Obývací pokoj s kuchyní - rozmístění oken

17. kvě 20202

Přemýšlíme nad umístěním oken v obýváku spojeném s kuchyní. Původně jsme měli 4m portál v levé části místnosti viz první fotka, ale nějak se nám nezdálo rozmístění nábytku, takže jsme to překopali a portal přesunuli na delší západní stranu místnosti s tím, že terasa by byla přes roh. Máme již naprojektovany přesah střechy v jižní části, kde bude hlavní posezení. Teď řešíme kolik tam dát oken a kde je umístit. Jestli mít jeden větší 4,5m portál na západ, francouzské dveře na terasu z jihu nebo jestli na západní stranu přidat ještě jeden fix vedle portálu (a jestli fix mít blíže u kuchyně nebi na straně sedačky) a také zda ponechat okno v kuchyni ze severu nebo ho zrušit úplně. Průchozí by byl portal+fr.dvere. Místnost má rozměry 8,5x6,3m.
Moje otázky :
1. Kam byste umístili okna, aby tam byl dostatek světla a jak velká?
2. Jak byste vyřešili terasu?
3. Napadá vás ještě jiné (lepší) rozmístění nábytku?

  • Pokud máte sezení naplánované z jihu, já bych dala HS portal na jih. Líbí se mi nejvíce návrh 1. Jen bych dala širší okno u jídelního stolu. Okno ze severu rozhodně ponechat. V zadnem pripade nerusit. Je to vzdy uplne jiny pocit, mit u linky okno. Budete mít obrovský ibývák, to bude nádhera...!

  • @norikakaa  v první variantě nám právě trochu vadilo, že sedačka byla zády ke vstupním dveřím a vznikl nám tam docela velký prostor mezi sedačkou a vnitřní zdi, který nám přišel nevyužitý. Ale určitě to promyslíme, dekuji za tip.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat