založení zdiva

13. kvě 202150

zdravím,mám dotaz ohledně založení zdiva poroterm 24 jako vnější zdivo na garáž.
zakládal jsem sám pomocí zakl. sady a origo maltu. druhý den jsem zjistil, že některé cihly se s maltou nespojily,jsou tedy volně položené na maltě a jen z části,při doklepání, se jen z časti obtiska do malty.
je to špatně?nebo běžná zkušenost?

 • To že není pevně prilepene není az takový problém, spise je na závadu, z3 nesedí celoplošně. Dejte na maltu ještě lepidlo.
  Priste si dejte vice záležet.

 • @martin_s  
  myslím, že záležet jsem si dal na desetinu mm, ale z principu zvoleného typu založení,kdy pomocí zakládací soustavy stáhnete latí maltu v téměř dokonale rovné a souvislé ploše, kdy položené cihly nevyžadují téměř žádnou korekci, snad není možné docílit obtisku...v mé případě jsem lehce jedním max. dvěmi ´tuknutími doladil příčnou vodoroviny a většina cihel byla tak, jak jsem je položil... ze zajímavosti jsem zkoušel tento způsob prvně,jinak vždy cihly více jednotlivě zatukávám, ale v tom případě by pak zakládací sada jaksi ztratila smysl..o lepidle uvažuji.
  jinak pro upřesnění,cihly se "neobtiskly" ale sedí celoplošně! neklinkají -nekolíbají,jen nezanechaly občas "stopu" 🙂

 • @stavitel69  nějak nechápu, kde je problém vy jste to položené zase rozebíral nebo jak jste přišel na to obtištění? a namočil jste si spodek cihly před položením? pokud na ní byl prach, nemusí se s tou zakládačkou spojit

 • Sponzor fóra
 • Co jsem dostal technika na založení, tak se mu do malty zakládat nechtělo. Chce to vychytat správnou konzistenci a správný čas položení, proto jsme udělali jen lůžko a až druhý den jsem to pokládal do lepidla.
  Na další patře jsem zkusil jinou metodu. Přípravek jsem si udělal vlastní, ale lůžko jsem připravil jen na hrubo s přesahem 1 až 5mm a po chvilce tam dával cihly a doklepal do roviny. Rychlost podobná nebo možná i o něco rychlejší.

 • @stavitel69  zadny stres, normalne to prejet lepidlem a vratit zpet. Jinak heluz ma nebo mel v technicke prirucce, ze se jeden den udela vyrovnane maltove luzko a dalsi den prilepi cihla lepidlem.
   Na spodnim patre jsem si vyzkousel ten pripravek a nic moc teda. Ta malta se tou lati uhladi takze asi tak.
  Druhe patro uz jsem zakladal do malty a kazdou cihlu jsem zaklepaval do pazadovane vysky. Na druhy den jsem tu cihlu neutrhl, protoze malta zalezla do der a drzelo to jak hovado.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat