Heluz 250 + zateplení, máte někdo vlastní zkušenost?

Po včerejší návštěvě u projektanta vybíráme jaké zdivo bude nejvhodnější na náš bungalov. Nejlépe vychází (pořízení + izolace) Heluz 250 + zateplit. Máte někdo osobní zkušenost? Jak jste spokojeni? Děkuji za příspěvky ;-)
Odpovědět
Popř. spokojenost s jinou tloušťkou cihel
Odpovědět
Já myslím že skladba tenká stěna + zateplení - je dobrá volba. Jaký materiál vyberete (Cihlovzduch, VPC, beton, ytong atp.) je asi na vás, musíte si srovnat více parametrů různých materiálů a říci si co je pro vás podstatné (cena/vlastnosti/pracnost atp.). Tady na fóru se mnohokrát řešila otázka jaké řešení skladby stěny je nejlepší - ale odpověď není vždy stejná v závislosti na spoustě proměnných viz. výše. Osobní zkušenost bohužel zatím nemám (teprve budeme stavět, snad letos :-))
Odpovědět
@lisakstavitel moc dekuji za odpoved !!! No me to prislo dost neobvykle, ale kdyz nam projektant ukazal grafy, tak jsme byli sami prekvapeni, jak to vyhodne vychazi !! Propustnost tepla je na urovni nejsilnejsich cihel a porizovaci naklady o 100tis levnější. No my snad pristi rok na jare :-)
Odpovědět
Určitě ještě když do toho započítáš to, že ti užší cihla na celé domku přidá např. 10-15 m2 užitné plochy tak je to opravdu fajn řešení :-)
Odpovědět
Běžně používáme kombinaci 30+20 izolaci. Ale i těch 25 stačí, když to vezmu z pohledu zatížení. beru domek přízemí a obytné podkroví. I z hlediska ekonomičnosti je to dobré řešení.
Odpovědět
My jsme spokojeni moc, teda máme porotherm 24, ne heluz. Jediné, co je k prdu, je nosnost dutých cihel, když do nich něco kotvíme, tak jen chemickou kotvou.
Odpovědět
@inkajanakova jedna se o bungalov s rovnou strechou, dekuji za prispevek :-)
Odpovědět
Profilova fotka
máme také Heluz 25 + zateplení (16cm, v místech venkovních žaluzií 20cm).. manžel se rozhodl jít touto variantou protože více věří tomu zateplení jak například zatepleným cihlám..a po tom jak jsem viděla jak někde zedníci měli mezery, tak jsem opravdu ráda, že se ta cihla překryje tím polystyrenem :-) ..25 cm si myslím stačí - projektant původně chtěl dát 20 :-D .. jinak co se týká vytápění tak budeme vědět víc po první zimě - letošní (právě se zatepluje) :-)
Odpovědět
Všem moc děkuji za příspěvky :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?