Lešení při stavbě bungalovu

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších, v jakých fázích stavby bungalovu jste používali lešení. Teď jsem dostala od firmy nabídku na vyzdění obvodových zdí s věncem a jen za lešení je tam skoro 25 tis. V našem výkazu výměr máme do položky lešení započítány pouze plochy podhledů a štítů (které se teď dělat nebudou), navíc jsem tady na fotkách u nikoho neviděla, že by okolo bungalovu stavěl lešení dřív než při zateplování štítů. Samozřejmě může být špatně i výkaz výměr, ale nějak se mi nechce věřit, že metr věnce vyjde na 1 500 Kč. Předem všem děkuji za názory.
Odpovědět
Při zdění obvodových i nosných zdí jsme měli lešení uvnitř domu a určitě nám to výrazně usnadnilo práci. Tahat třeba překlady nahoru bez lešení, to si nedokážu představit.
Odpovědět
Naše stavba bez lešení a s lešením.
Odpovědět
Jinak za lešení za celou stavbu domu jsme zaplatili 30 000,- bez DPH.Bylo to na měsíc. Instalace 16000+pro a jem 14000
Odpovědět
@noemi77 Montáž 280 m2 a' 40,- 11.200,- Kč Demontáž 280 m2 a' 20,- 5.600,- Kč Pronájem 28.7.- 27.8.2020 t.j. 31 dnů a' 280,- 8.680,-Kč Doprava ze skladu na stavbu a po demontáži zpět 2.600,- Kč ----------------- Celkem 28.000,- Kč Je to za klasické lešení na patrový dům (kostku) při zateplení a fasádě. Kámoš zedník si na bungalov vystačí s kostkou lešení a kozama s fošnama.
Odpovědět
@abasim No jo ale měli jste klasické lešení, nebo prostě kus lešení, který jste si posouvali dle potřeby?
Odpovědět
@norikakaa No ale jestli správně koukám, tak po věnec jste to zvládli bez lešení a lešení se stavělo až na štíty?
Odpovědět
@noemi77 Na obvodové zdi jsme si z půjčovny půjčili lešení s kolečkama, máme docela velký obvod, tak jsme ocenili, že s ním šlo jednoduše manipulovat. Na nosné zdi už nebylo tolik prostoru a měli jsme možnost půjčit si zadarmo obyčejné. To jsme postavili na několika místech (zdili jsme na pěnu, takže nešlo udělat celou zeď najednou a pak se přesunout i s lešením k další) a vzhledem k tomu, že jsme lešení měli k dispozici, tak bylo jednodušší ho mít na více místech, než ho pořád rozebírat a přemísťovat.
Odpovědět
@kofejn Jasně, to je za klasické trubkové lešení, které se musí smontovat, v tom případě se mi zdá cena ok, ale nám to počítají za lehké pomocné lešení...
Odpovědět
@abasim Takže něco takového? https://www.hornbach.cz/shop/Pojizdne...
Odpovědět
Hlavně když vidím, jak to tady zvládli se čtyřmi kozami a pár prkny, tak mě ta cena nepřijde adekvátní... https://www.youtube.com/watch?v=zIKb_...
Odpovědět
@noemi77 Taky mi to přijde docela "darda" za lešení na běžný bungalov. Hlavně v kontextu toho, co jsem platil já.
Odpovědět
@noemi77 nene, lešení je ve vnitř. Pak si ho firma přehodilo ven.
Odpovědět
Článek se načítá
@noemi77 jojo, něco takového, jen jsme měli rozměrově větší (jiné snad ani nebylo), takže se dalo udělat víc, než bylo potřeba posunout. Kdyby šlo jen o věnec, tak se to dá zvládnout s posouváním koziček a prken, ale na to zdění to bylo k nezaplacení. Kolikrát přítel ani nelez dolů a já jsem šoupala lešení i s ním a pak mu nahoru naházela cihly. Kdyby musel pokaždé dolů, rozebrat, posunout, složit... no rozhodně by to bylo komplikovanější. Nicméně tím určitě nechci obhajovat cenu, jen říkám, jak to bylo u nás 🙂
Odpovědět
@noemi77 U nás to chlapi měli taky tak, neplatil jsem nic. Jen jejich práci samozřejmě 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Svepomoci si stavim s pritelkyni cely barak. Do stitu to mam vic jak 8m. Kdyz jsem si pred tremi lety nechal nacenit leseni, malem me svihlo. Povedlo se mi sehnat (jehla v kupce sena) haki leseni cca. 15 kostek. Dnes toho vubec nelituji. Leseni mi tu stalo i pul roku, pak rozeberu, uskladnim a pak zase slozim - aktualne zatepleni a fasada. Az dostavim, chceme s pritelkyni leseni pronajimat levneji, nez pujcovny. Doporucuji to provest obdobne.
Odpovědět
My máme bungalov a za celou stavbu jsme lešení mít nemuseli. Na vyzdění zdí jsme si půjčili pojízdnou kostku a na fasádu jsem po okolí sehnal 6 stavebních koz a pár fošen. Úplně to stačilo. Ty kozy by stačily i na ty zdi.
Odpovědět
Mne na stavbu zatím stačily dvě stavení kozy a šest prken. Vyzdil jsem vše, včetně štítů.
Odpovědět
@davex @petr13 @smojipomoci Evidentně když se chce, tak to jde 🙂 Díky
Odpovědět
@wwwdancer Taky jsem jim napsala, že za tu cenu ho raději koupím, xkrát použiju a pak prodám....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Lešení je potřeba hodně při stavbě domu, v poslední době si nechávám lešení vždy postavit na stavbě od firmy fasadnileseni .cz, která zajistí kompletní řešení lešení včetně projektu. Lešení je pevné, zajištěné a stabilní s certifikací. Vychází nás to jako firmu finančně lépe, než si na to platit své lidi
Odpovědět
Že Vás baví se registrovat jen kvůli takové trapné reklamě.....
Odpovědět
Ono pár trubek a žabek si člověk dokáže koupit kdekoliv, už ve sběrných surovinách je to někdy k vidění, pak ho to vyjde na cenu železa, kde si většinou učtuji 10kč/kg při nákupu a lešení máte napořád po celý život, pár trubek a pár žabek se hodí
Odpovědět
Na hrubou zedníkům stačil paleťák a 6 fošen - použili palety s ytongama na příčky, jenom si je posunovali, potom 3 kozy a zbytek špatně spočítaného polišu v balíkách, tyto jsem použil i na malování
Odpovědět
@libor7 Zrovna tak to děláme taky, polystyrenové balíky máme jako nezbytnou část lešení, je to stabilní a pěkně se to dá díky ním navýšit
Odpovědět
2-3 kozy jsou naprosto dostačující, dávali jsme z nich i překlady. Lešení s koly bylo jen při dělání vylivání věnce, kdy mě posouvali kolem zdi a já držel hadici s betonem. Nějak rozmlsana firma
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?