Ytong 500, žaluziový kastlík

Dobrý den, chci se zeptat jak jste řešili podomítkové žaluziové kastlíky v místě překladu pro Ytong 500 aby zde nedocházelo k tepelným mostům a jestli je tady někdo kdo si kastlíky pro žaluzie vyráběl sám? Našel jsem pár obrázků, ale zajímá mě vlastní zkušenost. Díky
Odpovědět
@kleee02 https://storefrontapi.commerce.xella.... poslední strana jsou řezy konstrukcí pro jednotlivé šířky zdiva. Nicméně toto je detail co vám měl vyřešit projektant přimo v projektu. Kastlíky si lidi když chtějí ušetřit peníze, nechávají udělat z ohnutého plechu.
Odpovědět
@netmaster Díky. Nicméně někde jsem viděl, že ty plechové kastlíky v zimě promrzají a propíšou se do zdiva. Projekt ještě nemáme komplet hotový, ale začínáme stavit na jaře, tak už zjišťuji informace problémových míst a zda vůbec objednat žaluziové kastlíky originál od Ytongu, nebo přistoupit k nějaké levnější variantě
Odpovědět
Xella si je sama nevyrábí. Jsou to standardní purenitove kastliky. Můžete si je objednat tam, kde vám to vyjde nejlevněji. U těch plechových je nutné zajistit dostatečné překrytí extrudovaným polystyrenem. Kritické místo je však za kastliky, viz řezy konstrukcí v souboru výše. A je zcela jedno, z čeho tam dáte samostatný kastlik.
Odpovědět
Stavíme z Ytongu Lambda YQ450 - strop v I. NP bude z panelů Spiroll, u několika oken máme naplánované žaluziové kastlíky - u HS portalu š. 2750 v I. NP a ve II. NP u francouzských oken š. 1800. Dlouho jsme řešili jak řešit překlady ve stejné výšce jako žaluziové kastlíky, kdy v další řadě zdiva je po obvodu domu ŽB věnec. SÚ vyžadoval statické posouzení, takže byl vypracován i posudek, který řešil překlady, které byly naddimenzovány, ale problém byl s tepelnými mosty - náš projektant neměl zkušenosti se žaluziovými kastlíky ... Na těch Vašich pláncích tam máte dle mého docela dost málo XPS nebo EPS - 30mm ( to je dost málo - chtělo by to jiný materiál něco na způsob Koolthermu / při stejné tl. lepší tepelné vlastnosti /). Nakonec jsme sehnali jiného projektanta, který nám navrhnul jiné řešení překladů, s tím, že se vyřešily problémové tepelné mosty, ty původní překlady se mi vůbec nelíbily. Jinak máme nakoupené originál kastlíky od Ytongu, původně jsme uvažovali o roletách, ale tam by musely být kastlíky jiného rozměru, neboť by se tam rolety nevešly, jenže jsme se nakonec rozhodli pro žaluzie, jsou na netu nějaké firmy, které dělají kastlíky obdobné jako Ytong ( jsou levnější ), tuším že asi stejného rozměru, ale nešli jsme do nich - máme originál, jsou dražší, ale dáváme jen na jihozápadní stranu domu, takže jen 2 ks 3m a 2 ks 2m.
Odpovědět
Díky moc, jinak zapomněl jsem dodat, že foto je pouze ilustrační a že budeme stavit bungalov
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
@franti_p Dobrý den, řešíme úplně stejnou situaci. Prosím jak jste to nakonec vyřešili, aby tam nebyli tepelné mosty?Děkuji moc za radu.
Odpovědět
@elimka315 Dejte za kastlík co největší desku z fenolické pěny.
Odpovědět
@blooddrunk je to kooltherm? Překlad bude asi 250mm, tak zbýva 200mm. Kastlík cca 16cm a na to zatěplení nám zbýva 4cm, což nevíme jestli je dostatočné?? Nebo nějaká jiná možnost? Díky moc
Odpovědět
@elimka315 Ano, např. Kooltherm. 4 cm jsou v pořádku, mám to úplně stejně.
Odpovědět
@elimka315 Tepelný most tam bude vždy, můžete ho pouze částečně eliminovat použitím kvalitnější izolace. To jsou PIR desky nebo desky z fenolitické pěny (Kooltherm). Ty mají zhruba 1.5x vyšší tepelný odpor proti EPS
Odpovědět
@elimka315 Skladba překladu nad oknem při použití kastlíku na vnější žaluzie : kastlík - cca 16,5 cm Kooltherm 6 cm ( neměli tl. 6 - tak tam přišly 2 ks po 3 cm ) 3 ks překladů Porotherm KP7 Skladba na tl. zdiva 450 v druhé řadě nad tímto překladem prochází ŽB věnec tl. 250, 100 EPS a 100 věncovka zvenčí V 2 NP kde jsou francouzská okna máme skladbu překladů nad FO stejnou, pouze v druhé řadě není ŽB překlad ( na ty překlady a kastlík mi projektant navrhl rovnou zdivo tl. 450 nebo použití systému od Ytongu - 2 řady YQU profilu vedle sebe / proarmovávají se a zalijí se betonem / - tuto druhou variantu jsme zvolili my
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?