Sandronokartonove zdi oprava

Zdravím, přestěhovala jsem ze zděného domu do domu který má zdi že sádrokartonu... Chtěla bych předělat dětské pokoje... Ve zdech jsou díry po obrazech a tak... Jednu stěnu syn dokonce prokopl, dělal blbosti, skočil na zeď.. Byl zvyknuty na tvrdé zdi... A stěnu prolomil... Prosím jak postupovat, jak dát zdi do pořádku? Čím zapravim díry? Zvládnu to sama bez profíka? Jsem celkem zrucna 😊děkuji, L.
Odpovědět
@patrickc Na tom nic není. Kupte si nějaké nerezové hladítko, nebo spíše nějakou nerezovou špachtli na menší díry a hladítko na větší plochy + brusné mřížky s držákem. Pro tmelení používám většinou Uniflot na základní vytmelení a nějaký finální tmel. Já nevím jak to dělají profíci. Nějakým ostrým nožem bych vyškrával drážku v místech prasklin. Pak bych tmelem vyplnil všechny nerovnosti. Po prvním tmelení je důležité, aby nikde nebyly přesahy. Na to je právě vhodné delší hladítko. Po vytvrdnutí případné přetoky přebrušte mřížkou. Nakonec finální tmel a přebroušení mřížkou.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Je mozne to provest jak popisuje @zubr487 Pri vetsich dirach se to dela tak, ze se ten zlomeny kus vyrizne ven, nejlip udelat pravidelny ctverec/obdelnik. Do otvoru se zasune profil/latka ktery se zasune dovnitr a prisroubuje. Na profilse pak nasroubuje novy kus sadrokartonu. Tady je vydeo kde ukazuje ruzne poskozeni a opravy https://www.youtube.com/watch?v=Fdy9u...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
Dobrý den, obnovuji dotaz: Lze do již opraveného místa znovu vrtat? Příklad - vyndané hmoždinky ze SDK stěny (pro garnyž), poté oprava děr po hmoždinkách a potřeba umístit garnyž na stejné místo? Bohužel není prostor pro posunutí. Děkuji moc
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?