Mezery ve zdivu - pórobeton

Ahoj, chtěl se vás touto cestou dotázat na vhodný výrobek, kterým bych mohl opravit, resp. vyplnit mezery mezi obvodovým zdivem. Jedná se o pórobeton zn. Ytong. Jednak jsou mezi nimi mezery nebo jsou odštípnuté apod. Jsou to mnohdy nedokonalosti o velikostech přesahující 3 až 5 cm. Poraďte mi prosím.
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme měli též mezery mezi Ytongem, ale naštěstí jenom pár milimetrů a opravovali jsme to normální nízkoexpanzní pěnou. Navrtali to vrtákem a šplíchli tam tu pěnu
Odpovědět
5 cm? Jako vazne???
Odpovědět
my mame take par milimetru a davame do toho peni stejne jako 1leontynka. Odstipnute cihly upravuji maltou
Odpovědět
Profilova fotka
@wendhelin sory ale mezera 3 až 5cm u Ytongu ? =-) to není nedokonalost ale prasárna zedníků nebo kdo to dělal... :-x zbourat a znova a pořádně....
Odpovědět
Profilova fotka
je fakt, že je to divné u Ytongu - max. tak uštíplý roh bych chápala, ale mezeru snad nemáte tak velikou?
Odpovědět
@petrsv1000 @1leontynka napada me jen ze by se jim nechteli delat dorezy a mezery 5cm by nechaly na zaplacani necim, ale je to prasarna.. nam to prasili u cihly, aby nemuseli rezat tak jim nevadilo davat spary temer nad sebe 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
no jestli vám tam nechali mezery 3-5 cm, tak to je teda síla:( Ale tyhle mezery samozřejmě vzniknou a 2-3 cm už z ytongu blbě dořežeš ( a vím o čem mluvím - řezala jsem skoro na celý barák:) ) , takže my jsme dávali právě do takových mezer, když už fakt nešel udělat dořez (to byly právě třeba ty 2-3cm) - polystyren a okolo se to zapěnilo montážní pěnou a nebo když jsme ted před omítkami přišli ještě na nějakou mezeru - ale to byly spíš ty milimetrové, tak jsme do nic nacpali zateplovací minerální vatu.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote tak musí zkrátit předchozí cihlu tak aby ta koncová padla přsně do mezery, vždyť je to stavebnice a krásně se stím pracuje.... toleroval bych do jednoho cm, ale 5 a ještě na více místech ? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teda my máme z Heblu a taky tam nemáme takové nerovnosti, všechno hezky na sebe pasuje. Ať to opraví sami, ale teda už ze začátku bych jim takovou práci zatrhla. :-(
Odpovědět
Aha. To si chlapci určitě rádi spraví. Není toho tolik. Spíš jsem nevěděl u těch tvárnic, kde jsou uštíplý rohy apod. Pokud to vyplním tou montážní pěnou, tak nevím, jestli se mi na to pak chytne omítka. Budu dělat omítky sádrový.
Odpovědět
Profilova fotka
@wendhelin my jsme tyhle odštíplé kousky a rohy zadělávali vrstvou sádrové omítky a srovnali do roviny se zdí, až to ztvrdlo, tak se na to dávala taky sádrová omítka
Odpovědět
Profilova fotka
@wendhelin Dobrý den, Mezery je možné vyplnit PUR pěnou, případně při líci zdiva je možné použít Ytong vysprávkou maltu. S pozdravem Technická podpora Ytong
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 5 letech
Profilova fotka
@1leontynka Dobrý den, jak se vám bydlí po 5 letech? Netvoří se plísně? Máme mezery ve zdivu a zjišťujeme co a jak...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?