Ytong 250 + 20 polystyrenu - není ta zeď slabá?

Mám projekt z Ytongu 250+20 polystyrenu. Máte někdo zkušenost, není ta obvodová zeď slabá? Nenaruším už tak slabou nosnou zeď zasekáním vody a odpadu? Příčky má 100mm, není pak problém s hlukem z koupelny a obytných místností a od instalace vody? Děkuju
Odpovědět
Jaký dům budeš stavět? Proč zrovna toto zdivo? Myslím že 250 je dost na nosnou stěnu. My budeme mít asi 20cm VPC 8-)
Odpovědět
máme stejnou skladbu obvodových stěn ... voda a odpad nám z 90 procent vede v podlaze ... v obvodové stěně máme vodu a odpad pouze v kuchyni a vše je ok ... samozřejmě je potřeba si pohlídat vodaře, aby tam neudělal zbytečně kráter, když si seká trasu pro rozvody (příp. zedník) ... součástí projektu byl měl být i statický výpočet, tudíž statik by měl počítat i s tím, že v obvodové stěně budou rozvody instalací ... jinak příčky máme 12,5 cm a napouštění vody a splachování určitě do sousední místnosti slyšet je ... pozn.: měl si to dát do diskuse místo otázky - tak není možné přispět více než jednou
Odpovědět
v tomhle případě by slovo statika (který by měl zohlednit i ono lokální zeslabení) mělo být "slovo boží", určitě bych se nespoléhal na rady z místní "tlachárny" :-)) Můj ryze subjektivní názor je, že je to slabé (Ytong je poměrně slabý ve statice, ale silnější v izolaci, velmi snadno opracovatelný - dobré pro samodomo stavbu) a celkově my přijde navržené řešení jako poměrně nevhodné, Pokud z Ytongu, tak bych volil variantu silnější zeď bez zateplení. V případě preference sendviče bych šel spíše do oranžové cihly + zateplení (poměrně blbuvzdorné řešení, umí to snad všichni, i když podle mě také není toto řešení optimální). Za sebe jsem si vyhodnotil nejlepší řešení stejně jako @lisakstavitel, tj. VPC (někde 24 , někde 17,5 cm) se zateplením 20 cm. .
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Dobrý den, hlavním problémem je vodorovné vedení. U stěny 250mm vedení vody a odpadu je nutné vést mimo nosné stěny (předstěny, nenosné stěny, obezdívky).
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?