Příčky z ytongu 100 mm lepené pěnou

Profilova fotka
Ahoj lidi, potřebuji se poradit, v RD nam postavili příčky z ytongu a nalepili je na sebe jen nízkoexpanzní pěnou. Je tenhle postup správný? Já myslela, že tam bude malta a v mezerách ta pěna🤔 Předem děkuji za info😉
Odpovědět
@kpuctuha Někdo s tím zdí i nosné zdi. https://old.modrastrecha.sk/blog/jbla...
Odpovědět
asi se to může, ale výrobce to nedoporučuje.
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn díky, sice to není nosné, ale i tak bych raději měla cement mezi, ach jo🤔 Viděla jsem to až teď, to by jim člověk měl stat za zadkem pořád🙄 Prý je to takhle pevnější🤦
Odpovědět
Profilova fotka
Už to takhle nechám, ale další místnosti bude dělat jiná parta zedníků...
Odpovědět
Mají naprostou pravdu. Drží to mnohem lépe než malta nebo lepidlo. Takže můžete být naprosto v klidu. Akorát by se měla používat pěna přímo k tomu určená a ne nízkoexpazní.
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli to lepili běžnou "expanzní" pěnou, kterou se jen vyplňují otvory, tak bych je hnal sukovicí a neviděli by ani korunu. Jak píše @l_sekanina, jsou na to speciální pěnová lepidla a musí se i dodržovat postup. Zbavit, prachu a snad i lehce navlhčit. Ale nevím, jestli to při použití na pěnu nevyjde dráž. To se vracím k prvním odstavci, čím že to tedy pěnili. Já sám jsem stavěl vnitřní příčky z Ytongu a lepil jejich lepidlem. Koupil jsem si na nanášení přesnou lžíci od Ytongu, rozmíchal v kýblu a šlo to super. Takhle vím, že to prostě drží, je to slepené a neobjeví se pak na omítce žádné praskliny. Na pěnu jsem stavěl obvodové zdi Porotherm 44 a zase jen na jejich Porotherm pěnu a musím říct, že opravdu není pěna jako pěna.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?