Příčky ytong 100mm - hluk

Zobraz úvodní příspěvek
Dobry dem, chci se zeptat jak jsou na tom hlukove pricky 100mm od ytongu, jde mi spis o hluk mezi koupelnou nebo technickou mistnosti a detskymi pokoji
Odpovědět
1
2
Ahoj, máme novostavbu komplet z Ytongu a jsem nemile překvapen špatnou akustikou celého domu ... Obvodové zdivo máme lambdu 450 mm a příčky 100 a 150 mm. Mrzí mě, že nás projektant ani známý stavebník nevarovali, když mají tak bohaté zkušenosti. Máme okna dvojskla doplněné předokenními roletami Lomax, dům je vzdálen od nerušné vozovky cca 8 metrů. Když večer projede venku auto padesátkou, je to skoro jakoby projelo hned kolem domu a mělo snad terénní pneu se vzorkem výšky jezevčíka. Uvnitř je to notabene to samé, když se přítelkyně sprchuje, je slyšet i ťukání hadice od srpchy o obklad, spláchnutí wc, či pípání mikrovlnky při ohřívání a to máme dům 20x10 metrů a ložnice s kuchyní jsou od sebe cca 15 metrů a mezi nimi troje zavřené interiérové dveře - a to nejsou z žádné voštiny ... Tepelko pověšené na fasadě, i když na silentblocích, to je masakr, když začne natápět třeba ve tři ráno, jako by byla za domem nastartovaná Cesna a chystala se vzlétnout. Tepelko dám na jaře z fasády na zem na betonové patky, ale s ostatním už asi nic nezmůžeme ... Takže za mě v tomto ohledu hrůza.
Odpovědět
@mirrae Ani VPC s kombinací EPS na tom není akusticky lépe, takže si člověk nevybere. Nebo vybere, ale musí mít buď dobrého projektanta, který vedle energetické náročnosti automaticky řeší i akustickou pohodu, nebo musí investor mít zkušenost a extra to při projektování domu požadovat. Paradoxně starší zděný dům je na tom i se standardními okny lépe než leckterá moderní novostavba. A co se rolet týče, když je zmiňujete: máte pocit, že by měly rolety při stažení vliv na snížení hluku? Já si ze zkušenosti troufnu tvrdit, že se naopak krásně rozvibrují a přenesou hluk do oken.
Odpovědět
@mirrae Zkontrolovat a prověřit všechny napojení zdiva ohledně dilatačních a separačních spár.
Odpovědět
@lukoid To jsem přes noc ještě nezkoušel, přes den to tolik nevnímáme ... Ale nepřijde mi, že by nějak vybrovaly, hezky do sebe zapadnou a i když fouká u nás na kopci silnější vítr, nezdá se, že by to lomcovalo ...
Odpovědět
@travas Jak se to dělá, když už jsme nastěhovaní, tudíž máme omítky vč. vymalování, všude dveře, zkrátka vše hotovo?
Odpovědět
@mirrae Za účasti např. projektanta zkontrolavat místa přístupná. Je znám případ kdy např. v bungalovu byla vylita podlaha v celém objektu jako celek. Z hlediska přenosu hluku mezi místnostmi katastrofa.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@mirrae Zdravím, vyřešili jste to prosím nějak? Mám stejný problém taky s novostavbou.. Nemůžeme se případně spojit, rád bych se dozvěděl více.. Děkuji, LJ
Odpovědět
Profilova fotka
@ludekjanku Jak máte silné příčky? u našeho domu jsem tloušťku příček zvolil sám foto půdorysu máme v albu. dá se říct že to jsou 250 mm nosné a nenosné 150 mm, navíc mezi dětskými pokoji je právě těch 250mm sice mezi chodbou je už 150 mm takže doufám že to bude dobré.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
@paveler Kolik šířku příčky si dával z VPC?
Odpovědět
@jarin1 Ahoj, máme příčky z Ytongu tl. 150 mm a dnes po 2 rokách bydlení to vidím jako jedno ze špatných rozhodnutí. Opravdu je vše slyšet. Budeme asi dodělávat předstěny v ložnici a pokojíčku, jež sousedí s koupelnou. A to už teď v domě bydlíme převážně jen dva, dcera na koleji a stejně se rušíme. S dětmi si to nedokážu představit. Poukud máš ještě prostor to řešit, tak doporučuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@jejeku Ahoj děkuji za odpověď příčky už jsou hotové jedné co jsem udělal tak jsem dodržel technologický postup zdění a tyto příčky jsem oddělil od nosné stěny mezerou a přikotvil nerezovými páskami do každé druhé řady tvárnic a vzniklé mezery jsem vypěnil montážní pěnou na okna která by měla mýt dobré akustické vlastnosti. Takže se ukáže jak to bude ve výsledku fungovat .
Odpovědět
Profilova fotka
Zažívám peklo, Ytong je největší svinstvo, všechno od sousedů je slyšet, je to jako bych byl s nimi v pokoji. a to mají dvě malé děti, musím si dát ucpávky do uší a přes to ještě pracovní sluchátka je to šílené. Všem radím, jakmile vám bude někdo nabízet Ytong nebrat, nebo zešílíte a to si nedělám legraci.
Odpovědět
Článek se načítá
@rudolf_sembera zajímavé ja mam vse z ytongu a nemam problém s hlukem. Na zdech mam klasickou fajnovou.
Odpovědět
@rudolf_sembera Samozřejmě, že pórobeton je pro hluk prostupnější než pálená cihla, beton nebo kámen, ale rozhodně to není tak děsivé, jak popisujete. Co by pak museli říkat lidé, kteří mají všude odfláknutý, jednovrstvý sádrokarton? Nejspíš tam máte špatně udělané napojení podlah a stropů, nebo žádnou izolaci. Také záleží na tloušťce zdiva, pokud by i mezi byty byla použita desítka ytong, tak to je samozřejmě chyba. K dostatečné zvukové izolaci mezi byty není v desítce dostatečná ani pálená cihla.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce

Odpověď na příspěvek od jarin1:

@ludekjanku Jak máte silné příčky? u našeho domu …
@jarin1 mam nosne 200 to je ok a zbytek skoro vsude 100 kvuli mistu, ale rozhodne to nebyla spravna volba
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jejeku:

@jarin1 Ahoj, máme příčky z Ytongu tl. 150 mm a d…
@jejeku Dobry den, delali jste prosim uz predsteny, jak jste spokojeny s vysledkem? Obi urcite velkou roli hraji i dvere, to je slabsi misto nez pricka samotna...
Odpovědět
Ytong je akusticky katastrofa, to by som nechcel ani za nič. Ale i tak pozor na laboratórne deklarované hodnoty jednotlivých materiálov, so skutočnosťou majú pramálo spoločné. Vždy záleží na konkrétnej kombinácii materiálov, ich jednotlivému napojeniu a podobne. Dobre urobená a správne napojená akustická priečka z SDK je neprekonateľná, ale zle napojená a zle urobená SDK priečka môže byť horšia ako ytong. V nejakom prípade môže materiál dokonca zvuk zosilovať ako ozvučnica. Tak isto má zvuk tendencie rezonovať len v určitých miestach. Vražedná kombinácia je ytong + multipor, to je skoro ako reprák. Ale ako so všetkým, vnímanie hluku je subjektívne. Niekto musí mať absolútne ticho, niekomu nevadí bývať pri rušnej ulici a nevníma to. Takže brať ohľad na rady druhých je v tomto ohľade skoro bezpredmetné.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?