Pevnost cihel?

Profilova fotka
Na jaře začneme stavět patrový dům, patro téměř plnohodnotné, s pultovou střechou. Zatím jsme ve fázi přípravy projektu. Zajímalo by mě z jakých cihel, co se týká pevnosti, jste stavěli. Zřejmě budeme stavět z cihel "cihlovzduch" 30 nebo 38 plus zatepleni. Cihly jsou asi nejčastěji vyráběne v pevnosti 8,10,15. Z jakých jste stavěli vy? Které cihly doporučujete? Dekuji
Odpovědět
Nechces sa radsej poradit s projektantom a statikom?
Odpovědět
Profilova fotka
To se určitě poradím, ale zatím si připravujeme návrh, projektanta teprve oslovim. Zajímalo by mě, z jakých cihel staví ostatní. Na hrubé stavbě a základech nehodlame šetřit a nechceme nic ošidit.
Odpovědět
@jablko21 Ten postup by mel byt obraceny. Nejprve oslovite projektanta, pak resite navrh. To je prvni a nejdulezitejsi vec, na ktere se nema setrit.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin já vím, ale chceme k němu jít s určitou představou - naší představou. Korigovat a kreslit bude samozřejmě on.
Odpovědět
@jablko21 On vam pak rekne i zatizeni, protoze kazdy tvar a velikost stavby potrebuje jinou cihlu.
Odpovědět
Profilova fotka
Neřeš pevnost, ale pouze druh materiálu, ze kterého to chceš, zbytek statik a projektant...třeba já jdu proti moderním trendům, základové pasy z prostého betonu do tradičního bednění, zdivo nebrousene keramického bloky na běžnou zdící maltu, překlady spjaté s věncem, strop Prefa panely, podlahy vlákno beton,... proč? Cena, stejně dělám obálku z TI, panely - téměř suchá výstavba a hlavně rychlá, atd... každý má své důvody pro určité materiály....a od toho máte mít kvalitního projektanta, se kterým vše proberete....
Odpovědět
souhlas s předřečníky Řeště druh materiálu, ze kterého chcete stavět, který je vám nejsympatičtější, načtetě si objektivní výhody i nevýhody jednotlivých materiálů (cihlovzduch, VPC, Ytong atd atd). Už z toho budete mít dost zamotanou hlavu. Pevnost, potažmo potřebnou tlouštku zdí nechte už na projektantovi.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Dobrý den, za mě nedoporučuji 30 cm Porotherm. Kvalita hrozná. Jiné rozměry jsou prý lepší, ale 30 určitě ne. Kdyžtak zjistit, jak je na tom jiný výrobce.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?