Postel do obýváku. Vejdeme se na 140 cm?

Ahojky, poraďte prosím. Máme byt 3 kk cca 95m2, dohužel velmi špatně dispozičně řešen. Budeme zřizovat druhý dětský pokoj pro dceru, dětičky se do pokojíku 12m2 nevejdou. Potřebujeme umístit postel v obývácím pokoji, ten má cca 17m2. Manžel chce sklopnou postel, mě se to nezdá.Raději nějakou bych postel a posuvný látkový panel např. z IKEA, postel elegantně ukrýt. Postel se nám vejde 140 cm.Máte stím někdo zkušenosti,mohou se na 140cm vyspat 2 dospělí lidé?
Odpovědět
Profilova fotka
Markét, jestli se vám to tam vejde nevím, chtělo by to aspoň nákres místnosti. Nicméně my jsme na starém baráku měli matraci dělanou na míru na takové "pódium" v úkosu (půdní vestavba) a tam se vešla právě matrace 140x210 cm. Vyspali jsme se vždycky naprosto v pohodě a to i přesto, že můj muž je poměrně "vysoký a široký" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja bych se na tom nevyspala teda......nam byla i 160*180 mala byt tebou tak radeji vetsi a sklopnou
Odpovědět
Už jsem na téhle šíři spala, vyspat se dva můžou, ale o pohodlí nemůže být řeč a aby jste si pak nenadávali. Výklopná postel je v malém prostoru podle mě nejlepší řešení. Další možnost je podium, pod kterým by se ukrývala výsuvná postel a pak samozřejmě kvalitní, rozkládací gauč, ale ne žádný obyčejný systém, kdy se to brzo zničí ;-)
Odpovědět
My sme mali 140 v nasom prvom prenajme v zahranici bolo to asi 5 mesiacov a musim ti povedat ze zo zaciatku to bolo ok ale uz posledny mesiac sa to zhorsovalo, unaveny vycerpany a ziadne pohodlie. Tiez by som sla radsej do nejakeho sklopneho systemu alebo rozkladacieho gaucu ( v dnesnej dobre existuje spusta reseni ) ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Zalezi taky jak jste velky :-) My spali na 140 cm posteli cca 5 let, nekdy nam tam vlezly i deti, to uz bylo horsi. Ale dalo se to. Ted mame asi 14 dni novou velkou cca 180 cm a docela se v ni hledame :-) Na druhou stranu pises, ze obyvak ma 17 m2, detsky pokoj 12m2, kde je zbytek tech m2 do 95 m2? Neni mozne dat obyvak treba do jine mistnosti aby pro vas vznikla i loznice?
Odpovědět
Profilova fotka
My už pěkných pár let na 140 spíme a musím říct, že nám to úplně stačí. Já jsem relativně skladná, muž je teda velkej, ale vyspíme se oba pohodlně a spokojeně :-) Naopak na nás čeká na složení 180 a docela se bojíme, že se v ní ztratíme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
na 140 spíme u manželových rodičů a těšíme se domů do 180, dřív jsme měli 160 a to už bylo v pohodě (zvláštní 20 cm a takový rozdíl). Ale je pravda, že já se roztahuju a manžel nesnese, když mu zasahuju do prostoru
Odpovědět
My máme s manželem momentálně 160cm, ale z obou stran stěnu - lezeme do postele "nohama" a je to hrozný.. opravdu záleží jak moc se člověk v noci roztahuje,... V domečku budeme mít ty samé postel, ale v prostoru a už se nemůžeme dočkat.. 140 cm si nedokážu predstavit..na přespání jo, ale napořád nee..
Odpovědět
asi to je hodně o tom, na co jste zvyklí, nám to nestačilo a naprosto nám vyhovuje našich 200x210 :-N Ale asi bych volila tvou variantu postel za nějakým závěsem, než sklopnou.
Odpovědět
dost zalezi jak jste oba vysoci... rok sme s pritelem (oba 190cm ) meli postel 140 a ackoli se clvoek zezacatku rad tuli, tak sme se pak uz nemohli dockat 180, coz uz bylo plnohodnotny spani bez vselijakyho okopavani ;-)
Odpovědět
Tuto šířku postele máme už skoro 12 let a nemůžu si stěžovat. Já si už ani větší nedokážu představit.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Na 140 spáváme na chalupě a šíleně se mačkáme, ale je to samozřejmě o zvyku. Já kolem sebe potřebuji prostor, takže doma máme 180 a do ničeho menšího bych nešla....
Odpovědět
máme 160cm a je to taktak. Kdybych mohla volila bych 180cm.
Odpovědět
Profilova fotka
taky jsme na 140 cm s manželem spali, když jsme to měli, přišlo mi , že to stačí, bohužel jsme měli jen jednu matraci, takže když se jeden pohnul, pocítil to i ten druhý. teď máme 180 a je to mnohem pohodlnější...
Odpovědět
My mame uz dva a pul roku 140 cm a vejdeme se uplne v pohode, ted se budeme stehovat do vlastniho a ani jsme neuvazovali o jinem rozmeru :) Rozhodne se na posteli nemackame, nebo se budime nejak rozlamani ;-) Mame jen jednu matraci a o pohnuti toho druheho nevime... Ale mozna jsme spatny vzorek populace, bo mame mimo jine jenom jednu perinu 200x200 :-D
Odpovědět
Taky mame postel 140x200 a uplne bez problemu se tam vejdeme a vyspime. Kazdopadne to ale zalezi na vasi vysce a vaze, my jsme oba hubenouri,tak je to v klidu :-) Ale je pravda,ze jsem si postel porizovala v dobe nez jsem poznala manzela a pak mi prislo lito vymenit masivni drevenou postel za 40tisic. Az budeme kupovat nekdy novou,tak uz vetsi, aby se tam vesly i deti :-)
Odpovědět
My máme 140cm širokou postel už asi 5 let, je ale fakt, že jsme docela malí a určitě se to dá :-). Teď máme větší ložnici a budu chtít časem i větší postel, přecejenom se stane, že se jeden občas trochu víc roztahuje, převaluje atd... Takže pokud je možnost, volila bych větší, pokud není, zvládnout se to dá, ale 100% pohodlí to holt nebude.
Odpovědět
Taky máme postel širokou 140cm, spíme na ní už 2 roky a nestěžujeme si :-)
Odpovědět
Taky máme postel širokou 140 cm. Přítel má necelé dva metry a 100 kilo a postel nám vyhovuje :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Určitě záleží na co jste zvyklí. Znám lidi, co se dokáží ve dvou vyspat na klasickém jednolůžku, my s manželem ani na zvětšeném jednolůžku. Já potřebuju prostor, jinak celou noc nespím, takže do nového bych brala klidně 200x200 :-D
Odpovědět
ahoj, záleží spíš na tom, jak jste velcí, jinak se bude spát ženě 150 cm a 40 kg a chlapovi 170 cm a 70 kg, a jinak páru co je větší. Taky záleží na tom, jak jste zvyklí se roztahovat. Já bych spíš zvážila buď rozkládací gauč, klidně na míru od truhláře s kvalitní matrací , když to bude gauč a postel v jednom. přijde mi, že 17 m2 není až tak velké. Pódium taky není špatné, už jsem to viděla a vypadá to zajímavě
Odpovědět
teď v bytě máme sklopnou postel 160cm a menší bych rozhodně nechtěl
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
200x200 a je to idealni :)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Manžel má skoro dva metry, na 140 jsem spali půl roku víkendy a už nikdy víc. T už je pohodlnější rozkládací gauč z IKEA za zhruba 10 000Kč, na kterém se pohodlně vyspíme oba.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?