VPC Cihly - vaše zkušenosti a rady

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, chtěl bych se s vámi poradit ohledně těchto VPC cihel. V české republice je k dispozici SILKA od XELLY, Sendwix od KMBETY, kalksandstein,VAPIS,gruúúasilikaty,SIL PRO. Silku a kaksandstein jsem zavrhl kvuli zbytecne vysoke ceny, Vapis neznám a nenašel jsem stavebniny v mém okolí které by je nabízely. Gruppasilikaty - o tomto produktu nemám prozatím dostatečné informace a jsou podle mne méně kvalitní. ve hře pro to pro mne zůstaly cihly SILPRO a SENDWIX. Sendwix je dražší a dle parametrů je mírně horší SIL PRO se těší různými certifikáty levnější cenou údajně modernější továrnu avšak nevím jak je to s kvalitou nenašel jsem smysluplné diskuze. Budu rád za všechny vaše postřehy ze stavby e všech Vápenopískových cihel(bloků). děkuji
Odpovědět
@xhex my tedy máme klasicky věnec ze železobetonu ale jsou i jiné varianty.
Odpovědět
Zdravím, osobně si jiný než bedněný železobetonový věnec na štíhlém 17.5 cm silném zdivu představit nedokážu. Vybednit to byla příjemná práce, použil jsem zbytky mdf z nábytkářské firmy a pár podlážek, sešrouboval závitovkama a čerpadlem vylil.
Odpovědět
Profilova fotka
@spaly @martin_fio jak jste to bednění připevnili? Předpokládám, že se to k VPC nepřivrtává. A co jste dali dolů aby beton nezatekl do těch děr? Díky 😀
Odpovědět
@xhex Na mdf jsem udělal čáru 24,8 cm od okraje, zatlouk do čáry hřebíky nebo navrtal šrouby, položil na zdivo, nahoře navrtal závitovku a stáhl přes karosářské podložky. Porůznu jsem bednění zpevnil závitovkama, abych po něm mohl chodit s chobotem pumpy a aby vydrželo vibrování. Díry jsem neucpával.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Dobrý den, je mezi VPC cihlama SILKA, Sendwix, Kalksandstein,VAPIS nějaký zásadní rozdíl v kvalitě, vlastnostech, složení apod., nebo to je všechno totéž?
Odpovědět
Profilova fotka
@fajsl Ahoj,chtěl bych se zeptat,jak máte řešený ten samonosný přístřešek nad všemi okny?
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@mikiliki Tento problem se resil tak, ze se zdivo neprovazava (240 vs 175), ale zdilo se na tupo s pomoci stenovych spon. Nahore to pak vyslo na 12 sarech cca o 1-2 cm, ktere stejne vezme venec :-) (kupovano 7/2017 a 2/2018)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Rád se informují o Vpc cihly cena? Nejlevnější vpc cihla? A který dodavatel v Plzeňském kraji. Susice okr. Klatovy.
Odpovědět
chci stavět malý Apt 25m2. Délka zdiva 6,75 a šířka 3,70. Výška cca. 3m. Tou nejlevnější metodou. Kritina bude hliníkové trapezy/šablony. Takže lehké zatížení. Těch výrobců je několik: Silka, Sendwix KMBETA, Kalksandstein, Vapis, Polský Grupasilikaty, Sil Pro, Polské Xella... Je ještě něco z VPC? A hlavně v Susici máme jen Stavebniny DEK a Woodstock. Kde bych sehnal/koupil nejlevnější Vpc cihly 175...nebo 200? Proště nejlevnější možnost postavení, ale aby měla aspoň nejakou tepelnou vlastnost. Má NĚKDO prosím info? Děkuji Pavel
Odpovědět
Jestli nekdo má info o levných Vpc cihlach o velikosti 498x175x498 nebo VPC 498x200x498... Nejleosi cena! Prosím o napsání sms 603930507 Děkuji
Odpovědět
Článek se načítá
@pavel2244 Dobrý den, z principu vpc moc tepelně neizoluje, dodatečné izolaci se tedy asi nevyhnete, zato ale velmi dobře teplo akumuluje. Jinak jsme brali zdivo od Vapisu. Od KM Bety jsme měli jen překlady a ty rozdíly v rozměrech jednotlivých "úček" toho překladu nebyly malé, z toho bych normální cihly nechtěla. Kdyžtak nám několik cihel zbylo, mám zde v bazaru, koukněte.
Odpovědět
Jo a vpc jsme objednávali přes stavebniny pro-doma. Vapis vozí cihly na stavbu přímo z Německa a palety pak můžete vrátit do hlavního skladu u Berouna, kde naštěstí neřeší termín pro vrácení palet jako například v pro-doma.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@mikiliki jaký jste použili způsob zdění rohů? Na tupo? Nebo Klasiku?
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@mikiliki jaké máte omítky? nebo jen lepidlo a fajnová? máme vyzděno komplet na tupo, cihly od kalksandstein, zatím hrubá stavba
Odpovědět
@annysek11 máme kalksandstein ale vracet palety musíme do roka do jejich skladu, škoda že to nejde vrátit do stavebnin v okolí
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@mikiliki tak to plánujeme taky. to je nemilé to prokreslení cihel :-( je to vidět hodně?
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@mikiliki hezký den, asi jste si na fotku nevzpomněl prosím? děkuji moc. budu asi doufat že se nám to nestane.
Odpovědět
@xhex Ty šalovat nebudeš, tak tě to trápit nemusí!
Odpovědět
Profilova fotka
@guarrdian bože to je výblitek! Neměj obavy, věnec už je dávno hotovej. Mám ti vysvětlovat, že přestože některý chlapi neví jak se drží kladivo, tak některý ženský (a není jich tu málo) staví se svýma partnerama domy svépomocí?
Odpovědět
@mikiliki tak já teda mám dům taky z VPC a našel jsem na domě 2 prokresy ale ne tak ze by sly videt vsimnu si jich az detailne bydlím cca 3 roky omítky máme stříkané sádrové. Nemalovali jsme znova ještě budeme snad letos pokud se domluvíme.
Odpovědět
Profilova fotka
Pridam se i ja. Byt mam postavene patro jiz dva roky, ted pres zimu jsem udelal sadrovky, v jednom miste si to seda - jak pisete, je videt kazda cihlicka. Ve vetsine sten mam perlinku a v techto mistech to nepreska, pouze tam, kde neni
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Ahoj, chci se zeptat na dvě věci ve spojitosti s VPC. 1) Jaká je vaše obecná zkušenost ohledně srovnání ceny materiálu VPC (vapis) / keramická cihla (porotherm,heluz)? Je možný, že mi VPC nacenili na náš projekt levněji? (žil jsem v tom, že je dražší) VPC uvažujeme 174 mm šířky, keramickou cihlu šířky 30 nezateplenou uvnitř. 2) Jak se řeší detail montáže předokenních rolet na okna s předsazenou montáží oken? Určitě se nejedná o něco nového... Děkuji.
Odpovědět
@abubakr K bodu 2:
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?