Porfix 375 premium nebo Ytong lambda 375

Dobrý den, Právě vybírám zdivo a původní plán byl 30 cihla nebo porobeton + 15-20 eps. Ale začal jsem si zahrávat s myšlenkou porfixu 375 premium nebo ytongu 375 lambda ( bez zateplení). Podle mě bude mít tepelně lepší vlastnosti první varianta, ale stojí to za to? Zateplovat? Kolik tam bude cca rozdíl v měsíčních nákladech na topení? Jestli třeba 500 Kč měsíčně, tak to neřeším. Budu stavět na Jižní Moravě svépomocí bungalov 150m zastavěná a budeme mít tepelné čerpadlo. Už jsem tady četl od někoho, že prej to dnes neprojde jen 375 bez zateplení, což se mně moc nezdá, když tyto tvárnice jsou navrženy tak, aby se už nezateplovaly. Máte, prosím tady někdo postaveno z těchto tvárnic bez zateplení? Jak jste spokojeni? Předem díky 🙂
Odpovědět
Zdravím, jelikož byla opět úprava min. parametrů, které musí novostavby splňovat, tak to co platilo v době uvedení produktu už platit nemusí... my stavěli z porfix premium 500, http://zpravy.ckait.cz/vydani/2020-04... jsou tam i požadované hodnoty pro jednotlivé konstrukce...
Odpovědět
btw. porfix 375 má přímo v tech. listu výrobce uvedeno, že podle aktuálně platných norem je nutno zateplit min. 30mm, s doporučením na 70-80mm...
Odpovědět
Profilova fotka
@dzanek771 My začínáme stavět z tvárnic YTONG YQ 550 a myslím že to bude dobré, soused má z YQ 375 a úplně vpohodě teplo je až moc ale záleží komu co vyhovuje. S těmi normami to je hraniční, nám Projektant také řekl když jsem chtěl YQ 450 že je to na hraně jako asi by to prošlo ale volba YQ 550 je jistější. Samozřejmě lepší vlastnosti má cihla nebo tvárnice plus zateplení, každopádně se to musí dobře spočítat kvůli rosnému bodu. Je to na každém co si chce zvolit. My šli cestou pevné fasády a jednodušší práce, tím že nemusíme dělat další krok a zateplovat, takto vyzdíme, natáhneme vnější tepelněizolační omitku a finální omitku (fasádu ).
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@dzanek771 dobrý den, také budeme stavět na jižní Moravě a také bungalov kolem 150-160m2 zastavěné plochy. V současné době vymýšlíme projekt. Chci se zeptat zdali mate bungalov i s garáži nebo bez? Myslíte že porfix 375 nebo i 450 vyjde celkově levněji než Heluz 440 cihla ? Díky moc , Tom 😊
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?