Ytong 250mm + venkovní žaluzie

Dobrý den, letos na jaře chci začít se stavbou rodinného domu, jedná se o přízemní bungalow 19x10m včetně garáže. Stavba bude provedena z Ytongu 250mm+120mm/polystyren/ Příčky jsou navrženy 100mm také Ytong. Jedná se mi o to: 1. jestli budu moc do takto slabých stěn osadit venkovní rolety a jestli místo 250 nemám použít 300mm? 2.u příček 100mm nebude problém s hlukem z jednotlivých pokojů včetně koupelny? 3.v projektu mám pálenou tašku, chci použít betonovou kvůli ceně, nebude problém s váhou vůči obvodovému zdivu.(vazníky mám samonosné sbíjené jednoduchá áčková střecha) Děkuji S pozdravem Tomáš
Odpovědět
Profilova fotka
@komedak pokud je 250mm spocita a statikem jako dostacujici tak bych u ni zustal ALE dal bych tlustsi polystyren, protoze do 120ky se vam vlezou max zaluzie o sirce lamely 50mm, mozna jeste tak 60ky od Isotra. Ostatni potrebuji vice prostoru (pocitam ze budete okna osazovat na vnejsi hranu zdiva aby se co nejvice eliminovaly tepelne mosty). Dale k tloustce polystyrenu: spoctete si, kde bude vychazet rosny bod. Aby byl prave v polystyrenu a ne ve zdivu. Standardne se nyni dava min. 14cm. S hlucnosti nemam u ytongu zkusenosti takze to prenecham kvalifikovanejsim. Co se tyce strechy opet to chce staticky vypocet...
Odpovědět
Děkuju za informaci, na tu střechu se budu muset ještě optat, nejspíš dám raději pálenou tašku.
Odpovědět
@komedak jak pise @jumpmans tak tlustsi polystyren... my mame Porotherm 25 a navrzen byl polys 15cm ale museli jsme navysit na 20cm... pocitej s tim, ze samotny kastlik ma min 12cm na hloubku a vice... dle typu zaluzii... a idealne aby pod nim byl jeste nejaky polystyren skrz tepelne mosty... strechu musi posoudit statik
Odpovědět
@mitote, ještě se chci zeptat, jestli máte přímo ty žaluzie v překladech /překlady na žaluzie koupené/ nebo pouze kastlíky uschované pod polystyrenem? Děkuju
Odpovědět
@komedak budou priznane kastliky s krycim plechem na polystyrenu... preklad nad okny mame tvoren vencem, ten bude zateplen asi 8cem extrudaku a na tom kasltik
Odpovědět
Profilova fotka
ŠIKOVNÍ ŘEMESLNÍK UDĚLÁ Z PŘEKLADU
Odpovědět
Děkuju za informace, sice mám z toho zamotanou hlavu, když to nevidím a jsem laik, ale snad to nějak zvládnu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?