Menu Forum

Ytong 250+20polystyrenu.

10. dub 2017  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
komedak
Registroval se 26. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků. Region Mělník.
fotoportrét
fotoportrét
komedak
Registroval se 26. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků. Region Mělník.
 Mám projekt z Ytongu 250+20 polystyrenu. Máte někdo zkušenost, není ta obvodová zeď slabá?
Nenaruším už tak slabou nosnou zeď zasekáním vody a odpadu?
Příčky má 100mm, není pak problém s hlukem z koupelny a obytných místností a od instalace vody?
Děkuju
13. bře 2016 v 19:05  •  To se mi líbí
 Přidej svoji odpověď
fotoportrét
fotoportrét
lisakstavitel
13
Registroval se 14. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 242 příspěvků. Má 2 přátele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
lisakstavitel
13
Registroval se 14. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 242 příspěvků. Má 2 přátele. Region Ostrava.
 Jaký dům budeš stavět? Proč zrovna toto zdivo? Myslím že 250 je dost na nosnou stěnu. My budeme mít asi 20cm VPC emoticon
13. bře 2016 v 19:10  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucijeje
115
Registrovala se 8. ledna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 1391 příspěvků. Má 92 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
lucijeje
115
Registrovala se 8. ledna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 1391 příspěvků. Má 92 přátel.
  • Již bydlím v domě
 máme stejnou skladbu obvodových stěn ... voda a odpad nám z 90 procent vede v podlaze ... v obvodové stěně máme vodu a odpad pouze v kuchyni a vše je ok ... samozřejmě je potřeba si pohlídat vodaře, aby tam neudělal zbytečně kráter, když si seká trasu pro rozvody (příp. zedník) ... součástí projektu byl měl být i statický výpočet, tudíž statik by měl počítat i s tím, že v obvodové stěně budou rozvody instalací ...
jinak příčky máme 12,5 cm a napouštění vody a splachování určitě do sousední místnosti slyšet je ...
pozn.: měl si to dát do diskuse místo otázky - tak není možné přispět více než jednou
13. bře 2016 v 19:15  •  již bydlí v domě  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mp77
Registroval se 9. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 313 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
mp77
Registroval se 9. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 313 příspěvků. Region Praha - východ.
 v tomhle případě by slovo statika (který by měl zohlednit i ono lokální zeslabení) mělo být "slovo boží", určitě bych se nespoléhal na rady z místní "tlachárny" emoticon)

Můj ryze subjektivní názor je, že je to slabé (Ytong je poměrně slabý ve statice, ale silnější v izolaci, velmi snadno opracovatelný - dobré pro samodomo stavbu) a celkově my přijde navržené řešení jako poměrně nevhodné, Pokud z Ytongu, tak bych volil variantu silnější zeď bez zateplení. V případě preference sendviče bych šel spíše do oranžové cihly + zateplení (poměrně blbuvzdorné řešení, umí to snad všichni, i když podle mě také není toto řešení optimální).

Za sebe jsem si vyhodnotil nejlepší řešení stejně jako @lisakstavitel, tj. VPC (někde 24 , někde 17,5 cm) se zateplením 20 cm.

.
13. bře 2016 v 19:23  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ytongcz
Stavební systém Ytong
obchod.cz@xella.com PRO

Stavební materiál - základy, zdi, fasády - Region Brno
6
fotoportrét
fotoportrét
ytongcz
Stavební systém Ytong
obchod.cz@xella.com PRO

Stavební materiál - základy, zdi, fasády - Region Brno
6
 Dobrý den, hlavním problémem je vodorovné vedení. U stěny 250mm vedení vody a odpadu je nutné vést mimo nosné stěny (předstěny, nenosné stěny, obezdívky).
10. dub v 11:26  •  www.ytong.cz  •  To se mi líbí