ale máme predstavu(pozeral som projektov už veľa, ale ani jeden ma nejako neoslovil tak som si navrhol vlastný) no a ja vyberám z čoho to postaviť a durisol sa mi celkom páči a dať ho rovno s 30cm šedým polystyrénom. Rád by som pasív a pri monolite je aspoň u obvode vzduchotesnosť zaručená, aspoň by to tak malo byť. A tiež by som rád nejaké skúsenosti/rady ohľadne durisolu. Ale toho nového "bez" tepelných mostov, lebo pôvodný to bol samý tepelný most.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Ahoj lidi,prosim vas,je tu nekdo, kdo by vedel o firme z okoli UHH nebo Zlina,co stavi nebo stavila z Durisolu?Diky za informace.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, ráda bych oživila tuto diskuzi a dozvěděla se, jaká byla stavba, jak se vám v domech líbí, co vás potěšilo, co nemile překvapilo, nějaké nevýhody, výhody, náklady na vytápění atd. Moc děkuji všem za odpovědi!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahoj, také by mě zajímaly nějaké nové informace ohledně Durisolu/Izoloxu. Díky.
Odpovědět
@aluskaasimon ma domek z durisolu
Odpovědět
@zuzaaanka Bydlíme v bungalovu z Veloxu přes 3 roky (je to v podstatě stejné jako Durisol). Máme 18 cm šedého polystyrenu, zvenku ještě, hlavně na překrytí spon 5 cm bílého polystyrenu). Jsme maximálně spokojeni, topíme plynem, kotel normální (ne kondenzační), podlahové konvektory (před všemi fr. okny), radiátory, v koupelnách žebříky. Plocha bungalovu je 228 m2, vytápíme asi 180 m2. Za rok spálíme kolem 1000 m3 plynu včetně TUV., takže kolem 13.000,- Kč. V domě je fakt dobré klima, nikdy jsme (ani po nastěhování v listopadu) neměli problémy s nadměrnou vlkostí. Domek mám v albíčku, klidně se zeptej, co tě zajímá. @romrejs viz. výše
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Durisol objednaný, hneď ako to dovolí počasie začíname.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 12 měsících
Profilova fotka
Zdravim Jsem tu poprve. Dokoncujeme projekt a zacinam ponocovat kvuli volbe materialu😇. Tata je projektant, doporucuje porotherm. My s manzelem uvazujeme o Durisolu - izolox, desky se skryt.sponama. Stavitel z okresu Beroun. Pak jeste Durisol tvarnice z Pardubic, ale to vyjde draz. (Vyrobce v Bratislave)Pise se o tepel.mostech se starsim Durisolem. Co je starsi Durisol?na strankach Durisol- izolox se pise ze nejsou zadne tep.mosty. A stavel nekdo z fa kousek od Berouna? Primo tam maji vyrobu tech desek. Dekuju
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 2 letech
@mitote a jste spokojení s durisolem?
Odpovědět
@vess my nemame durisol, psala jsem vyse ze ho ma @aluskaasimon
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Dobrý den, obnovuji diskuzi, jaké máte, prosím, zkušenosti s durisolem? Děkuji.
Odpovědět
ahoj, rada bych se taky zeptala - castu se tu pise ze je v dome dobre klima a zadna vysoka vlhkost, jak je to ale se suchen? neni pak v dome to klima moc suche? nepotrebujete zvlhcovace? diky za odpoved
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Zdravim a obnovuji diskuzi. Je tady někdo, kdo z durisolu staví/má postaveno a mohl by mi nastínit cenu? Dům máme 11,5x9,5 na patro. Je reálné z toho zvládnout hrubou svépomocí?
Odpovědět
Také by mě to zajímalo...
Odpovědět
Už jsme se posunuli a nastudovali spoustu ukázek jak se z toho staví, ale nemůžeme najít dodavatele, který tvárnice prodává. Většinou je to firma, která z toho staví a prodává typové projekty. My máme projekt vlastní a stavět chceme také sami. takže chceme jen materiál...kdyby někdo věděl, budu ráda za tip....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
@helito děkuju za info, můžu tedy ten kontakt?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Zdravím, potřebovala bych radu, uvažujeme o domku z durisolu, na kolik vás vyšla hrubá stavba? Plánujeme bungalov 127 m2 užitné plochy a cena 1 150 000 bez DPH bez střechy včetně základové desky (370 000) mi přijde hodně. Nebo ne?
Odpovědět
@olca5 dobrý den, jaká forma Vám z Durisolu stavěla? Jak jste byli spokojeni?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
skvělý systém, rychlá stavba, maximální spokojenost s tepelnou izolací. S prozvučností je to trochu horší. Beton některé zvuky přenáší (máme v něm ocelovou armaturu). Dobře si ale promyslete všechny detaily (umístění dveří, velikost oken, umístění schodiště, větrací otvory pro odsávání, vedení potrubí - máme rozvody i odpady zalité v tom betonu - radši si tam dejte nějaká do rezervy, třeba na teplou vodu ze střešních panelů). Jakmile totiž beton zatvrdne, i jen vysekání otvoru pro odsávání z koupelny je náročná práce ... pokud vám tedy stavbaři ten beton neošidí. "Hobby" bourací kladiva byla bez nároku, až profesionální kladivo Hilti se probouralo. A věděla to celá ulice, protože železobeton byl jak velká reprobedna. Posunout dveře či zvětšit okna chce už profíky, co umějí řezat beton ... a pár desítek tisíc. Teď řeším, jak zvětšit prostup pro schody - strop jsem si taky nechal udělat z Durisolu. Asi ale budu po zbytek života předklánět hlavu. Ale, že to vydrží zemětřesení, tomu věřím ...
Odpovědět
@alaoler mám postaveno z izobloku, 13cm betonu, zvuk je v pohodě. Jasné okna a otvor na schody je blbé měnit, ale zvětšoval jsem otvor na dveře o 10cm a velká flexa a diamanťák si s tím poradil sice chlapi prskali, ale šlo to. Svody na odpady byly jasně dané a 1 byl rezervní, kdyby něco. Prostupy skrze zeď nebo strop v poho Hilti a jádrový vrtak z půjčovny a chladit vodou, dělalo se 5 prostupů za půl dne. Pokud nemáte deskový, ale tvárnice, tak prostupy ven skrze zeď do 4cm se tahá žebry, kabely na světla a žaluzie, voda atd.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?