Jak dostat barvu ze židle?

Dostala jsem opravdu krásnou starou ohýbanou židli nejspíše od firmy TON. Ale je natřena hroznou barvou, kterou opravdu nevím, jak z ní dostat. Chtěla bych starý nátěr úplně odstranit a dostat se až na dřevo. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Kdyby to byla rovná plocha tak vezmu brusku, jenže u židle s ní nepochodím ;-( Děkuji
Odpovědět
Zajdi do specializované prodejny barev a oni ti poradí nějaký ten odstranovač barev.Pokud ten původní nátěr je syntetický ,nebo olejový půjde to dobře.Horší zkušenost mám s vodouředitelnými,ale i na ty něco existuje.Šlo by to i elektrickou opalovačkou,ale to je ta poslední možnost,pokud chcete co nejméně poškodit původní dřevo.
Odpovědět
odstraňovala jsem několik vrstev ze židle dělané ještě v užgorodské továrně za první republiky. Nejdřív chemický odstraňovač, pak špachtlí, smirkem, nakonec jsem stejně použila delta brusku na nejnižší otáčky, protože ručně to nešlo a s opalovačkou mám špatnou zkušenost. Dřevo stejně nebylo pěkné natolik, abych zachovala původní barvu, takže šla na bílo.
Odpovědět
Určitě ten "barvožrout" :)
Odpovědět
Profilova fotka
Olouhovat ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?